Vytautas Sinica. Vaikų atiminėjimas, Miliūtė ir vienos tiesos žurnalistika

D. Pipo (DELFI) nuotrauka  Sekite autorių Facebook Ilgai laukti nereikėjo. Pirmą nepagrįstai atimtų vaikų skandalo dieną žiniasklai...

D. Pipo (DELFI) nuotrauka 

Ilgai laukti nereikėjo. Pirmą nepagrįstai atimtų vaikų skandalo dieną žiniasklaida gynė viešąjį interesą ir jau atrodė, kad situacija nuo pernai metų gerokai pasikeitė. Bet vakar objektyvioji vienos tiesos laidų kūrėja Rita Miliūtė (Romo Sakadolskio vertinimas dar nuo 2009 metų, niekas nepasikeitė) į „Dienos temą“ pasikviečia tris pašnekovus. Spėkit kokius? Gal tėvus? Gal juos palaikančias organizacijas? Gal problemą pripažįstančius Seimo narius? Bent vieną iš jų? Ne.

Kol LRT portalas pluša sąžiningai informuodamas visuomenę, Rita Miliūtė į laidą pasikviečia viešai prisimelavusios ir nuo žmonių besislapstančios (literally, užsirakinusios) Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybos viršenybę A. Jakavonienę. Ši imasi aiškinti, kad vaikai mušti „įrankiais“, esą „rykštele“. Primenu, kad čia ta pati tarnyba, kurios žemesnė tarnautoja atvirai melavo, kad paimtų vaikų motina buvo girta. Tikriausiai apie vaikų „nuolatinį mušimą“ tarnybai jau buvo žinoma ir surinkta kokių operatyvinių darbuotojų medžiaga, kad paimant vaikus iš Panemunės miškelio motina buvo išvežta vienoje mašinoje su tarnybiniu vilkšuniu, o po to parą kalinta su nusikaltėle. Pavojinga moteris visgi, galėjo ir pareigūnai nukentėti.

Dar Rita Miliūtė pasikviečia tarnybų pusėje stojantį ir masinius vaikų paėmimus didele pergale vadinantį Seimo narį Robertą Šarknicką. Kaip jam galėtų nepatikti Šakalienės reforma? Juk jis buvo vienas pagrindinių jos stūmėjų Seime ir gynėjų viešumoje pernykštės isterijos (sukėlusios net neeilinę Seimo sesiją) metu. Akivaizdu, gins pražūtingą reformą iki galo.

Minimaliam atskiedimui trečiasis pašnekovas - Socialinių reikalų ir darbo ministerijos, tiesiogiai atsakingos už vaiko teisių apsaugos įgyvendinimą ir priėmusios skandalingas grėsmės vaikui nustatymo ir vaikų paėmimo iš tėvų tvarkas, viceministrė V. Augienė. Kaip ir reikia tikėtis, ji atsakingai kritikuoja Kauno vaiko teisių tarnybą ir žmogiškojo faktoriaus nulemtas klaidas.

Tiesa, R. Miliūtė pirmiausiai norėjo pakalbinti ir pačią besislapstančią ir tėvus melagingais kaltinimais apibėrusios Kauno vaiko teisių tarnybos vadovę. Gaila, ši nedrįso komentuoti. O juk būtų patikimiausias informacijos šaltinis.

Kad pati reforma ydinga, o problemos sisteminės laidoje nė žodžio nenuskamba. Kad Vaiko teisių apsaugos tarnybos apskrityse vykdo reidus po tėvų namų ir pačios vadina tai reidais, ir neranda jokių pažeidimų, bet vis tiek tais reidais viešai giriasi savo portaluose, čia nieko tokio. Po reformos visi tėvai laikomi potencialiais smurtautojais ir su tuo viskas, matyt, yra gerai. Kad apie nepagrįstus paėmimus žino turbūt kiekvienos kaimiškos apygardos vienmandatininkas Seime, bet visur tėvai tyli, nes bijo skandalų arba net yra prisakomi laikytis konfidencialumo, nes kitaip vaikų niekada nebeatgaus, visa tai nei problema, nei kalta reforma, palikusi begalinę laisvę kaip nori terorizuoti šeimas. Svarbu į laidą nepasikviesti nei vieno žmogaus, kuris galėtų ją suteršti pasakęs tokias šventvagystes.

