Vilniuje bus minimos Birželio sukilimo 78-osios metinės

2019-06-23 (sekmadienį) Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje (šalia LR Seimo rūmų), vyks Birželio sukilimo 78-ųjų metinių minėjimas.  Reng...

2019-06-23 (sekmadienį) Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje (šalia LR Seimo rūmų), vyks Birželio sukilimo 78-ųjų metinių minėjimas. Renginio pradžia – 12:00 val. 

Šis, daugelį metų visomis priemonėmis tiek raudonojo okupanto, tiek jiems pataikaujančių prisitaikėlių, gramzdintas į užmarštį, mūsų tautai nepaprastai svarbus istorinis įvykis kasmet tampa populiaresnis ir savo iškilminga dvasia nenusileidžia Gedulo ir Vilties, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios bei Lietuvos Kariuomenės dienos minėjimams.

Sukilimas, apėmęs visą Lietuvą ir ant Nepriklausomybės aukuro sudėjęs daugiau, nei 2000, per septynias jo dienas žuvusių jaunuolių auką. Pamąstykime – jeigu likimas būtų lėmęs gyventi tuo laikotarpiu, ar žuvusiųjų tarpe nebūtų minimi mūsų vaikų ar mūsų pačių vardai?!. Gyvendami laisvoje bei nepriklausomoje valstybėje ir nejausdami didesnių nepriteklių, prisiminkime Sibiro platybėse sušalusius, nužudytus ir mirusius iš bado. Jų tarpe, neabejotinai yra ir kiekvienos mūsų šeimos ar giminės atstovų. Ir, dėkui Dievui, ne mūsų vaikų ar mūsų pačių... Po metus (1940-1941) trukusios pačios žiauriausios bolševikinės okupacijos, mūsų tautos sūnūs ir dukros, pasikliaudami tik savo narsa ir jėgomis, sugebėjo išvyti nekenčiamą okupantą ir nors trumpam (1941.06.22-28) atstatyti Lietuvos valstybingumą bei dėl savų politikų ir aukščiausių kariuomenės vadų kaltės prarastą nepriklausomybę.

Atkartodami 1941-06-23 įvykių seką, 12:00 val., aidint Karinių pajėgų orkestro atliekamam himnui, Nepriklausomybės aikštėje, kartu su kariuomenės Garbės kuopos kariais pakelsime vėliavas ir pagerbsime 1941m. Birželio sukilimo dalyvius. Išklausysime garbių svečių šiai sukakčiai skirtus pasisakymus, trumpą karių orkestro ir Antakalnio progimnazijos moksleivių koncertą. Visiems minėjimo dalyviams bus įteikti padėkos raštai ir vienetiniai kolekciniai vokai su renginiui skirta simbolika bei kiti suvenyrai. Vaišinsimės kareiviška koše, arbata ir saldumynais.

Renginio tema – 1941m. Vilniaus universitetas ir narsioji jo profesūra.

Lauksime Jūsų!

Susiję

Įvykiai 8757176264023979473

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2019-06-22 20:06

    Kvietimą, kurio tekstas aukščiau pateiktas, į 2019-06-29 Birželio sukilimo minėjimo renginį ruošė bei visą organizacinį darbą atliko LIETUVOS LAISVĖS KOVOTOJŲ SĄJUNGA ir LIETUVOS BAIKERIŲ KONGRESAS. Kokia teise Pro Patrijiečiai į nuosavą ir DELFI portalus skelbimą įsidėjo, kaip savo, nederinę su organizatoriais, nenurodydami skelbimo autorių, pirminio šaltinio ir grubiai pažeisdami autorines teises? Renginio organizatoriai.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item