Dominykas Vanhara. Šimašiaus dovana Putinui

Kaip žinia, vakar buvo gėdinga diena Lietuvos istorijai, kai Vilniaus miesto valdžia nusprendė paniekinti Lietuvos savanorio Nr. 1 atmini...

Kaip žinia, vakar buvo gėdinga diena Lietuvos istorijai, kai Vilniaus miesto valdžia nusprendė paniekinti Lietuvos savanorio Nr. 1 atminimą. Konkrečiai – pervadinti Kazio Škirpos alėją. Kas dar nežinote, bet, kai reikėjo ginklu ginti tuomet dar besikuriančios Lietuvos nepriklausomybę nuo visos eilės į Lietuvą besikėsinančių priešų, karininkas Kazys Škirpa buvo tas pirmasis, kuris, kaip pasakytų seni lietuviai, „atbėgo prie šautuvo“. Jo vadovaujamas dalinys Gedimino pilies bokšte 1919 m. sausio 01 d. iškėlė Lietuvos trispalvę ir nuo tos dienos yra minima Lietuvos vėliavos diena. Apie Kazio Škirpos nuopelnus Lietuvai esu daug kartų rašęs, čia nesikartosiu.

Lygiai kaip ne kartą esu rašęs apie tai, kaip sovietų, o dabar – rusų propaganda atvaizduoja Lietuvos okupaciją ir aneksiją į Sovietų Sąjungą. Kad tai buvo „savanoriškas Lietuvos prisijungimas prie Sovietų Sąjungos, išlaisvinęs Lietuvos darbo liaudį nuo buržuazijos jungo, kurį džiaugsmingai sutiko visa Lietuva“. Ir tam jie turi A. Smetonos atsisakymą priešintis sovietų okupacijai ginklu, o taip pat „ačiū“ S. Nėriai, P. Cvirkai ir kompanijai, kurie „parvežė Lietuvai Stalino saulę“. Beje, va minėtų veikėjų atminimo vietų Vilniuje iki šiol yra sočiai. Tebestovi tiek paminklas P. Cvirkai, yra S. Nėries gatvė bei mokykla. Kažkaip Šimašius ir kompanija iki šiol nerodė labai didelio entuziazmo šias atminimo vietas Vilniuje naikinti, nors jie buvo tikrieji Lietuvos išdavikai. Kazys Škirpa priešingai – tiek asmeniškai ginklu gynė Lietuvą nuo priešų, tiek jai tarnavo civilinėje ir diplomatinėje tarnyboje. Bet grįžkime prie Kremliaus propagandos. Paminėtam propagandos naratyvui labai trukdo du vėlesni įvykiai Lietuvos istorijoje, t.y. 1941 m. Birželio sukilimas bei nuo 1944 prasidėjusi partizaninė rezistencija. Šie du įvykiai aiškiai rodo, kad nebuvo jokio savanoriško Lietuvos įsijungimo į SSRS, kad tai buvo Lietuvos okupacija ir aneksija, o Lietuvos žmonės šiai okupacijai ir aneksijai vėliau iš visų išgalių priešinosi ginkluotoje kovoje.

Bet Kremlius nebūtų Kremlius, jei nesugalvotų pateikti atsakymų į šiuos įvykius. Taigi, pagal Kremliaus propagandą, Birželio sukilimas buvo „nacių inspiruotas sukilimas, kurį Lietuvoje sukėlė naciai bei jiems talkinantys vietiniai, kurio vienas iš tikslų buvo Holokaustas”, o pokarinė Lietuvos rezistencija buvo ne kas nors kitas, kaip tik „nuo paties teisingiausio pasaulyje sovietinio teisingumo besislapstančių nacių koloborantų ir žydšaudžių pasipriešinimas teisėtai valdžiai“. Manote, šiaip sau Vanagaitė visaip juodino vieną iš Lietuvos partizaninio pasipriešinimo simbolių - A. Ramanauską – Vanagą?

Berods, pats Putinas yra paminėjęs tokį terminą, kaip „naudingi idiotai“, kuris apibūdina žmones, kurie, jų pačių manymu, daro lyg ir teisingus darbus, bet tuos darbus daro taip ir tokiu būdu, kuris labai palankus Kremliui. Kazys Škirpa buvo vienas iš Birželio sukilimo organizatorių bei šio sukilimo vienas iš veidų. Remigijui Šimašiui ir jo komandai vakar puikiai pavyko be jokių įrodymų, be jokio istorikų tyrimo, apjuodinti Kazį Škirpą, sutrypti jo atminimą bei pastatyti Lietuvos savanorį Nr. 1 bei vieną iš Birželio sukilimo organizatorių greta karo nusikaltėlių bei nusikaltėlių žmogiškumui. Taigi, vakar Remigijus Šimašius su visa savo komanda labai stipriai, visais plaučiais, pūstelėjo į Kremliaus propagandos dūdą.