Pasisakymai nebuvo nei labai šališki, nei skandalingi. Tačiau pašnekovų atranka buvo. Galbūt toks laidos tonas neatitinka pačios laidos vedėjos asmeninių pažiūrų? Gal ji nėra Šakalienės reformos šalininkė? Atsivertus 2017 metų sausio-kovo Miliūtės įrašus matyti, kad kaip tik labai aktyvi šalininkė. Ir tokio požiūrio laidas, kuriose nebūna nei vieno Šakalienės reformų kritiko, rengia nebe pirmą kartą. Štai kad ir 2017 metų vasario 19 dieną su dviem aktyviom reformos palaikytojom ir nei vieno oponento.

Rita Miliūtė neieškodama žodžių baisisi jai dėl šališkumo neseniai mestais kaltinimais, kaip jau įprasta švaistosi sarkazmu ir ironija, negaili komentarų mano kukliam asmeniui per jai kolegės Litvaitienės tam reikalui suteiktą Lietuvos radijo eterį. Suprantama, žmogiška. Ir visgi savotiškas trolinimas yra juoktis iš kaltinimų šališkumu, o kitą dieną rengti laidą apie Šakalienės reformos veikimą, į ją nekviečiant nei vieno tos reformos kritiko. Ko gero, laukime tęsinio.


Susiję

Vytautas Sinica 4304519356887745647

Rašyti komentarą

 1. "Rita Miliūtė neieškodama žodžių baisisi jai dėl šališkumo neseniai mestais kaltinimais, kaip jau įprasta švaistosi sarkazmu ir ironija, negaili komentarų mano kukliam asmeniui..."

  Klaida yra manyti, kad čia kažkokia tai m'iliūtė kažką pati iš savęs reiškia. Ji tėra šuva - įrankis Lietuvos priešų, suinteresuotų destabilizacija Lietuvoje, rankose. Su priešais būtų/yra prasmė kariauti, o ne leistis į ginčus su priešų šunimis.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-24 11:09

  Tekste sakoma, jog „vykdo reidus ir neranda jokių pažeidimų“... Tai gali reikšti, kad tuo metu vykdoma tik žvalgyba ir numatomos potencialios aukos. O kada nors vėl gali atvykti su spec. komanda ir pasiimti patikusį vaikutį. Priežastį atrasti jiems nesunku. Tad, tėvai - budėkite!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai visai sistemai reiks apsirūpinti darbu ir veikla - todėl neabejotinai bus vykdoma "profilaktika" ir bandoma sukurti progas pasireikšti.

   Panaikinti
  2. Įdomu, ar tokiomis sąlygomis nepagausės gyventojų prašymų leidimams ginklui įsigyti - teroristų atbaidymui? O ir ir kovinių šunų paklausa gali išaugti. ;)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-24 17:54

  kaip jaustis tėvams,po to, kai pas juos atsibasto tokie reidininkai? Ko gero ne vienas pagalvoja , kad gera išeitis būtų emigruoti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Taikli ir konkreti A. Švarplio pateikta "diagnozė": https://kaunoforumas.wordpress.com/2018/10/24/andrius-svarplys-kaltes-tironija/?fbclid=IwAR0-xKHQ_qS4-GWLn31NGKwCkcoIERzdrIMmMUI3w9joUuHFANEtWmBWz7I
  Šiaip, reikalą mikliai išspręstu keli nuosprendžiai su realiu įkalinimu už smurtavimą prieš šeimą ir vaikų grobimą, nes pagrindinis iškrypėlių "motyvatorius" - nebaudžiamumo jausmas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nežiniukas2018-10-24 19:39

   Perskaičius Jūsų nurodytą straipsnį tampa aišku, kodėl Rusija teisėtai gali ginti rusakalbių teises Lietuvoje ir Baltijos sąlyse ir ką darys dauguma lietuvių, Rusijai "ginant" rusų teises Lietuvoje - ogi priims kaip natūralų blogį, kuriam negalima pasipriešinti, kaip negalima pasipriešinti vaikų grobikams.

   Kadangi pagal LR Konstitucijos 38 straipsnį šeima yra valstybės pagrindas, pagal 3 straipsnį tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į konstitucinę santvarką, pagal 6 straipsnį Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas ir ja remdamasis kiekvienas gali ginti savo teises (reikia užakcentuoti - aukščiausias teisės aktas, aukštesnis už bet kokius įstatymus), tai kiekvienas šeimos narys turi teisę pasipriešinti bet kokiam prievartiniam šeimos nario grobimui, tegul ir su policijos palyda.

