Briuselyje vyko protestas prieš kritikuojamą JT Migracijos paktą

tiesos.lt Sekmadienį, gruodžio 16-ąją, Briuselyje vyko protesto demonstracija. Į gatves išėję gyventojai vienareikšmiškai nepritarė p...


Sekmadienį, gruodžio 16-ąją, Briuselyje vyko protesto demonstracija. Į gatves išėję gyventojai vienareikšmiškai nepritarė premjero Charles’o Michelio sprendimui Belgijos vardu pritarti kontroversiškam JT Migracijos paktui, gruodžio 10 dieną patvirtintam Marakeše.

Į įvairių organizacijų ir partijų kvietimą pasisakyti prieš „dokumentą, skatinantį migraciją“, ir prieš valdžią, kuri priėmė tokį sprendimą neatsiklausiusi žmonių, atsiliepė apie 50 000 asmenų – bent tiek jų užsiregistravo dalyvauti šiame renginyje Facebooke (ČIA). „Mes stovėsime kartu ir pasakysime NE naujai masinės migracijos bangai. Ne politiniams žaidimams. Ne politikams, kurie nepaiso žmonių nuomonės“, – rašė organizatoriai.

Beje, Briuselio meras socialistas Philippe Close ir jo bendrapartietis regiono prezidentas Rudy Vervoort eitynes buvo uždraudę. Į mero pareiškimą – „negalima leisti vykti rudajam maršui“ – protesto organizatoriai atsakė ne mažiau ryžtingu pareiškimu: „demonstracija įvyks bet kuriuo atveju“.

Organizatoriai kreipėsi ir į Valstybės Tarybą – pastaroji skubiai peržiūrėjo sprendimą visuose valdžios lygmenyse ir penktadienio vakarą priėmė demonstrantams palankų sprendimą.

Įvairūs šaltiniai praneša, kad įvyko ne tik eitynės ir mitingas, kuriame buvo pareikalauta Belgijos premjero Charles’o Michelio atsistatydinimo, bet ir susirėmimai su policija. Kas pabandė užimti Europos Komisijos pastatą ir sudarė pretekstą riaušių policijai panaudoti vandens patranką bei ašarines dujas, kol kas žinoma tik didžiajai žiniasklaidai – jos atsakymas yra vienas: „ultradešinieji“. Kodėl pasakiusi A ji nesako B, t.y. bent savęs nepaklausia – ir koks gi galėtų būti tikslas griebtis tokių beviltiškų veiksmų, nukreipiančių politinę diskusiją nuo pagrindinės temos? Kad dar ir dar kartą patys sudarytų sąlygas juo marginalizuoti? Neįtikina.

Primename, kad dėl premjero Charles’o Michelio sprendimo vykti į Marakešą ir taip pritarti JT migracijos paktui Belgijoje kilo politinė krizė – iš sunkiai lipdytos koalicijos pasitraukė flamandų nacionalistų partija. Kol kas premjeras liko vadovauti mažumos Vyriausybei, bet ar ji bus veiksni, po šiandienos mitingo sunku prognozuoti. Kuo galėtų baigtis dar viena vyriausybės krizė šalyje, kuri jau daugel metų balansuoja ant skilimo slenksčio, daugelis politologų ir komentatorių tiesiog nutyli.

Lietuvos internetinių portalų išplatintame BNS pranešime spaudai teigiama, jog protesto marše dalyvavo apie pusšešto tūkstančio žmonių ir kad demonstrantai nešėsi tokio turinio plakatus „Mūsų žmonės pirmiausia“, „Mums pakako, užverkite sienas“ ir pan. Užsimenama ir apie tai, kad tuo pat metu vyko ir antimitingas (į šį, vykusį kitoje miesto dalyje, neva buvo susirinkę apie tūkstantį JT migracijos pakto šalininkų), ir apie tai, kad „Iš pradžių Belgijos pareigūnai dėl saugumo uždraudė vykti abejoms akcijoms, tačiau šiuos sprendimus pakeitė šalies vyriausiasis administracinis teismas“ (kalba netaisyta). Be to, šiame BNS pranešime rašoma, kad „Briuselyje per sekmadienį tūkstantinį mitingą prieš Jungtinių Tautų migracijos paktą kilo neramumai, kuriuos malšinti teko policijai“ (kalba netaisyta). Remdamiesi neįvardyto vieno AFP žurnalisto informacija („pranešė įvykio vietoje dirbantis AFP žurnalistas“), BNS pranešimo autorius (-iai) teigia, kad „policijai teko įsikišti ir išskirstyti minią“ „[p]rotestuotojams pradėjus mėtyti daiktus ir sprogdinti pirotechniką“.

Kol kas patikimų žinių apie tai, kas vyko sekmadienį Belgijos ir visos Europos Sąjungos sostinėje, trūksta. Siūlome patiems peržiūrėti tiesioginės transliacijos iš eitynių vaizdo įrašą (nepaisant šio įrašo šaltinio, manome, kad šis vaizdo įrašas autentiškas ir patikimas). 

