Michaelas Cookas. Šri Lankoje nėra krikščionių. Ar bent taip mano „The New York Times“

y-news.lt Teroristai, nuo kurių bombų Šri Lankoje Velykų sekmadienį žuvo ne mažiau kaip 359 žmones neleidžia abejoti: jie nekenčia kr...


Teroristai, nuo kurių bombų Šri Lankoje Velykų sekmadienį žuvo ne mažiau kaip 359 žmones neleidžia abejoti: jie nekenčia krikščionių. Islamo grupė ISIS paviešino nuotraukas aštuonių savižudžių sprogdintojų, su paaiškinimu, kad šie atliko „palaimintą antpuolį“ per „šventvagišką Velykų šventę“. Kraujų aptaškyta gipsinė Jėzaus statula Negombo Šv. Sebastijono bažnyčioje išreiškia neapsakomą jų žiaurumo siaubą. […]

Šie velykiniai antpuoliai tik patvirtina krikščionių tvirtinimus, kad krikščionybė yra labiausiai persekiojama religija pasaulyje. Remiantis respektabilaus Pew tyrimų centro (Pew Research Center, angl.) 2018 m. ataskaita, krikščionys buvo persekiojami 144 šalyse iš 198; pernai šis skaičius buvo lygus 142 šalims. Kitas krikščionių tyrimų centras „Open Doors USA“ teigia, kad pernai kas mėnesį „dėl savo tikėjimo žūdavo 345 krikščionys; 105 bažnyčios buvo sudeginamos arba užpuolamos […] 219 krikščionys sulaikomi be teismo, suimami, nuteisiami ir įkalinami “.

Musulmonai taip pat persekiojami. Tiesą sakant, Pew centro ataskaita nurodo juos užimant antrąją vietą pagal persekiojimų dažnį. Tačiau atrodo nesąžininga ignoruoti tai, kad daugeliui mirties nuosprendžiu tampa būtent bandymas gyventi pagal Jėzaus mokymą „mylėti vieni kitus, kaip aš jus mylėjau“. Ir ne vien konfliktų krečiamuose regionuose, pavyzdžiui, Jemene ar šiaurinėje Nigerijoje, bet ir šalyse, turinčiose šimtametes krikščioniškas tradicijas, pvz., Prancūzijoje, kur 2016 m. Mišių metu perrėžta gerklė 85 metų kunigui Jacquesui Hamel‘iui.

Tačiau būtent taip „The New York Times“ ir kitos žiniasklaidos priemonės reagavo į šimtų krikščionių skerdynes Šri Lankoje. „The Times“ vedamajame nė kartą nepaminėtas žodis „krikščionis“.

„The Times“ nemato tokio reiškinio kaip krikščionybės fobija (Christianophobia, angl.). Yra tik paslaptingas teroristinis virusas, kuris nediskriminuodamas puola sinagogas Pitsburge, mečetės Kraistčerče, kantri muzikos gerbėjus Las Vegase, krikščionis Šri Lankoje ir žurnalistus Šiaurės Airijoje.

Tiesa, „The Times“ mato antisemitizmą, islamofobiją, homofobiją ir transfobiją; prieš šias fobijas jis reguliariai rengia informacines kampanijas. Bet krikščionybės fobijos šis laikraštis tiesiog nemato. Panašu, jam krikščionybė yra tik gėdingas įprotis, nuo kurio galima išsigydyti pakankamai dažnai skaitant „The Times“ redakcijos skiltį.

Terorizmo priežastis, kad ir kokios nesuprantamos jos būtų, anot „The Times“ sustiprina šiuolaikinės socialinės medijos. „Siaubingi Šri Lankos bažnyčių ir viešbučių vaizdai turėtų … pagaliau įtikinti socialinės žiniasklaidos milžinus pagaliau pripažinti atsakomybę ir užkirsti kelią nuodams, kuriuos jie leidžia skleisti“, – rašoma vedamajame.