Beje, gerbiamieji, vakarykštis įvykis yra gerokai pavojingesnis mums, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Aš tik noriu priminti, kad, kai 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, tai mūsų nepriklausomybės atkūrimo formuluotė buvo tokia, kad yra atstatomas svetimos jėgos panaikintas Lietuvos suverenių galių vykdymas, kuris reiškia, kad, de jure, Lietuva savo valstybingumo sovietų okupacijos metais nebuvo praradusi ir, de jure, ir sovietų okupacijos metais buvo nepriklausoma valstybė, tik sovietų okupacijos metais svetimos galios (t.y. Sovietų Sąjungos) buvo suvaržytas Lietuvos suvereniteto įgyvendinimas. Taigi, 1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba paskelbė, kad yra atstatomas Lietuvos suvereniteto įgyvendinimas, kurio Lietuva niekuomet nebuvo praradusi, tik negalėjo jo įgyvendinti.

Po 1990 m. kovo 11 d., kažkada, iš Gorbačiovo buvo pateiktas pasiūlymas, kad, maždaug, jei jau norit išstoti iš „Tarybų Sąjungos“, tai tuomet surenkite šalyje referendumą, kuriame Lietuvos žmonės nuspręstų, ar reikia iš „Tarybų Sąjungos“ išstoti, ar joje pasilikti. Jei būtumėm ant tokio kabliuko pasimovę, tai būtų reiškę, kad, nepaisant tokio referendumo baigties ir, nepaisant to, kad tokį referendumą Gorbačiovas gal ir būtų pripažinęs, tai būtų iš esmės reiškę, kad Lietuva Sovietų Sąjungoje buvo visą laiką teisėtai, tik va, surengus referendumą, demokratiniu būdu nusprendė iš Sovietų Sąjungos išstoti. Dar kartą primenu – 1990 m. kovo 11 d. Lietuva iš jokios Sovietų Sąjungos neišstojo. Lietuva tą dieną oficialiai pareiškė, kad Lietuva, kaip suvereni valstybė, atstato savo suverenitetą, kuris buvo neteisėtai suvaržytas svetimos jėgos – Sovietų Sąjungos, tačiau Lietuvos valstybingumas de jure niekuomet nebuvo prarastas, vadinasi, Lietuva, kaip nepriklausoma valstybė, nenutrūkstamai veikia nuo 1918 m. vasario 16 d.

O dabar įsivaizduokime situaciją, kai Kremliaus propagandai pavyksta visus įtikinti, kad Birželio sukilimas buvo viso labo nacių ir jų kolaborantų inspiruotas įvykis, prie ko vakar labai ženkliai prisidėjo Remigijus Šimašius su komanda, o kad pokario Lietuvos partizanų rezistencija yra tik „nacių kolaborantų ir žydšaudžių sąmokslas prieš teisėtą valdžią“, tai tuomet gaunasi kas? Ogi gaunasi, kad Kremliui yra atrišamos rankos įtikinti, kad 1940 m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais veikęs „Lietuvos liaudies seimas“ yra teisėtas, o taip pat teisėti ir šio, taip vadinamo Seimo, priimti sprendimai, tokie, kaip vykimas į Maskvą ir „Stalino saulės parvežimas“. Atsiminkite, sovietai nebuvo tokie kvaili, jie Lietuvą okupavo ir aneksavo, bet, tuo pačiu, pasirūpino ir tuo, kad ta Lietuvos aneksija atrodytų teisėtai. Dar kartą „ačiū“ P. Cvirkai, S. Nėriai ir kompanijai.


