Prezidentas siūlo nepalikti partijoms teisės neatlygintinai naudotis valstybės turtu

lrp.lt nuotr. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Seimui sv...

lrp.lt nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Seimui svarstyti Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas.

Pasak šalies vadovo, Seimo 2019 m. liepos 9 d. priimtas įstatymas, numatantis politinių partijų teisę panaudos pagrindu valdyti ir naudotis valstybės ir savivaldybių turtu, prieštarauja konstituciniams atsakingo valdymo bei racionalaus valstybės turto tvarkymo principams. Valstybės turtas negali būti naudojamas taip, kad tenkintų kurios nors vienos grupės ar atskirų asmenų interesus.

„Politinių partijų, kaip vienos iš Konstitucijoje nurodytų piliečių laisvo vienijimosi formų, veikla neatsiejama nuo demokratijos. Tačiau valstybė jas gali remti tik laikydamasi skaidrumo ir objektyvumo reikalavimų. Rėmimas turtu nėra skaidrus“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda, pabrėžęs, kad parlamentinę frakciją turinčios partijos šiuo metu gauna valstybės dotaciją.

Valstybės vadovo teigimu, politinių partijų finansavimas turi būti vykdomas pagal aiškius, objektyvius kriterijus. Ligšiolinė tvarka, kai politinės partijos neatlygintinai arba už simbolinį mokestį naudojosi valstybei ar savivaldybėms priklausančiu nekilnojamuoju turtu, dažnai – prestižinėse miestų vietose, neužtikrino jų rėmimo viešosiomis lėšomis skaidrumo ir partijų lygiateisiškumo.

Šiuo metu galiojantis Politinių partijų įstatymas įtvirtina baigtinį politinių partijų finansavimo šaltinių sąrašą. Jis nenumato galimybės netiesiogiai finansuoti politinių partijų suteikiant joms panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis valstybės ar savivaldybių turtu.

Susiję

Gitanas Nausėda 6652840030500572783

Rašyti komentarą

 1. Šiaip jau, ir partijų finansavimą iš biudžeto reikia nutraukti - ten nemenkos sumos ištaškomos: https://kaunoforumas.com/2019/03/31/algimantas-rusteika-kaip-jie-musu-pinigus-dalinosi/.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-07-24 11:51

   joo,pritariu.Gaunasi paradoksas-partijos,kurių žmonės nerenka,vis tiek gyvena iš tų žmonių kišenės.

   Panaikinti
 2. Norint išsaugoti lietuvių pasitikėjimą teks prezidentui Nausėdai imtis tikrai labai radikalių ir labai griežtų veiksmų iki šiol tupėjusių valdžioje ir vis dar tebetupinčių ir bevagiančių atžvilgiu!

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item