Komiteto sudėtį paskelbęs V. Radžvilas kviečia telktis Lietuvos ir Europos išsaugojimui

Ketvirtadienį paviešinta Vilniaus universiteto profesoriaus filosofo Vytauto Radžvilo suburto visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Rad...

Ketvirtadienį paviešinta Vilniaus universiteto profesoriaus filosofo Vytauto Radžvilo suburto visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!” sudėtis. Tarp simbolinių net 141 komiteto narių – būrys rezistentų, Sąjūdžio kūrėjų, iškilių mokslo ir meno atstovų, visuomenininkų. 

Paviešintame sąraše – partizano Jono Kadžionio, rezistentų vyskupo emerito Jono Kaunecko, kunigo Roberto Grigo, Nijolės Sadūnaitės, Petro Plumpos, signatarų Algirdo Endriukaičio, Bronislovo Genzelio, Romo Gudaičio, Irenos Andrukaitienės, Leono Milčiaus, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių Romo Pakalnio, Broniaus Leonavičiaus, Sąjūdžio pirmeivių Dionizo Varkalio, Vytauto Karčiausko, Lino Medelio, Irenos Vasinauskaitės pavardės. Komitetui taip pat priklauso profesoriai Arvydas Janulaitis, Rasa Čepaitienė, Algis Vyšniūnas, Kęstutis Jarašiūnas, Saulius Arlauskas, Vytautas Daujotis, Rita Miliūnaitė, Laimutė Kalėdienė, Jūratė Laučiūtė, Donatas Stakišaitis, Alfonsas Vaišvila, filosofai Vytautas Rubavičius, Kęstutis Dubnikas, Mindaugas Stoškus, Saulius Juknevičius, politologai Algimantas Jankauskas, Andrius Švarplys, Audrius Makauskas, Vytautas Sinica, žinomi menininkai Jurga Lago, Gitenis Umbrasas, Audrys Karalius, Irma Leščinskaitė, Faustas Latėnas, Gediminas Storpirštis ir kiti. Visas komiteto narių sąrašas paskelbtas komiteto interneto svetainėje.

„Komitetas suburtas siekiant atstovauti kuo platesniems Lietuvos išlikimu besirūpinantiems visuomenės sluoksniams ir grupėms. Į jį pakviesti didelę gyvenimo ir politinės veiklos patirtį sukaupę ir darbais ištikimybę Lietuvai įrodę žmonės, taip pat ir patriotiškas, politikos ir kitus socialinius mokslus gerai išmanantis, visapusiškai apsišvietęs jaunimas. Sutelktomis pastangomis pavyko peržengti pirmąjį ir ypač sunkiai įveikiamą, iki šiol šalies viešajame gyvenime vyraujantį ir jį griaunantį apsiribojimo siaurais partiniais interesais barjerą. Suvienijome įvairių regionų, profesijų, amžiaus grupių ir net partijų – nuo tautininkų ir krikdemų iki socialdemokratų – atstovus. Pagrindinė komitetą vienijanti idėja yra Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos išlikimas, pasipriešinimas globalizmo siautėjimui, smaugiančiam lietuvišką verslą ir išsiurbusiam žmones iš Lietuvos“, – džiaugėsi kol kas didžiausią komitetą Lietuvos rinkimų istorijoje subūręs Vytautas Radžvilas.

„Tikimės, kad plati ir vieninga komiteto sudėtis taps pavyzdžiu ir paskata telktis į visiems geros valios Lietuvos piliečiams, kuriems rūpi tie patys idealai. Kviečiame visus, kam rūpi Lietuvos ir ES išlikimas, neskaldyti bendraminčių partiniais pagrindais ir daugybės sąrašų kūrimu, kaip jau nutiko su prezidento rinkimais. Visus, norinčius išsaugoti suverenią nacionalinę Lietuvos valstybę, raginame susitelkti ir palaikyti mūsų komitetą. Tai nėra eiliniai rinkimai ir įprastas kvietimas balsuoti už mus. Artėjantys Europos Parlamento rinkimai pirmiausia yra vienintelė ir todėl unikali galimybė skleisti, kaip kad buvo ir Sąjūdžio metais, žinią, kad Europos Sąjungą būtina rimtai pertvarkyti, kad ji vėl taptų gyvybinga ir stipri. Taip pat žinią, kad Lietuva atgims tik aktyviai prisidėdama prie pastangų apginti bei išsaugoti Europą ir stiprins ją vėl tapdama visaverte ir oria valstybe. Lietuvai geriausia Europos Sąjunga – tokia būtų šiais rinkimais skatinamo tautinio ir valstybinio prabudimo glausta formulė. Tikime, kad ja išsakomas svarbiausias šių dienų Lietuvos tikslas yra pakankamai svarbus ir prasmingas, kad įkvėptų visuomenę pamiršti smulkmeniškas politines bei partines rietenas ir po trijų dešimtmečių skaldymosi ir nesantarvės tarpsnio vėl susivienyti Europos ir Lietuvos išlikimo ir ateities vardan“, – teigė prof.  Vytautas Radžvilas, į rinkimus grįžtantis po 27 metų pertraukos. 

