Seime – atvira diskusija minint Birželio sukilimą

Birželio 19 dieną, 13 valandą, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija (Komisija) kviečia visuomenę į diskusiją „194...

Birželio 19 dieną, 13 valandą, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija (Komisija) kviečia visuomenę į diskusiją „1941 metų sukilimas Lietuvoje: mitai ir realybė“. Diskusija apie Birželio sukilimo reikšmę ir atmintį šiandienos Lietuvoje organizuojama artėjančių Birželio sukilimo metinių proga. Renginys vyks Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai, 3 aukštas). 

„Jau ne vienerius metus Lietuvoje Birželio sukilimas keistai virtęs tarytum tabu tema, kuria kalbėti vengiama arba kalbama vaikantis skandalingų antraščių, neretai įtraukiant užsienio žiniasklaidą ir Lietuvos juodinimu liūdnai pagarsėjusius asmenis. Manome, kad laikas apie Birželio sukilimą kalbėti atvirai ir dalykiškai – su pagarba dalyviams ir aukoms, įvertinant jo svarbą, atmintį, jautrius ir sudėtingus aspektus. Seimas turėtų parodyti tokio visuomenei ir specialistams atviro kalbėjimo pavyzdį“, - įsitikinęs Komisijos pirmininkas prof. Arūnas Gumuliauskas.

Diskusijoje pranešimus skaitys istorikai prof. Rasa Čepaitienė (Lietuvos istorijos institutas), prof. Valdas Rakutis (Klaipėdos universitetas), dokt. Simonas Jazavita (Vytauto Didžiojo universitetas), Karolis Zikaras ir Auksė Ūsienė (Lietuvos kariuomenė), renginį moderuos prof. Arūnas Gumuliauskas. 

„1941-ųjų metų vasara buvo viena baisiausių ir sudėtingiausių Lietuvos istorijoje. Tragediją sekė tragedija. Šiandienos Lietuvai tai paliko labai sudėtingą palikimą, kuriuo labai dažnai manipuliuojama. Valstybės tyla prie to prisideda. Šia diskusija kviečiame visus ne tik paminėti Birželio sukilimą, per 2000 žuvusių jo dalyvių, tačiau ir analitiškai pasvarstyti apie jo organizatorių likimą, paties sukilimo reikšmę Lietuvai, skirtingas egzistuojančias jo atmintis ir vietą informacinio karo kontekste“, - teigė A. Gumuliauskas. 

Renginio dalyviams būtina registracija elektroniniu paštu danguole.stonyte@lrs.lt arba telefonu 8 52396561. Registruotis galima iki birželio 17 dienos. 

Renginys nėra organizuojamas „Pro Patria“ sambūrio. Prisidedame prie jo viešinimo savanoriškais pagrindais. 


Susiję

Rasa Čepaitienė 3063311871929577872

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item