28% danų mano, kad musulmonai turėtų palikti šalį

Nauja Danijoje atlikta studija parodė, kad vienas iš keturių danų mano, kad imigrantai musulmonai turėtų palikti šalį. Studija, atlik...

Nauja Danijoje atlikta studija parodė, kad vienas iš keturių danų mano, kad imigrantai musulmonai turėtų palikti šalį.

Studija, atlikta kassavaitinio žurnalo Mandag Morgen (Pirmadienio rytas), padedant profesoriaus Jørgen Goul Andersen, atskleidė, kad danų įsitikinimas, jog masinė imigracija kelia egzistencinį pavojų jų nacionaliniam identitetui ir kultūrai, yra aukščiausias per 30 metų.

28% apklaustųjų danų sutiko su teiginiu imigrantai musulmonai turėtų palikti Daniją. Kiek mažiau nei pusė (45%) manė, kad musulmonams turėtų būti leidžiama likti šalyje. 39% pasisakė už neįsidarbinusių imigrantų deportaciją, kai tuo tarpu tik 32% šiam teiginiui nepritarė. 

Nieko stebėtino, kad jaunesni žmonės buvo atviresni ir pozityvesni imigracijos atžvilgiu nei vyresni. Tik 16% jaunesnių nei 25 metų apklaustųjų sutiko su teiginiu, kad musulmonai paliktų šalį, o tarp vyresnių nei 40 metų danų šis procentas pakilo iki 30.

Komentuodamas rezultatus, profesorius Andersen paminėjo naująją Danijos dešiniųjų partiją Stram Kurs, kuri pasisako už visišką islamo pašalinimą iš šalies, nesuteikimą pilietybės ne europiečiams bei pabėgėlių deportaciją.


Susiję

Europa 7115796899417345223

Rašyti komentarą

 1. šiaurės Lietuva2019-10-25 08:44

  Tik 28 proc. danų norėtu kad imigrantai paliktu šalį. Situacija prasta , žmonėms išplautos gerai smegenys,ir per savo materialine gerove nemato ir nesupranta tikrų grėsmių. Kai to panorėtu bent kokie 58 proc. tada būtu galima tikėtis kažkokių permainų. Kol valstbėje neatsiranda kritinė masė panašiai galvojančių žmonių tol pokyčių neverta tikėtis. Beje o tie procentai minimi straipsnyje yra tikri?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-10-25 09:42

  jei neliks tam tikro kultūrinio audinio tai ir ta gerovė greitai ištirps.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Visoje Europoje buvo labai intensyviai plaunamos smegenys nuo pat II pasaulinio karo pabaigos. Taigi, šito plovimo padarinių nepavyks taip greitai panaikinti. O paaugliai tai viskas aišku: protestuoja prieš tėvų vertybes, o mergaitės, be to dar, nori būti gerutės gretutės. Visa tai turėtų išnykti sulig kokiais 25-aisiais gyvenimo metais (na, kai kam gal ir sulig 35-aisiais, bet vis tiek nesitęs amžinai).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-10-25 11:26

   nesutinku, kad baigsis. as dirbu tarp daugybes ivairiu tautybiu zmoniu 40-55 metu daug maz. dauguma is jus yra gretutes. kai kurie netgi arsus gretutes, kai kurie tikriausiai prisitaikeliai. tai taip lengvai neisnyksta, kai kurie dalykai is viso nesibaigia

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-10-25 11:48

  Negli būti, kad tik 28% - greičiausiai dvigubai trigubai daugiau, tai tik ,,politkorektiška'' žiniaskaida ir tokios pačios tyrimų agentūros pateikia tokius skaičius.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-10-25 12:06

  Tikėti reitingais yra daugiau, negu kvaila. Žmonės bijo, jų smegenys praplauti, daugybei žmonių gamta nesuteikė gebėjimo nors šiek tiek mąstyti.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-10-25 12:30

  Nesistebekite! Lietuvoje butu tas pats procentas. Prisiminkime Szimasiaus geju manifestacijas, Lukiskiu aikstes performansus, gatviu pervadinimus, G zonu plakatus, grafiti terorizma ir visokiu "rasytoju ir mokslininku kuryba". Ir ka? Tyla ir nuolankumas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiaip tai jo, yra skaudžios teisybės. Kartą vienam kolegai darbe, šiaip protingam, nenupušusiam ir apskritai geram vaikinui pasakiau, kad kažką skaičiau Pro Patria'oje, o tas ir pradėjo, skaitai Pro Patria? Betgi jie kažkokie ten radikalai-marginalai, ar kažkas tai ten. Varge varge. Ir liūdniausia, kad jis visai nėra koks nors nukvakėlis, o labiau net priešingai; tiesiog šiaip, ką nuolat girdi iš „oficialių“ šaltinių, tas ir įsirėžia galvon.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-10-26 21:42

   Hm, 2019-10-25 19:59 - o argi čia nesilanko ir „kažkokie ten“???

   Panaikinti
  4. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  5. Neblogas Rusteikos pasisakymas (kažkodėl norisi rašyti „Rūsteikos“; nuojauta kužda, kad tai būtų teisinga įvairiomis prasmėmis:) Šiaip tai kuo greičiau reikia Sinicos partijos, kad vėl būtų už ką balsuoti.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-10-25 18:30

  Varge, tu varge, iš tiesų Danijos karalystė visiškai supuvo... Tik 28 proc. etninių danų belikę šalyje.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-10-25 22:58

  "Etwas ist faul im Staate Dänemark..."

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item