Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos ir Lenkijos unijos 450-mečio

propatria.lt nuotr. Seime priimta rezoliucija „Dėl Lietuvos ir Lenkijos unijos 450-mečio“. Kaip pabrėžiama, ja išreiškiama viltis, kad...

propatria.lt nuotr.
Seime priimta rezoliucija „Dėl Lietuvos ir Lenkijos unijos 450-mečio“. Kaip pabrėžiama, ja išreiškiama viltis, kad senosios Abiejų Tautų Respublikos piliečių politinės tapatybės bei parlamentinės kultūros tradicijos užims deramą vietą Lietuvos ir Lenkijos parlamentarizmo istorijoje. Rezoliucijai vienbalsiai pritarė 94 parlamentarai.

Lietuvos ir Lenkijos unijos 450-mečio proga Seimo narius vaizdo sveikinimu pasveikino Lenkijos Seimo Maršalka Marekas Kuchcinskis (Marek Kuchciński).

Seimo priimtame dokumente pabrėžiama, kad prieš 450 metų ratifikuota Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės unija buvo vienas svarbiausių amžiaus įvykių visoje Europoje. Kaip teigiama, „aktas įteisino Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sąjungą, leidusią gimti tais laikais unikaliai valstybinės sąrangos sistemai Europoje.“

Rezoliucija Seimas pripažįsta, kad unijos sudarymo aktas liudijo ne tik Renesanso epochos idėjų praktinę realizaciją, bet ir novatorišką teisinį mąstymą, abiejų valstybių politinio elito brandą. Liublino Seime buvo sukurta daugiatautė ir daugiareliginė bendrija, grindžiama respublikos vertybių, pakantumo tolerancijos, politinių derybų ir abipusės pagarbos idėja. 

Rezoliucijoje teigiama: „Abiejų Tautų Respublika tapo tiltu tarp Rytų ir Vakarų, bajoriškosios demokratijos atrama ir tikra Antemurale Christianitatis.“

Susiję

Istorijos politika 6859088751829121191

Rašyti komentarą

 1. Nieko gero iš tų unijų. Beje, o kaip dabartinę uniją lotyniškai pavadinti? Antemurale Musulmanitatis? Sodomiae? Politicae correctionis?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-06-25 22:16

  ATR gyvavimo laikmečiu turėjo Lietuvai/tiksliau- Lietuvos Karalystei/ teigiamų ir neigiamų padarinių.Vis dėlto neigiamos pasėkmės ženkliai viršijo teigiamas,deja.Visų pirma ATR tapo Lenkija,o Lietuva -Lenkijos viena iš provincijų,be to Lietuvos žemėse buvo žiauriai ir nuosekliai naikinama lietuvių kultūra,ypač kalba,tradicijos,tautinė tapatybė,bei galutinai prarado valstybingumą.Tad,minėta Seimo rezoliucija atspindi,deja,nūdienos politinio baudžiauninko keliaklūpsčiavimo vaizdinį Lenkijos atžvilgiu.Kolkas Lietuva neišugdė -išskyrus atskirus atvejus-patriotinių politikų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. LABAI norėčiau paprieštarauti - deja, negaliu. :(

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-06-26 12:46

   Aš irgi. Kas teisinga ir kas ne turime spręsti tik mes patys, ir gana ieškoti tiesos pas svetimuosius: tiesa yra tarp mūsų.
   Mūsų situacija yra visiškai kitokia - su geriausiais linkėjimais mūsų kaimynams lenkams, kurie - tuo neabejoju - karinio pavojaus atveju būtų pirmieji, kurie ateitų mums į pagalbą.
   Draugystė ir bendradarbiavimas yra gerai, tai svarbu ir reikalinga, tačiau kiti negali tapti mumis, o mes netapsime kitais.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item