   Tik tuomet, kai bus gerbiama šeimos nepriklausomybė, tada žmonės supras, kad būtina ginti ir Lietuvos nepriklausomybę. O kol bet kas svetimoje šeimoje gali "ginti" vaikų teises, tol ir Rusija turi teisę "ginti" rusus Lietuvoje bet kokia dingstimi ir bet kokiomis priemonėmis.

   Panaikinti
 5. " kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į konstitucinę santvarką, pagal 6 straipsnį Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas ir ja remdamasis kiekvienas gali ginti savo teises (reikia užakcentuoti - aukščiausias teisės aktas, aukštesnis už bet kokius įstatymus), tai kiekvienas šeimos narys turi teisę pasipriešinti bet kokiam prievartiniam šeimos nario grobimui, tegul ir su policijos palyda."

  - \Nežiniuk, lenkiu žilą savo galvą prieš šią išmintį. Eisiu ir nusipirksiu šauniką, ir kai tik prisistatys šakalai, be skrupulų visus iššaudysiu.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-10-24 20:22

  Pamatėme kaip praktiškai veikia liberal -marksizmo (o iš tiesų - globalaus finansinio kapitalo) ideologinės prievartos instrumentai. Kaip bolševikinių komisarų pavyzdžiu ardomi senojo pasaulio pamatai ir kaip kuriamas naujas žmogus. Kaip griaunami atgyvenę buržuaziniai visuomenės institutai, šiuo atveju - šeima, kaip valstybinės prievartos aparatas naudojamas reorganizuoti tautą pažangiais mechaniškais metodais (vietoj atgyvenusių tradicinių organiškų žmonių sugyvenimo papročių). Šiandien Viešpataujanti ideologija nenurims, kol jos viešpatavimas nebus absoliutus. Kompromisų nebus. Mūsų vaikų laukia visagalės matricos vergija.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-10-24 20:27

   Galutinis tikslas - VISŲ vaikų "auginimas" ne šeimose. Čia vyksta tik pratinimas "prie precedento".

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-10-24 22:47

  Įsivaizduokime situaciją: nori išsaugoti savo postą, turi pasižymėti uoliu ir efektyviu darbu. Kadangi efektyvumas matuojamas ne susitvarkiusiomis buvusių asocialų šeimomis, o atimtų vaikų skaičiumi, o čia, lyg tyčia, apie pažeidimus signalų nėra, pasisamdai mėlynanosį informatori, kad tas paskui tėvelius su vaikais slankiotų, tinkamos situacijos tykotų ir tuoj pat paskambintų. Vos tik jis paskambina, operatyviai prisistato vaikų išbadėjusi brigada, vaiką išplėšia, o informatorius gauna savo butelį. Per kelis mėnesius galima ir pusę vaikų konfiskuoti! Kokie rodikliai! Barnevernet turės slėptis. Uoliausios savivaldybės pareigūnės pakeis Žiobienę, o vėliau gal ir į Briuselį? Kaip manome - ar po tokio vaikų GROBIMO padidės gimstamumas? Sumažės emigracija? Ar gal staiga visi emigrantai Tėvynėn sugrįš? :(

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Čia vaizduotės daug nereikia, o ir mėlynanosį informatorių galima išbraukti - jo vietą užims pati pilietinė visuomenė, filmuojanti ir ausį atkišę klausantys, kaip tu bari savo neklaužadą. Tai liberalios demokratijos bruožas, individą priversti tikėti, jog jo vertė kyla įskundžiant valdžiai žmogų už kokį niekalą. Savu laiku tokius vadindavom 'stukačiais', ir tai buvo rimtas įžeidimas dar galintis grėsti ir fizine bausme. Šiais laikais tai tiesiog pederastai, nepriklausomai, homo jie ar hetero.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2018-10-24 23:32

  Teisingas logiškas straipsnis, iš vaikų teisių gynimo gavosi vaikų grobimas,ir iš normalių tėvų, todėl tas košmaras tikrai turės baisią pabaigą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ta baisi pabaiga gali būti baisi ir bandantiems baidyti visus. Štai, atsiras vienas kitas, kurie iššaudys tuos atvykusius vaikų "gynėjus" ir baisi pabaiga pasibaigs.

   Panaikinti
 9. Anonimiškas2018-10-25 12:05

  Gali būti taip, kad teisių gynimas taip įsisiautės, kad ir patys sumanytojai čiaudės. Dabartinius Robespjerus pakiš po giljotina.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item