Susiję

Kazys Škirpa 4928470178541232274

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-07-26 03:24

  Niekam seniai ne paslaptis, kad visi paleckiai, subotinai ir Tomaševskio (gal Okinčyco?)chebra - viso labo aiškiai angažuota priedanga. "Dujotekanos" ir EBSW liberalai su aiškiu KGB pėdsaku - daug veiksmingesnė chebra. Ir nesvarbu, į ką jie ten skilę, pasidaliję, pasidauginę. Nepatinka kagebėvičiūtė Čmilytė-Nielsen? Gal kita kagebėvičiūtė Armonaitė "naujoje ir nekorumpuotoje" libertarų partijoje bus arčiau širdies? Partijos rinkėjams net nesvarbu, kad tokia libertarų Zuoko ir bendražygių partija jau seniai yra. Partijos marketologai pasakė, kad nauja, vadinasi nauja!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kaimo bambaliniai nacikai2019-07-30 15:41

   surado 2 labai kietas KGBistes. Armonaite ir Cmilyte. Pirmoji KGB veikimo metu dar dar i sauskelnes, kita i darzeli ejo.
   Nu labai kietas KGBistes isaiskinot!
   Ka gi tauta be tokiu akylu kaimo naciu butu darius, kaip butu isgyvenus?

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-07-26 07:50

  ramiau, ramiau , vanhara. prieš pavadindamas Salomėją nėrį ir Cvirką išdavikais, daugiau pasiskaityk ir pamąstyk. gimei 1990 metais?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jie ir yra išdavikai. Kada gimė straipsnio autorius, nežinau, o aš 1990-aisiais jau studijavau.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-07-27 11:20

   Palla, dar LT VSD įkūkįrėjas Liudas Gira išdavė Lietuvą, prisiekė Sovietams, atvežė Stalino Saulę. LT išdavikai ir tiek, S.Neri KGB komisaras pasikvietė į sporto salę kur stovėjo išrikiuoti 30 kursantų ir geležinė lova, arba? arba! moteraitelė sutiko parvežti saulę

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-07-30 14:16

   S.Neris, P.Cvirka buvo jau žinomi meno žmonės smetoninės Lietuvos laikais. Buvo vertinami ir skaitomi mokyklose. Jie talentingi ir gabūs literatai - tikri žodžio meistrai. Nepainiokime žmogaus meninio talento su politiniais vėjais, keičiasi kas valandą. Ar ne taip yra Lietuvoje šiandien su mūsų, taip sakant, politikais ir atseit, mokslininkais? Niekinantys Lietuvos kultūrinį palikimą, sąmoningai skurdina tautos dvasinį paveldą. Šiandien visokie plunksnagraužiai juodinantys Lietuvos valstybę, kultūrą ir jai pasiaukojusius žmones gauna premijas (dideles!) iš tokių pat išsigimėlių. Tai juos išverskime iš "šiltų vietų", atimkime licenzijas, pasmerkime, bet ne... Pirmiausia patyrinėkime, kas garsiausiai šaukia, išlys daug įdomių dalykų! Sekantis žingsnis - apdrbstyti purvais L.Girą: nepriklausomybės kovų dalyvį, Lietuvos karinės žvalgybos organizatorių, V.Krėvę - Mickevičių, Paulių Širvį ir kitus.

   p.s. Ištrauka is Salomėjos Neries eilėraščio:

   " Partizanų juokas - vieškeliuose šūviai,
   Kas sakys: Nemoka keršyti lietuviai !?"

   Kiekvienas šias eilutes supranta pagal savo sugedimo laipsnį.

   Panaikinti
  4. Nacių laikas buvo toks veikėjas Reinhard Heydrich, gestapininkas, SS ir SD. Antras žmogus po Himlerio, aukšto rango holokausto organizarius. Iš savo tėvo paveldėjo menišką sielą, buvo didelis klasikinės muzikos žinovas, dažnai lankydavosi koncertuose ir komponuodavo pats.
   Kažin kodėl vokiečiai niekina Reicho kultūrinį palikimą, sąmoningai skurdina tautos dvasinį paveldą? Niekur nėra lentų, o ir jo kūrinių niekur negroja.
   O mes be koloborantų ir išdavikų "dvasinio paveldo" kaip S.Neries "Poema Stalinui" niekaip neišgyvensim, nuskursim dvasiškai?

   Panaikinti
  5. "Anonimiškas 2019-07-30 14:16" - tai, sakote, ji čia apie TIKRUS Lietuvos partizanus, o ne raudonuosius banditus rašė? :D Ar pats esate naivus iki infantilumo, ar kitus tokiais laikote? ;)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-07-26 08:31

  na ir ko verti tie visi forumų, akademinių žmonių pareiškimai, pagraudenimai jei liberoidinė vaivorykštinė volamašinė ramiai važiuoja per jai neįtinkančias, nepatinkčias istorines asmenybes, įvykius, tradicijas. kas dar rytoj pateks į šių "pažangos" chunveibinų akiratį, liaudžiai (tauta rašyt nekyla ranka nes tokie nesam)abejingai stebint.

