Sportininkė skundžia tvarką, pagal kurią turi varžytis su mergaitėmis save laikančiais vyrais

laisvavisuomene.lt Sportininkė Selina Soule JAV Švietimo departamento Pilietinių teisių biurui pateikė skundą dėl to, kad nuo šiol mo...


Sportininkė Selina Soule JAV Švietimo departamento Pilietinių teisių biurui pateikė skundą dėl to, kad nuo šiol moterys privalo varžytis su biologiniais vyrais. Mergina skundžia Konektikuto valstijoje įsigaliojusią tvarką, pagal kurią save mergaitėmis laikantys berniukai priimami varžytis mergaičių sporto varžybose. Internete pradėta S. Soule ir jos skundą dėl diskriminacijos remianti peticija.

Vidurinėje mokykloje besimokančios sportininkės S. Soule sportinei karjerai kyla pavojus dėl valstijos politikos, reikalaujančios, kad berniukai, save laikantys mergaitėmis, būtų įtraukti į mergaičių sporto varžybas. Selina mokosi ir sportuoja Bloomfieldo vidurinėje mokykloje Bloomfielde, Konektikuto valstijoje. Jai nepasisekė pasiekti pergalės Naujosios Anglijos 55 metrų bėgimo regioninėse varžybose, kadangi dvi prizines vietas iškovojo berniukai. Šią šešiolikmetės situaciją vaizdo įrašuose užfiksavo žurnalistai.

Laisvės gynimo aljanso (angl. Alliance Defending Freedom, toliau – ADF) teisininkė Christiana Holcomb teigė, kad siekdamas teisingumo Selenos atžvilgiu ADF pateikė skundą.

„ADF dėl Selinos ir dar kelių kitų drąsių sportininkių mergaičių yra ir dar rengiasi pateikti skundus prašydamas Švietimo departamento imtis veiksmų, ištirti situaciją ir atstatyti Selinai lygias sąlygas varžytis“, – sakė Ch. Holcomb.

Švietimo departamento Pilietinių teisių biuras yra atsakingas už vieną iš federalinių įstatymų, kuris „saugo žmones nuo diskriminacijos dėl lyties švietimo programose ar veiklose, gaunančiose federalinę finansinę paramą“. Būtent jo pagrindu skundą ir teikia ADF.

Selinos teigimu, jei dviem save mergaitėmis laikantiems berniukams nebūtų leista konkuruoti su mergaitėmis, ji būtų buvusi šešta. Tokiu atveju mergina būtų turėjusi galimybę koledžo trenerių akivaizdoje dalyvauti Naujosios Anglijos 55 metrų bėgimo regioninėse varžybose.

Vienas iš peticijos kampanijos koordinatorių Scottas Schittlas buvo įkvėptas susidomėjimo, kurio paskutiniu metu sulaukė Selinos istorija. „Per dvi savaitės ši istorija sulaukė daugiau nei 400 tūkst. puslapio peržiūrų.“

„Žmonės supranta, kad kažkas yra iš esmės negerai, kai berniukai dalyvauja mergaičių sporte“, – sakė S. Schittlas. „Jie supranta, kad tai nesusiję su saugumu. Jie žino, kad kai berniukai varžosi mergaičių sporte, jie laimi dėl natūralaus gamtos dovanoto pranašumo. Tai įrodyta moksliškai ir suprantama sveiku protu.“

Dėl fizinės jėgos skirtumų tai kenkia mergaitėms ir kontaktiniame sporte bei atima iš jų galimybę varžytis dėl aukštųjų mokyklų stipendijų ir kitų apdovanojimų.

Varžybos su berniukais demotyvuoja mergaites, kurios sunkiai dirbo, kad patektų į varžybas. Nepaisant visų savo pastangų, galiausiai jos patenka į varžybas, kurių laimėti tiesiog negali arba gali ypač retais atvejais.


Susiję

Šiaurės Amerika 3112068596702228359

Rašyti komentarą

 1. Šyza. Aš jau seniai Lietuvoj.Ir neviena:2019-07-03 21:33

  Konstitucinis Teismas: Lietuva turi pripažinti užsienyje sudarytas tos pačios lyties asmenų santuokas

  AtsakytiPanaikinti
 2. Progresyvisto košmaras, kai esi lgbtq'istas ir feministas. Ką palaikyti, kai jie tarpusavyje konfliktuoja?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dabartinis feminizmas nekonfliktuoja su ta pederastų organizacija, o tik skatina. Tai judėjimas, ne už moterų teises kovojantis, o prieš moteris, moteriškumą, o dar labiau prieš vyrus ir vyriškumą. Feminacės yra neapykantos sklidinos būtybės.

   Panaikinti
 3. Nežiniukas2019-07-04 10:56

  O ko jūs tikitės kitaip?

  Jei vyrai yra moterys ir tai nurodyta pase, koks mokslininkų reikalas, kokia tos "moters" DNR?

  Jei ta sportininke yra per silpna, tai tegul neieško ko nepametusi.

  Va, kai jau visuotinai gorilos bus pripažintos asmenimis, tai vyrų sporte jos vienareikšmiškai laimės. Ir tikrai nebus pagrindo skųstis - gi visi asmenys lygūs.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Ir tikrai - Šveicarijoje priimtas sprendimas sušaukti referendumą, kuriame bus siūloma kai kurioms beždžionių rūšims suteikti žmogaus teises - teisę gyventi, teisę į fizinį ir psichinį neliečiamumą ir pan.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item