Marcusas Robertsas. Jauniausios pasaulio šalys: rytojų lems Afrika

Šaltinis: https://www.weforum.org y-news.lt Visi ne kartą girdėjome apie didelį gimstamumą ir sparčiai augantį jaunų žmonių skaičių...

Šaltinis: https://www.weforum.org

Visi ne kartą girdėjome apie didelį gimstamumą ir sparčiai augantį jaunų žmonių skaičių Afrikoje.  Bet neseniai pasirodžiusios Jungtinių Tautų prognozės vis tiek sugeba šokiruoti. Iš 20 jauniausių pasaulio šalių 2020 metais tik viena šalis nebus Afrikos valstybė. Šia išimtimi yra Afganistanas; likusios devyniolika jauniausių šalių yra iš Afrikos.

Jei JTO prognozės pasitvirtins, jauniausia pasaulio valstybe bus Nigeris: medianinis jo gyventojų amžius bus vos 15,2 metų. Kitaip tariant, pusė visų nigeriečių bus jaunesni nei 15,2 metų! (Palyginimui, medianinis europiečių amžius yra apie 42 metus ir auga.) Nigeris taip pat pasižymės didžiausiu gimstamumu – kiekviena šios Vakarų Afrikos šalies moteris per savo gyvenimą pagimdys vidutiniškai 7,2 vaiko. Nenuostabu, kad JT prognozuoja, jog per 30 metų Nigerio gyventojų skaičius (šiuo metu 21,5 mln. Žmonių) išaugs tris kartus. […]

Šaltinis: https://www.weforum.org
Daugybė jaunų žmonių gali reikšti ekonominį šalies pranašumą: sveiki, išsilavinę ir įdarbinti, jie taptų produktyviais darbuotojais, prisidedančiais prie ūkio plėtros ne vien Afrikoje, bet ir visame pasaulyje. Apie tai rašoma naujausioje Gateso fondo ataskaitoje:

Sparčiai augantis jaunimo skaičius gali būti gera žinia ekonomikai; jei jaunimas yra sveikas, išsilavinęs ir produktyvus, vadinasi daugiau žmonių gali kurti inovacijas, kurios skatina greitą ūkio augimą.
Tačiau Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF) perspėja, kad neįvykdžius šių išankstinių sąlygų, kyla didžiulio nedarbo, žemo našumo, skurdo ir migracijos pavojus visame žemyne, o kartu ir dar didesnė grėsmė stabilumui ir saugumui.

Marcusas Robertsas yra vienas iš MercatorNet.com tinklaraščio apie demografines tendencijas „Demografija yra likimas“ (Demography is Destiny, angl.) redaktorių. 

Versta iš mercatornet.com.

Y-News

Susiję

Marcusas Robertsas 4150919354449436408

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-09-26 10:26

  Manau, kaip Afrika praeityje nieko nelėmė taip ir ateityje nelems....

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-26 14:18

   joo,sutinku. Nebent lems tiktai dar didesnį galvasopį Vakarų Europai,į kurią ir toliau permetinės savo gyventojų perteklių.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-09-26 14:49

  Jauniausia dar nieko nereiškia. Ateitį lems kinai. Jie ne tik jauni, jų ne tik daug,jie - darbštūs. O afrikiečiai?... Taigi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-26 20:40

   Yra racijos. Ne vien kinai - Tailandas, Filipinai, Malaizija, Laosas, Vietnamas, Indonezija. Judesys slenka į Rytus - pirmiausia dėl jų darbštumo.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-09-27 10:49

  Kinai jau ir taip viena koja Europoje, kita Afrikoje. Afrika nieko nelems. O kad jos visuomenė jaunėja, tai tiems, kas juos turės išlaikyti, bus nesibaigiantis lažas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tai kyla klausimas, kodėl vakarai gamybą kelia į Kiniją, o ne į Afriką. Tai būtų rimta pagalba Afrikai ne žodžiais, o darbais. Be to, yra daug Afrikos valstybių, kurių dauguma gyventojų yra krikščionys. O flirtavimas su komunistine Kinija nieko gero nežada. Kokios to perspektyvos? Vakarai už dyką atiduoda komunistams savo žinias, patirtį, technologijas. O komunistai yra komunistai. Kai jų bus viršus, tai jų draugiškumas baigsis. Anksčiau ar vėliau susilauksime bėdų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-30 04:50

   Verslininkai bijo afrikos nepastovumo. Su kinija yra nusistovejusios tukstantmeciu prekybos tradicijos, tokia sena tradicija nutraukt butu savizudybe.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item