  AtsakytiPanaikinti
 4. niekur mes nenueisime ir nieko nepasieksime, kol išdavikų nepavadinsime išdavikais...Bet tam reikia, kam mūsų galvelės prasivalytų. Manau, kad reikėtų pastatyti paminklą Kostui Kubilinskui, partizanų žudikui ir išdavikui

  AtsakytiPanaikinti
 5. Viešų tarnų kontrolė2019-07-26 12:48

  Geras straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-07-26 14:27

  joo,neuprnatu.Kiek propatria turi sekėjų-kelis tųkst.,tautininkai?, juozaitininkai?.Suprantu,kad jie gali "dubliuotis",bet vistiek,tūkstantis,du tūkstančiai galėjo,darbus padėję į šoną,ateiti į protestą prie savibliadybės.Laikas suvokti,kad,dėl sau rūpimų klausimų,reikia eiti kovoti.Nebeužtenka "laikus" feisbuke paspaudyti.Ir gana čia vieniems ant kitų varyti (Radžvilui-tame tarpe),nes liberalai ,ir visokios "mažumos",kaip matome,moka susivienyti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-07-27 02:00

   Tu bent juozaitininkų vidutinį amžių matei? Turbūt apie 75. Ten nėra pajėgių eiti mitingus, pusė kitų rinkimų išvis nesulauks.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-07-28 04:18

   Tai tegu eina, kuriems 25! Bet smegenu per mazai.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-07-30 15:34

   Nėra ten tokių kuriems 25.
   "Istorinė klaida" su plyta ko gero pats jauniausias iš visų.

   Panaikinti
 7. Dar viena Šhimašiaus dovanėlė:2019-07-26 14:53

  R.Šimašius: „Laisvės kario“ skulptūra Lukiškių aikštėje būtų didelė klaida

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-07-26 15:49

  Kokie kompiuteriai isrinko Simasiu vel?
  Norim zinoti, kaip balsavo Vilniaus Taryos nariai gatves pavadinimo klausimu.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Mes dar net nesuvokiame prie kokios bedugnės stovime Tautos išdavikų dėka.Greit lengva ranka kiekvienas doras Lietuvis bus apjuodintas ir ištrintas iš Tautos atminties. Argi negirdėjome, kaip nežinia kieno nurodymus vykdantis "mokslininkas" tyčiojosi iš Justino Marcinkevičiaus ? Beje, argi niekam nerūpi, kad ir Cvirka, suvokęs, jog susidėjo su velniu, bandė šiauštis, bet BUVO NUŽUDYTAS. Ar jis vienas susilaukė tokio likimo? Ar Salomėja Nėris mirė "nuo kepenų vėžio"? Kodėl mums nerūpi faktai, o tik bolševikų primesta interpretacija?

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2019-08-09 17:14

  Sovietų valdžios specialistai visą aneksijos laikmetį taip pat puikiai rūpinosi, kad Lietuvoje neliktų piliečių (žmonių su smegenimis, suvokiančių, kas yra valstybė). Uoliai rūpinosi, kad čia liktų tik besmegeniai. Todėl ir šiandien aiškiai jaučiamas to sovietų uolumo rezultatas. Dauguma Lietuvos gyventojų – besmegeniai, kurie tokių dalykų, apie kuriuos kalbama šiame straipsnyje, paprasčiausiai nesuvokia, trūksta tam smegenų... Ir tokių besmegenių jau yra privisę savivaldybių tarybose ir Seime. Lietuvos perspektyva liūdna: besmegenių valdoma Lietuva išnyks. Ir ilgai laukti nereikės...

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tiesiog nuostabą kelia vieno iš anonimų įsitikinimas, kad propatrijos šalininkai tik stipriai pagyvenę piliečiai. Iš kur tokie duomenys? Manau, atvirkščiai - tas anonimininkas, ko gero, yra Lukašenkos gerbėjas, sovietinių kolchozų gedėtojas. Taigi, daug šansų, kad stipriai pagyvenęs, ir prie ruso gerokai prakutęs vogdamas visų, t. y. niekieno turtą. Menkysta. Na, bet jų laikas jau baigiasi...

  AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item