Prezidentūroje patvirtinti planai didinti gynybos pajėgumus

Roberto Dačkaus (LRP kanceliarija) nuotr. Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė ilgalaikius kr...

Roberto Dačkaus (LRP kanceliarija) nuotr.
Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė ilgalaikius krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus, kariuomenės principinę nuolatinę struktūrą, planuojamą Lietuvos indėlį į tarptautines operacijas ir tolesnį krašto apsaugos sistemos finansavimą.

Daugiausia dėmesio šalies vadovas su VGT nariais, atsižvelgdami į sudėtingą geopolitinę situaciją bei nuolat kylančias grėsmes, skyrė krašto apsaugos sistemos pajėgumų plėtrai. Vykdydama tarptautinius įsipareigojimus ir anksčiau priimtus politinius sprendimus nuosekliai didinti gynybos finansavimą, VGT nutarė 2019 m. užtikrinti ne mažiau kaip 2 proc. BVP skyrimą gynybai, skaičiuojant pagal dabartines ūkio augimo prognozes. Siekiant šio tikslo, bus pasinaudota Biudžeto įstatyme numatyta galimybe skirti papildomus 2019 m. asignavimus gynybai skolinantis.

VGT taip pat pritarė krašto apsaugos sistemos asignavimams 2020–2022 m. laikotarpiui, kurie leis nuosekliai tęsti gynybos pajėgumų plėtrą. Numatyta, kad bus toliau įgyvendinama Lietuvos kariuomenės mechanizacijos programa ir stiprinamas jos mobilumas, tam įsigyjant iki 200 šarvuotų visureigių. Krašto apsaugos ministerija taip pat planuoja įsigyti iki 6 daugiafunkcių sraigtasparnių, taip stiprindama kritinius paieškos ir gelbėjimo bei paramos NATO oro policijos misijai pajėgumus, bei 2 minų medžiojimo laivus, būtinus siekiant užtikrinti sąjungininkų pajėgų atėjimą jūra.

Pastarojo meto sprendimus dėl Lietuvos kariuomenės plėtros krypčių VGT apibendrino patvirtinusi nuolatinę principinę Lietuvos kariuomenės struktūrą, kuri leis užtikrinti iškeltų karinių tikslų įgyvendinimą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą. Taip pat nutarta, kad karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų skaičius palaipsniui bus didinamas iki 26 850. Toks skaičius atitinka NATO nustatytus karinių vienetų komplektavimo personalu standartus ir užtikrina optimalų Lietuvos kariuomenei skirtų uždavinių vykdymą taikos metu.

Galiausiai VGT pritarė tęstiniam Lietuvos dalyvavimui vienuolikoje tarptautinių operacijų ir misijų 2020–2021 m. laikotarpiu. Atsižvelgiant į sąjungininkų, visų pirma JAV, prašymą ir su jais konsultuojantis, bus svarstoma galimybė didinti šalies indėlį operacijoje „Įgimtas ryžtas“. Sprendimus dėl Lietuvos dalyvavimo priims Seimas.

VGT nariai yra Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys.

Posėdyje taip pat dalyvavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas.

Susiję

Gynybos politika 1293589675999537414

Rašyti komentarą

 1. Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-18 09:03

   Nustoti finansuoti partijas iš biudžeto ir visus tuos pinigus skirti Lietuvos gynybai - tokių pinigų tikrai užtektų ir dar atliktų.
   Lietuvovs piliečiai turi konstitucinę teisę spręsti, kaip ir kam turi būti skiriami jų uždirbti pinigai - ir tai dar vienas sistemos savivalės įrodymas, kad tokiu klausimu komunistai ir jų filialai, pasivadinę įvairiais vardais, net viešai nesiūlo surengti visotinio referendumo, kas valstybės administravimo požoūriu būtų, mano manymu, pats teisingiausias sprendimas.
   Apskritai Lietuvos Konstitucija turi būti papildyta straipsniu, kad politinės partijos turi būti finansuojamos vien tik iš nario mokesčio - štai tokiu klausimu tikrai yra verta Lietuvoje surengti referendumą, nors ir taip aišku, kad Lietuvos žmonės tikrai pritartų iniciatyvai nefinansuoti politinių partijų iš valstybės biudžeto.
   Politinių partijų veikėjams net neateina į galvą, kad tokia ,,terapija'' automatiškai pagerintų demokratijos suponuuojamus procesus Lietuvoje, nes tuomet politinių darinių lyderiai iškart privalėtų inspektuoti savo partijos administravimo kokybę o reali situacija priverstų rinktis ne gimines, švogerius ir pažįstamus, o realiai mąstanius ir realiai dirbančius, kad partija galėtų išsilaikyti politiniame Lietvos žemėlapyje.

   Panaikinti
  2. Dėl "užtektų ir dar atliktų" nesu tikras - bet kad tai būtų LABAI naudingas sprendimas, pritariu visu 100 proc. Yra labai neblogas A. Rusteikos tekstas šiuo klausimu - su iškalbingais skaičiais: http://alkas.lt/2019/04/01/a-rusteika-kaip-jie-musu-pinigus-dalinosi/
   Aš dar siūlyčiau "sąrašinių" postą panaikinti, kai veikėjai dešimtmečiais valdžioje sėdi, nors jų nė velnio niekas tiesiogiai nerinko.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-09-17 10:59

  pirkit tas geležėles tik ar turėsit į jas ką sulaipinti, ar "runkelių" Lietuvos bernas eis klot galvą už "elitinę" Lietuvą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Už Kirkilo rentą tikrai neis galvos dėt. Bet gal eis už savo žemę, už savo sodybą. Ar lauks kol ginkluotas Putino "osvoboditelius" jo žmoną ir dukras paturės?

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-09-18 09:05

   Anonimiškas 10.59, yra, ir visai nemažai - sprendžiu pagal savo pažįstamų ratą ir nusiteikimą.

   Panaikinti
  5. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item