Kinijos provincijoje vėl griaunamos bažnyčios

vaticannews.va Azijos katalikų ir kitų krikščionių bendruomenių gyvenimą stebinti žinių agentūra „Asianews“ praneša, jog Kinijoje tęsi...

Azijos katalikų ir kitų krikščionių bendruomenių gyvenimą stebinti žinių agentūra „Asianews“ praneša, jog Kinijoje tęsiasi prieš keletą metų pradėta bažnyčių, kryžių, koplyčių griovimo banga.

Balandžio 4 dieną Šaansi provincijoje šiaurės vidurio Kinijoje, Qianyango mieste buvo nugriautas vienintelės katalikų parapijos pastatas, kurio vienas aukštas buvo skirtas maldai, o kitame buvo seserų vienuolių prižiūrimas medicinos punktas, teikęs paslaugas neturtingiems aplinkinių kalningų vietovių gyventojams. Dalijimosi video įrašais platformoje „Youtube“ įkeltas trumpas reportažas, kuriame, stebint policininkams, ekskavatoriaus kaušu trupinamos parapijos pastato ir bažnyčios sienos, girdimas moters verksmas.

Balandžio 9-ąją, anot „Asianews“, šeši šimtai policininkų atvyko prie Mujiapingo šventovės, dedikuotos Šventajai Jėzaus Širdžiai. Tai populiari Fengxiango vyskupijos piligriminė vieta, lankoma ir dėl Dievo Motinos statulos greta šventovės. Ją taip pat buvo rengiamasi nugriauti, kaip ir dar kitas tris bažnyčias. „Asianews“ praneša, kad aplink šventovę susibūrė per du šimtus katalikų, kurie pasiryžę ginti sau brangią maldos vietą, nors vargu ar jie galės ilgiau pasipriešinti tokioms gausioms policijos pajėgoms.

Šių naujų bažnyčių griovimų konkretūs motyvai nėra aiškūs. Pasak vienų, provinciją valdo užkietėję komunistai maoistai, kurie negali pakęsti bažnyčių ir tikinčiųjų kaimynystės. Pasak kitų, tai valdžios spaudimas ir kerštavimas vietos katalikų bendruomenei, kurios nariai garsėjo savo pasipriešinimu valdžiai, atsisakydami įsirašyti į valdžios kontroliuojamos organizacijos sąrašus. Vyskupijai iki 2017 metų, iki savo mirties, vadovavo žinomas vyskupas disidentas Lukas Li Jingfeng, dvidešimt metų praleidęs priverstinio darbo stovyklose.   

Nuo 2014 metų Kinijoje nukentėjo šimtai protestantiškų ir katalikiškų bendruomenių bažnyčių. Vienais atvejais buvo apsiribota jų kryžių arba varpinių nugriovimu. Kitais atvejais bažnyčios buldozeriais sulygintos su žeme. Kai kurių itin didelių bažnyčių griovime panaudotas dinamitas. Neretai tai buvo pateisinama esą statybos ir dokumentų trūkumais, nors akivaizdu, jog tai tik pretekstas.

Griovimo akcijas daug kartų lydėjo tikinčiųjų pilietinio pasipriešinimo ir protesto iniciatyvos, jie ne kartą buvo apstumdyti, o aktyviausi sumušti arba areštuoti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „propatria egiptas vatican.va azija“

Susiję

Pažangos ideologija 982778757960086204

Rašyti komentarą

 1. Koks puikus, vis dėlto, tas Vatikano ir raudonosios Kinijos paktas...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-04-16 11:54

  Bet reikėjo skverbtis į Kiniją...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-04-17 17:59

  4.16.2019 Kas čia per data? Gal 16.4.2019?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item