Komitetas taip pat pradėjo rinkti aukas, atskleidė savo logotipą, pirmąkart viešai publikavo rinkimų programą. Visa komiteto sudėtis, pilnas į Europos Parlamentą keliamų kandidatų sąrašas, rinkiminė programa, dalyvavimą rinkimuose paaiškinantys interviu ir kita informacija skelbiama šiandien veikti pradėjusioje komiteto interneto svetainėje www.radzvilas2019.lt 


Susiję

Vytautas Radžvilas 5540662484408170885

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-02-28 10:37

  Kiti tautinio atgimimo judėjimai kaltino Radžvilo suburtą komitetą elektorato skaldymu. Dabar Radžvilas kviečia visus telktis po jo sparnu? Įdomi situacija.

  Mano akimis, skaldytojais galima pelnytai vadinti visus, įskaitant Radžvilą. Reikalo esmė ta, kurį judėjimą suskaldyti Lietuvos rinkėjai turėtų pasirinkti kaip vienytoją.

  Mano balsas keliauja Radžvilo komandai, tačiau nežinau, kaip įtikinti kitus vienytoją matyti būtent profesoriaus asmenyje, o ne kuriame kitame gelbėtojuje.

  Turite idėjų?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Skaitytojas2019-02-28 11:44

  Viskas, mano balsas priklauso jiems.

  Sveikas protas nugalės. Jis visada nugali, anksčiau ar vėliau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-02-28 12:35

  Aš balsuosiu jeigu prižadės atsisakyti euro kaip bendros ES valiutos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-28 12:46

   Net jei pažadėtų, tai reikalas, kuris net su geriausiomis intencijomis spręstųsi porą dešimtmečių, jei ne ilgiau.

   Juo labiau, kad grįžimas nuo euro prie lito Lietuvoje gali sukelti dar didesnių ekonominių problemų, nei perėjimas nuo lito prie euro.

   Aš sakyčiau palikim eurą - nepatinka ir man jis, bet kas pašikta, į subinę atgal nebesukiši - ir verčiau rūpinkimės, kad tolesnė ES pinigų politika būtų vykdoma tvarkingai ir sąžiningai.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-28 14:12

   Jūs nesuprantate, euras yra ta priežastis, kuri verčia ES integruotis giliau. Neįmanoma judėti link nepriklausomybės kai visus riša tas pats kraujas. Kiekviena valstybė su € įvedimu įsipareigojo finansinei priklausomybei nuo ES. Nuo ko priklauso finansai tas ir muziką užsakinėja.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-02-28 13:58

  Aš irgi pritariu - palikim eurą. Pats užsilenks...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-02-28 14:52

  Žemėje dvokojį padarą laiko tik protas, jei jį prarasime prarasime viską, todėl stiprinti ES, blaiviu protu yra racionalu.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-02-28 15:26

  joo, ar ne Fausto dukra Elžbieta ,labai mytiukus plaikė? Komanda nebloga,bet Latėnas man, abejonių kelia.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-28 16:17

   Nežinau, palaikė ar nepalaikė, bet...

   Na, sunku su tom dukrom šiais laikais. Gero tėvo nebeužtenka, kai paleistuvystė visais kanalais brukama nuo darželio iki universiteto.

   Faustas šaunus vyras, yra tekę bendrauti su juo gyvai, bet bijau, kad šiais laikais užauginti padorią dukrą yra herakliškas žygdarbis.

   Dieve saugok mus nuo šitos beprotystės.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-03-02 16:20

  Labas rytas. O kur tiek metų buvote, inteligencija? Žinoma, kad geras žingsnis, bet ar nesibaigs tokių pačių inteligentų, "bet ne tokių kaip jūs" gerklių perkandinėjimų? Inteligenatai, tos jūsų ambicijos ir baimės vedančios prie didesnės ar mažesnės išdavystės, ar nesikartos???

  AtsakytiPanaikinti
 8. ES ir euras niekam nereikalingi. Tik stiprios valstybės Europos žemyne su sava valiuta.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2019-03-06 12:20

  Kai kurie sąrašo atstovai mano nuomone,labai abejotini,žinant jų veiklos pobūdį....

  AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item