Prezidentas ragina stabdyti „istorinės atminties trynimą“

lrp.lt nuotr. Prezidentūros pranešimas spaudai. Pastarojo meto Vilniaus miesto savivaldybės sprendimai sukėlė rezonansą visuomenėje...

lrp.lt nuotr.
Prezidentūros pranešimas spaudai.

Pastarojo meto Vilniaus miesto savivaldybės sprendimai sukėlė rezonansą visuomenėje ir dar kartą parodė, kad istorinė atmintis neturėtų būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės spręstinas klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis.

Norėdamas, kad problema būtų išties sprendžiama, o ne aštrinama priešprieša tarp skirtingą požiūrį turinčių visuomenės grupių, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia institucijas ir specialistus burtis diskusijoms, duosiančioms pradžią nacionalinės atminties politikos principų ir reglamento suformulavimui, kuo turėtų vadovautis atsakingi asmenys, priimantys sprendimus dėl istorinių įvykių atminties užfiksavimo.  

Šiuo metu egzistuojanti Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti atlieka labai reikalingą ir naudingą darbą, tačiau, kaip rodo esama situacija, jos vienos konstruktyviam problemos sprendimui neužtenka. Todėl į diskusijų grupę siūloma įtraukti daugiau institucijų ir ekspertų – istorikų, politologų, kultūros paveldo specialistų. Produktyvus jų bendradarbiavimas užtikrintų aiškiai apibrėžtas nacionalinės atminties politikos gaires.

„Kol vyks tokių principų rengimas, kviečiu laikytis moratoriumo istorinės atminties trynimui. Tuo tarpu daugiau dėmesio skirti istorinio konteksto pateikimui – kad žmonės galėtų susidaryti objektyvią nuomonę įvertindami skirtingus požiūrius, o ne politikai spręstų, kas yra įamžintina, o kas – ištrintina,“ – sakė Prezidentas G. Nausėda.

Prezidentūra yra pasirengusi būti šio proceso moderatorė, telkdama institucijas, įtraukdama ekspertų grupes bei sudarydama sąlygas forumams, renginiams vykti.

Susiję

Istorijos politika 8086769408771952616

Rašyti komentarą

 1. Generolo Vėtros lenta jau nuimta, o tos bobos Valsiūnienės lentai, matot, dabar bus gudrus, gitaniškas, pijaro konsultantų nučiulptas „moratoriumas“.

  Kad ir kokie būtų norai, rezultatas lieka kaip visada: Lietuvos didvyrių atminimas nukenčia, o sovietiniai išdavikai lieka nepajudinami.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Deja, tenka pritart.
   Dauzyti savus ir garbinti koloborantus juk labai politiskai korektiska.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-07-31 12:31

  Reikia visuomenei is visu Lietuvos miestu ir regionu atakuoti Prezidenta, kad sustabdytu Simasiaus igaliojimus.Moratoriumas Simasiui! Visuomene turi nusalinti Simasiu visiskai, taip, kaip nusalino Petrauskiene, Jonson-Ruokyte ir pasmerkti, kaip Vanagaite, . Nesustoti iki nebus pasiektas tislas! Jei proga pralleisime-sulauksime dar didesniu akibrokstu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Valerija Valsiūnienė2019-07-31 13:46

  Kur Leninas? – klausiu aš saulės šviesios.
  Man saulė šviesioji atsako:
  Narsioji širdis draugo žemės visos
  Krūtinėje Stalino plaka.

  Vot tak vot. Mana lienta kabės i kabės. Pats prizidzientas uždzėja maratoriumą. A jūsų, bandzytai nacianalystai, lienta jau nūimta i suskaldzita. I nibigrįš. Vot.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-07-31 22:10

  Labai tikiuosi, kad naujajam Lietuvos prezidentui G.Nausėdai Lietuvos Laisvės kovotojų ir kovų atminimas yra ir bus šventas, kaip ir visas Lietuvos istorinis-kultūrinis paveldas.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-08-01 09:42

  Dabar Šimašius turėtų savo sąskaita grąžinti lentą ten, iš kur nuėmė ir tokią, kokią nuėmė. O tada moratoriumas ir t.t., ką siūlo Prezidentas. Vo tep.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-08-01 16:45

   Taigi, kad Gitanėlis neliepė Generolo Vėtros lentos grąžinti. Kaip čia beliepsi, kai jau pati fuflianskaja pasakė, kad sveikina nuėmimą. Va taip, deja.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-08-01 20:41

  Tas pats kaip Adamkus, susirūpino, ir ragina, bet jie neklausys visokių raginimų, nes nėra arkliai, o buktai protingi dvikojai, kurie į raginimus nereaguoja.

  AtsakytiPanaikinti
 7. ASTRA

  Teismas jau išaiškino, kad karininkas Jonas Noreika - Generolas Vėtra yra visiškai nekaltas, visškai neprisidėjo prie holokausto, o net gelbėjo žydų tautybės žmones. Prezidentas, matomai, nesupažindintas su teismo išvadomis, kad siūlo komisijoms dar aiškintis... Jokios komisijos, o tik TEISMAS gali išaiškinti, ar žmogus kaltas, ar ne. NETEISINGAS PREZIDENTO SPRENDIMAS, PRASTI PATARĖJAI ŠIUO KLAUSIMU...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item