Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos

propatria.lt nuotr. Žvelgdami į tą tuščią vietą ant sienos, kur kabojo Lietuvos didvyriui Jonui Noreikai pagerbti skirta atminimo lenta...

propatria.lt nuotr.
Žvelgdami į tą tuščią vietą ant sienos, kur kabojo Lietuvos didvyriui Jonui Noreikai pagerbti skirta atminimo lenta, supraskime, kad jeigu nesitelksime ir tylėsime, tokia pat tuščia vieta liks iš Lietuvos valstybės. Būtų labai naivu ir paviršutiniška manyti, kad buvo sudaužyta tik lenta. Šitaip kiekvieną akimirką yra daužoma Lietuvos valstybė.

Be jokios abejonės, šito vandališko išpuolio iniciatorius ir vykdytojas siekė pigaus politinio populiarumo norėdamas surinkti parašus ir patekti į Europos Parlamento rinkimus. Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė. Tikroji jo poelgio prasmė yra politinė ir kur kas gilesnė. Jis yra gerai žinomo pono K. Juraičio, viešai kvietusio Vladimirą Putiną „išvaduoti“ Lietuvą, artimas bendražygis. Taigi, turime to, ką vadinu penktąja ir šeštąja Putino kolonimis Lietuvoje, sintezę. Vienas kreipiasi į Putiną ir šaukiasi pagalbos iš Rytų. Kitas, šitas vandalas, sudaužęs atminimo lentą, didžiuojasi, kad jis yra plačiai mąstantis ir europinėmis vertybėmis besivadovaujantis subjektas. Bet juos sieja viena ir ta pati nuostata – neapykanta lietuvių tautai ir pačiai Lietuvos valstybei. 

Bet dar svarbiau suprasti, kad tokie išpuoliai niekada nenutinka tuščioje vietoje, nenukrenta iš dangaus. Juk tai yra logiška pabaiga kelio, kuriuo Lietuva eina jau daugelį metų. Taip, Lietuva šiandien yra šalis, kurioje galima knygose dergti iškiliausius Lietuvos partizaninio judėjimo vadus ir tai bus pavadinta menine kūryba ir vaizduotės polėkiu. Tuo tarpu kitas žmogus, kuris tuos pačius partizanus viešai pavadina žudikais ir nusikaltėliais, yra teisiamas parodomuoju būdu. Skirtumas yra tik tas, kad vienas gauna valstybinę premiją, kitas – simboliškai nubaudžiamas. Visgi retoriškai paklausime savęs: kuri kolona yra pavojingesnė? Ar atviro Putino garbintojo, kuris dergia Lietuvos partizanus, ar tokį pat žeminantį ir žeidžiantį vaizdinį į tūkstančių Lietuvos žmonių – pirmiausiai jaunųjų piliečių – sąmones brukančio ir peršančio mintį, kad partizanų kova buvo beprasmiška. Šiandien Lietuva yra šalis, kurioje partizanų persekiotojai ir naikintojai yra nebaudžiami, motyvuojant tuo, kad jie vykdė to meto įstatymus. 

Taigi, iš esmės mes ateiname į tarpsnį, kai galime drąsiai pasakyti – kryptingai, nuosekliai ir metodiškai rengiama dirva naujai Lietuvos okupacijai. Šitos strategijos tikslas yra sujungti visas antitautines ir antivalstybines jėgas, nesvarbu, į ką – į Rytus ar į Vakarus – jos būtų orientuotos. Jas siekiama sujungti bendram tikslui – įbrukti lietuviams į sąmonę, kad Lietuvos valstybė yra nesusipratimas, kad ji yra nereikalinga. Ir jeigu mes nesuvoksime tikrojo šio išpuolio masto ir pavojingumo, iš tiesų sulauksime dienos, kai duš ne tik atminimo lentos, bet mums net nespėjus susivokti, kas vyksta, duš ir Lietuvos valstybė.

Susiję

Vytautas Radžvilas 6655142051864045389

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-04-08 22:19

  Be jokių abejonių vyksta Lietuvos naikinimas. Tai akivaizdu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-04-09 08:20

  Teisingas pastebėjimas, prasideda ne tik propaganda bet ir jau veiksmas, o simbolis ne naujas, tai ,,pjautuvas ir kūjis'' istorija liudija kaip jis veikia.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-04-09 13:06

  Remdamas nacių kolaborantus, Radžvilas atrodo kaip nepraustaburnis fašistėlis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikrasis fašizmas (ir komunizmas) tai su kūju daužyti antisovieinio sukilimo didvyrių pamiklines lentas.
   Suprantu kad laimės pas vatnikus ir liberastus pilnos kelnės, bet nereikia taip akivaidziai save kompromituoti dvokiančiu bolševizmu.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-04-09 14:07

   Apsireiškė žydų bolševikas

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-05-14 23:13

   "Remdamas nacių kolaborantus, Radžvilas atrodo kaip nepraustaburnis fašistėlis"- tokia bjaurasti gali parasyti tik TROLIS.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-04-09 15:06

  Tas pasiūlymas už savo pinigus pastatyti lentą ir priversti savivaldybę vėliau ją prižiūrėt tai pavojingas precedentas. Kas bus jeigu kokie komunistai pastatys tokią lentą savo iniciatyva ir lieps vėliau prižiūrėt savivaldybei?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-04-09 15:25

  Kokį ten įstatymą ar projektą šiandien priėmė seimas dėl informacijos ribojimo?
  Kas galite, patikslinkite.
  Apie tai reikalingas atskiras straipsnis, taip pat būtina nedelsiant informuoti mūsų kaimynus ir sąjungininkus, kad prieš pat EP rinkimus Lietuvoje bandoma įvesti stalininio tipo cenzūrą, šitaip siekiant pakenkti EP rinkimams Lietuvoje.
  Šitaip galimai siekima į Europarlamentą vėl prastumti tokius Kremliaus režimo samdinius kaip Uspaskichas, Paksas ir panašiai - tai pavojinga Lietuvai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-04-09 15:51

  Pries Europa, bet eina i EP.
  Senam komuniagai parupo gerai apmokamas lovys.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iš katros visatos šita sapalionė? Grybukai gerai “daužo”?

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 7. Priešų tikslas pasiektas - Visi užsiėmę Vėtros generavimu kūjo pagalba...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-04-09 23:37

  taip, Lietuvoje kažkodėl teisiami nebent nacių kolaborantai, nors jie irgi tik vykdė to meto įstatymus. bet jie vis tiek kalti, nkvd'istai priešingai - nekalti. atsimenu kažkokį lietuvos nacį puslavonį po teismus su greitąja vežiojo, nkvd'istai jei kas ir nuteisiami, tai iškart atleidžiami nuo bausmės "dėl amžiaus ir sveikatos". kas trukdė juos nuteisti, kol dar sveiki buvo? kgb šmėklos Lietuvoj dar pilna visur

  AtsakytiPanaikinti
 9. Filosofui truputy farukt?
  Apsisaukely Maskvos zydely mojuojanty kuvalda ir kalbanty ryskiu rusisku akcentu pavadino vakaru atstovu.
  Jeigu jau rusu agentai atrodo siusti is vakaru, gal vertetu pagalvot ar tikrai verta kandidatuoti i Europos parlamenta

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tekstą skaitei? Ne. Tai ko pezi pievas?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item