Kandidatas į EP sudaužė atminimo lentą Generolui Vėtrai

Šiandien, pirmadienį, kūju sudaužyta Vilniaus centre, ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos, kabojusi karininko J...

Šiandien, pirmadienį, kūju sudaužyta Vilniaus centre, ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos, kabojusi karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimui skirta atminimo lenta. Lentą kūju sudaužė į Europos Parlamentą kandidatuojantis ir skandalingai pagarsėjęs Stanislovas Tomas. 

Delfi žiniomis, apie 10 val. 37 min. S. Tomas pats paskambino policijos pareigūnams ir pranešė, kad kūju sudaužė atminimo lentą. S. Tomas visą įvykį tiesiogiai transliavo savo facebook profilyje. Kaip praneša prokuratūra, S. Tomas apklaustas ir lieka sulaikytas. Kartu su juo Generolo Vėtros atminimo lentos sudaužymo įvykyje dalyvavo ir į LR Prezidento postą kandidatavęs bei Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną į Lietuvą kvietęs Kazimieras Juraitis.

Kairėje – atminimo lentą J. Noreikai sudaužęs Stanislovas Tomas.
Dešinėje – į Prezidento postą kandidatavęs Kazimieras Juraitis.

Reaguodamas į atminimo lentos sudaužymą, Vilniaus meras Remigijus Šimašius S. Tomo elgesį pavadino „chuliganišku“, tačiau pareiškė, kad „savivaldybė nebuvo šios atminimo lentos įrengimo iniciatorė, tad lentos atkūrimo svarstyti neplanuoja“.

Savo facebook paskyroje R. Šimašius išplatino tokią žinią:

Diskusija dėl generolo Vėtros veiklos vertinimo yra sudėtinga ir daugiaprasmiška, tačiau chuliganiškas elgesys yra pats blogiausias argumentas tokioje diskusijoje. Jei tai daro rinkimuose siekiantis dalyvauti asmuo, tai yra ypatingai žema.

Primenu, kad savivaldybė nebuvo šios atminimo lentos įrengimo iniciatorė, tad lentos atkūrimo svarstyti neplanuoja - tai turi daryti jos pastatymo iniaciatoriai.

Papildau: Visiems, kurie šiandien nori diskutuoti, ką daryti su generolo Vėtros lenta, turiu pasakyti, kad konstruktyviai diskutuoti galėjome vakar, ir toliau galėsime tęsti diskusijas, kai šiam vandalizmo aktui dėmesys atslūgs. Nešokime pagal šio gėdingo elgesio iniciatoriaus dūdelę, nes tik skatinsime tokį vandalizmą ateityje.

Primename, kad nuolatiniais reikalavimais pašalinti J. Noreikai-Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą yra pasižymėjęs ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Nurodydamas į J. Noreiką, L. Linkevičius yra sakęs, kad „atsisakyti atminimo ženklų asmenims, kolaboravusiems su nacių okupacine valdžia“ yra būtina. Sovietinio mokslinio komunizmo propagandos platinimo baruose ilgą laiką sėkmingai dirbęs ir jokio pagrindo realybėje neturinčiais teiginiais Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą nuosekliai šmeižęs ministras į šį pirmadienio rytą įvykusį tarptautinio masto ir reikšmės inicidentą dar nesureagavo.

Šis S. Tomo sukeltas inicidentas įvyko praėjus vos 12 dienų po to, kai Vilniaus apygardos administracinis teismas, remdamasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išsamia pažyma apie Jono Noreikos veiklą nacių okupuotoje Lietuvoje, kaip nepagrįstą, atmetė G. A. Gochino skundą, kuriuo klaidingai teigta, kad J. Noreika kolaboravo su naciais.

Susiję

Demokratija ir valdymas 2370736218691652572

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-04-08 18:34

  Štai jums kaip ant delno sovietų ir žydijos darbai. Žydobolševikai siautėja, o režimas nieko nedaro. Žinoma ir nedarys kol lietuviai tylės.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Čia ne tik "chuliganiškas" elgesys, čia kartu pasireiškia ir nesantaikos kurstymas. Advokatėlis žino, ką daro. Aišku kaip dieną, kad po šito, gali pasipilti antisemitiniai išpuoliai, o žydai to ir laukia, rusai laukia, žodžiu, visas Gžyb štabas su tuo meitėliu laukia. Sąjūdžio laikais mums, tokiais atvejais, sakydavo: nepasiduokim, jaunimas, provokacijoms!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-08 19:12

   Jis ne advokatas. Avantiūristas. Ir net ne lietuvis, o kumpanosis.

   Panaikinti
  2. Kad ne lietuvis, tas tiesa - Stanislaw Czechowicz. O patys žydai jo žydu nelaiko.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-04-08 20:10

  Labai panašu į provokaciją, galimai diriguojamą iš užsienio. Tai ne joks chuliganizmas. Tai kas kita ir daug rimčiau. Po nac. premijos suteikimo atsirado drąsos?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-08 22:04

   Jokia čia ne provokacija, o dar vienas šliaužiančio "step-by-step" Kovo 11-osios panaikinimo etapėlis. Ar tik Kremliui rūpi ištrinti partizanus iš atminties? Kieno užnugarį turi Linkevičius ir Šimašius - jie šioje istorijoje žymiai svarbesni veikėjai už tą šestiorkę Tomą.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-04-08 21:26

  Manau, kad šį kandidatą reikia teisti ne tik už chuliganizmą, bet ir už valstybės išdavimą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-04-08 22:00

  Vėl grįžo komunistų metas. Todėl tokie linkevičiai, tomai ir pan, jaučiasi saugūs, spjaudydami į tautos patriotų pusę. Komunistai visada taip darė, daro ir darys. Pražiūrėjom, kad komunistai jau vėl turi valdžią. Šita smarvė atsklinda iš Berlyno-Briuselio.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-04-09 01:03

  Eiline proga patriotais save vadinantiems pacypauti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ką reiškia “patriotais save vadinantiems”? Kas, liberasto nuomone, yra patriotas? Kuris po šio išpuolio apsidžiaugtų? Ne ne ne, kas apsidžiaugia, tas yra VATNIKAS arba LIBERASTAS.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-04-09 08:14

  Bunda bolševiko šmėkla, šitas politinis ostapas benderis, panaudojo bolševikų simbolį kūjį, ir rodo pavyzdį kaip reikia dirbt, vėliau panaudos ir pjautuvą, jei jo nesustabdysi.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Spaudžiu Stanislovui Tomui dešinę už drąsą numušti nacių koloboranto Noreikos lentą.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2019-04-09 09:31

  Mini kai ko pavardes, bet nesako, kas iš ypač garsių veikėjų palaikė, rėmė, stūmė ir ją, ir jį bei nesiekė, kad agentų sąrašai būtų paviešinti. Giliau pažvelgti nesinori? Kodėl?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item