Ko gero, neblogas patarimas, bet nepaprastai siauras. Ar po rugsėjo 11 d. išpuolių „The Times“ bedė pirštu į techninius oro uostų apsaugos trūkumus? Ne. Tada redakcija kvietė patriotiškus skaitytojus apsvarstyti kokia beribė neapykanta turėjo motyvuoti užpuolikus. „Tai neapykanta, kuri viršija karo konvencijas, kuri nežino jokių apribojimų, nesilaiko jokių susitarimų.“

Kad ir kokią menką pagarbą 2001 m. „The Times“ jautė religijai, dabar atrodo, kad ji visiškai išgaravo. Tai paaiškina redakcijos neadekvatų Šri Lankos krikščionių skerdynių vertinimą bei rodo sumenkusius „The Times“ žurnalistų analitinius gebėjimus. Neigdami krikščionybės ir islamo galią ir gyvybingumą, jie ne dar kartą bus nemaloniai nustebinti istorijos vingių.

Versta iš mercatornet.com

Y-News

Susiję

Religija 4704659506593620069

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-04-26 10:08

  Taigi kas mąsto turėtų suprasti, kad vis tik ne islamas yra pikčiausias krikščionybės priešas. Beje NYT ir Co čia ne išimtis - Obama ir Klintonienė savo žinutėse šias aukas įvardijo "Velykų garbintojai ir turistai".

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aišku, kad čia ne koks akademinis ar leidyklinis vertimas, tačiau vis tik antraštėje ir kai kuriose eilutėse per daug nukrypta nuo angliško teksto prasmės. Tiek daug, kad kreivi veidrodžiai gaunasi, o gal ir artėjama prie "fake".

  https://www.mercatornet.com/conniptions/view/no-tears-for-sri-lankas-slaughtered-christians/22398

  Čia kalbant apie vertimą. O dabar kalbant apie turinį, tai šitas Cookas kaži ar viską gerai sužiūrėjo. Dar ta pačią sprogdinimo dieną - balandžio 21 - NY Times parengė greitą, išsamų komentarą apie ataką.

  Antraštė "Blasts Targeting Christians Kill Hundreds in Sri Lanka" ir straipsnyje labai daug dėmesio skiriama bažnyčioms ir krikščionims.


  https://www.nytimes.com/2019/04/21/world/asia/sri-lanka-bombings.html


  Kitos dienos po srogdinimų vidudienį The Times paskelbė straipsnį : "The Times view on the Sri Lanka attacks: Christians in the Crossfire".

  Tai šitų antraščių visišku krikščionių ignoravimu pavadinti neišeina.

  O socialinius tinklus daug kas minėjo todėl, kad pati Šri Lankos valdžia juos trumpam blokavo. Tai čia dienraščiai ne tiek patys problemą sugalvojo, kiek situaciją komentavo.


  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-05-02 13:13

   tamsta pats užsiimi fake news platinimu - jūsų nuorodos į vėlesnius jau "pasitaisiusius" NYT pranešimus. O kaip nurodė pirmasis komentatorius, progresyvaus pasaulio prezidentas Obama ir to pačio pasaulio širdžių prezidentė Clinton sprogdinimų aukas pasityčiojančiai įvardijo kaip "Easter worshipers and tourist/ travelers". Mnau nereikia savčs apgaudinėti - šiuolaikinio pasaulio "nuomonių lyderiams" žudomi krikščionys nėra problema

   Panaikinti
 3. Šiaip New York Times visada nurodo, kas ir kada buvo pakoreguota. Ir tame straipsnyje parašyta kas buvo pakoreguota. Viena aplinkybė, kas nekeičia nei esmės, nei apimties.

  Kitaip tariant, mano pateikta nuoroda nėra nei "vėlesnė", nei "pataisyta". Kitaip tariant, tamsta save mėgsta apgaudinėti vietoj to, kad eitų ir gerai pažiūrėtų.

  Jei Mercatornet portalas, iš kurio ProPatria pasiėmė, buvo pirmasis, kuris paskelbų Cooko straipsnį, tai jis paskelbtas balandžio 24 (!) dieną, tris dienas po atakos ir po visų NYT pataisymų (!). Ir dar po to abu cituojami dienraščiai daug straipsnių paskelbė.

  NYT ir Times yra sekuliarūs dienraščiai, kuriems religija nėra prioritetinė tema ir kai rašo, tai dažnai kritiškai. Tačiau tokie Cooko straipsnis paprasčiausiai nėra tiesa. Ir tokie straipsniai kenkia ProPatria reputacijai.

  Aš suprantu intenciją - įgelti sekuliaristams už jų abejingumą, už dvigubus standartus. Šiaip tokia intencija yra gera ir teisinga. Tačiau reikia tai daryti kokybiškai.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item