Susiję

Pasaulis 4209115702464978302

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-12-17 14:42

  Kur komentatoriai, kurie ant Popiežiaua varė, kad jis pritarė Migracijoa paktui? Tai pasveikinkit Briuselį, kad rado savyje drąsos išeiti ir pasakyti, kad jie prieš Paktą. Pasveikinkit Austriją, Lenkiją, Vengriją, Estiją ir kt.Ir pripažinkit, kad daugiau nieko nesugebat, kaip tik kitą apkaltinti, nes savo negebėjimo apsiginti nesinori matyti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jargau, vėl tas bergoglio advokatas su savo "o pas jus negrus muša!" tipo "argumentais. Negi pačiam postringavimai "tai, kad bergoglio yra už urminį moslių ir negrų nelegalų importą nesiskaito, nes Lietuvoje masinio protesto nebuvo!" neatrodo kvailai? :)

   Panaikinti
  2. Pastipusiai varlei vidurius išpūtė! Gal kas ESpumisano turite?

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-12-17 21:36

  Ne neatrodo. Nes kuo tu skiriesi nuo Bergolio? Ką tu padarei, jei tau nepriimtinas Migracijos paktas? Popiežių apspjaudei, privogravai beryšių frazių. Ar tokias frazes siuntei L. Linkevičiui ar Prezidentei, ar didesnei daliai Seimo narių? Visai tau nerūpi Migracijos Paktas. Drąsus paloti ant to, kuris tau su lazda nepamosuos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, jei neatrodo, tada su suvokimu - ne kažką. Visai ne kažką... ;)
   O Bergoglio pats apsispjaudė - ir toli gražu ne pirmą kartą. Bet kas ta realybė prieš fanatišką norą apginti eilinį kartą "prisidirbusį" savo garbinimo objektą? ;)
   Grįžtant nuo fanatikų rypavimų prie temos: kad belgai sujudo, tai gerai - bet kodėl jie tą padarė praėjus vos ne savaitei PO to marazminio pakto pasirašymo? Ar aš kažką painioju, ir jis ne gruodžio 10 d. pasirašytas?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-12-17 21:36, miela mano, eik užgerk valerionėlio, pasimelsk už begėdį "privogravotoją", rytoj viskas praeis, dienelė išauš... Neskaityk daugiau propatrijos ir viskas, dūšelė mona, būs gerã.
   Pikc, gruodžio 10-ą,tu teisus. Matyt, nespėjo susiorganizuot, gal meras leidimų mitingams laiku nedavė ;) belgai, sako, labai ramūs, tad...

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-12-17 22:03

  Ir dar Pikc pasakysiu: pats vograuji vos ne po kiekvienu straipsniu ir ne po vieną kartą. Įsišaknyjęs čia kaip turi būti. O kai pamatai, anot tavęs, Bergolio "gynėją", kuris ir čia parašė, alpsti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sakiau, kad su suvokimu - ne kažką. Panieką su alpimu supainioti - čia jau talento reikia. :D

   Panaikinti
  2. Pikc, tamistelė, holera ir mars vėino meto (abodo karto) užpoulė :D Jergoteliau, Pondėivali, kor to?!

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-12-18 12:31

   Ar patys suvokiat ką vograujat? Ar jus taip užgavo mano komentarai /akivaizdu į dešimtuką/, kad kalbat ne į komentarą, bet kas ant seilės užėjo ir pakankamai isteriškai. Nuliūdinsiu: kas mano garbinimo objektas taip ir nesupratote, lašų nereikia, jūsų nebijau ir skaitysiu ką norėsiu. O jūsų tie komentarai, lyg savo apatinių kelnių rodymas, kuris jums atrodo ypatingu neprilygstamu reiškiniu...

   Panaikinti
 4. :) nuostabi Pikc ir glorijos kultura, pats nacijos ziedas:)) Beda su ta mus nacija, beda.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kokio tamstelei vaistelio pasiūlyti? Kas susopo? Gal nepavalgęs šiandien?

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-12-18 10:16

  joo,bunda jau Baltija.Oi,Belgija.Baltija dar nebunda.Na,bent Lietuva tai tikrai miega.Letargu.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-12-18 10:24

  Ir Belgiją pasiekė ta pati problema: Kaimas prieš miestą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-12-18 11:37

   >2018-12-18 10:24 pupuliuk, prieš komentuodamas skaityk straipsnį.

   Panaikinti
  2. O kam skaityti (o ir piar dauk raidžiū)? Gi svarbu YŽVALGĄ drėbtelti - o "gilemintiškos yžvalgos", kaip žinia, tinka visur, po visais tekstais bet kokia tema. :D

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-12-18 19:49

  Protestas prie Maroko ,,sutartį'' Belgijoje - puikus ženklas. Beje, atrodo, kad gerų dalykų jau įvyko ir Ispanijoje.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item