Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Šiandien, lapkričio 11, Lietuva prisijungė prie tarptautinės akcijos, skirtos vienos didžiausių Ukrainos katastrofų – Holodomoro – 85-osi...

Šiandien, lapkričio 11, Lietuva prisijungė prie tarptautinės akcijos, skirtos vienos didžiausių Ukrainos katastrofų – Holodomoro – 85-osioms metinėms.

Akcija „Uždekime atminties žvakutę“ prasidėjo rugsėjo 1 dieną Kijeve ir vyksta 85 dienas 85-iose šalyse. Jos metu dalyviai kasdien vis kitoje pasaulio vietoje uždega simbolinę žvakę ir perskaito 85-ių iš bado mirusių vaikų vardus.

Vilniuje ši žvakė šiandien 11 val. uždegta prie sovietų okupacijos aukoms skirto paminklo (Gedimino pr. ir Aukų g. sankirta).

J. Stalino nurodymu 1932-1933 m. Ukrainoje sąmoningai badu numarinta milijonai žmonių: kas minutę dėl alkio mirdavo dešimtys ukrainiečių, labiausiai nukentėjo vaikai. Todėl ši jubiliejinė atminimo akcija pradėta mokslo metų pradžios dieną ir skirta vaikams, kurie 1933 m. rugsėjo 1-ą nebegrįžo į mokyklas.

23 šalys pripažino, kad sovietų valdžios sąmoningai sukeltas badas, žinomas kaip Holodomoras, yra ukrainiečių tautos genocidas.

Atminimo akcijos Lietuvoje organizatoriai – Ukrainos ambasada, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Vilniaus ukrainiečių bendrija. Akcijoje dalyvaus Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Jacenkivskis, LGGRT centro gen. direktorė B. Burauskaitė, Ukrainiečių bendrijos vadovė V. Šertvytienė.

Daliaus E. Stanciko (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras) informacija.

Susiję

Istorijos politika 8266052576237900696

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-11-14 22:04

  Straipsnis rašytas nevykėlio nežiniuko. "Labiausiai nukentėdavo vaikai". Per 7 milijonai mirė iš bado, vaikas ar ne vaikas. Per kaimus važiavo paskirti asmenys surinkti lavonų, jei namie rasdavo dar vieną leisgyvį, paimdavo ir tą. "Vis tiek mirsi, ar dėl tavęs turėsiu dar kartą atvažiuoti". Laukas judėjo nuo gyvų užkastų. Tai daug žiauria, nei būti sušaudytu ar mirti dujų kamerose. Milijonai, numarinti badu - šito Vakarų raudoni politeunuchai taip ir nesuvokė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Neatrodo, kad su "nevykėliu nežiniuku", švelniai tariant, "perspaudėte"? ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item