Vytautas Radžvilas. Ir vėl praraja, arba Apie liūtų ir zuikių drąsą

propatria.lt nuotr. Panašu, kad teks pradėti laisvalaikiu komentuoti net konkrečius Lietuvos ir pasaulio politikos įvykius. Vadinam...

propatria.lt nuotr.
Panašu, kad teks pradėti laisvalaikiu komentuoti net konkrečius Lietuvos ir pasaulio politikos įvykius.

Vadinamieji profesionalūs politologai ir žiniasklaida nedirba savo darbo. Nesugeba ar nenori – atskira šneka. Štai ir vėl „didžiojoje“ žiniasklaidoje nebuvo paskelbta, kad Estija parėmė V. Orbano poziciją ES sienų apsaugos klausimu. Žvelgiant paviršutiniškai – nieko reikšmingo. Beveik smulkmena. Bet įsigilinus – itin svarbus įvykis. Tai ženklas, kad Estija gręžiasi į Vidurio Europą ir pradeda šlietis prie Višegrado šalių. Taigi ji prisideda prie „maištininkų“, sukilusių prieš Briuselio viršūnių diktatą ir jų vykdomą Europos naikinimą užtvindant ją nekontroliuojamais kultūriškai svetimų imigrantų srautais. Dar kartą išryškėjo praraja tarp estų ir mūsų. Lietuvos valdantiesiems ir jų trumparegišką politiką teisinantiems dvaro politologams vien mintis, kad galima nepaklusti Junckeriui ir Merkel ir, sekant Višegrado šalių vadovų pavyzdžiu, išdrįsti mąstyti savo galva, kelia baimingą drebulį. Šitoks įžūlumas pranoksta jų baudžiauninkišką vaizduotę.

Estams tokia drąsa – įprasta. Prof. B. Genzelis asmeniškai kalbėjosi su buvusios okupuotos Estijos vadovais. Jie papasakojo, kaip prieš trisdešimt metų ETSR Aukščiausiajai Tarybai paskelbus Estijos įstatymų viršenybę prieš TSRS įstatymus, buvo iškviesti į Maskvą „ant kilimo“. Jų audringame ir atvirais grasinimais virtusiame pokalbyje su M. Gorbačiovu dalyvavęs TSRS KGB šefas G. Kriučkovas už šį „išsišokimą“ visiems pažadėjo po dešimt metų kalėjimo ar lagerio. Na ir ką? Vyrai tarpusavyje susižvalgė ir suprato vieni kitus: „Atrodo, nesušaudys, tai kaip nors…“. Ir atsisakė atšaukti savo įstatymą.

O kai tokį patį įstatymą, galėjusį tapti didžiule moraline ir politine parama estams, svarstė LTSR Aukščiausioji Taryba, drg. A. Brazauskas ir Co pademonstravo zuikio drąsą. Pagalvojus – štai ką reiškia mentalitetas ir įpročiai: praraja tarp estiškųjų liūtų ir lietuviškųjų zuikių tebėra tokia pat didelė. Darosi vis sunkiau patikėti, kad ji kada nors galėtų išnykti.

Net nesinori ir baisu galvoti, kad galiausiai tai yra praraja tarp laisvų ir vergiškų tautų...

Susiję

Vytautas Radžvilas 4776848489288108215

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-10-03 10:00

  Sukarikatūrino profesorius situaciją: ne drąsos trūkumas kamuoja Lietuvą, o savo tautos interesų nesuvokimas, intelekto stoka ir viešos ir neviešos politinės valstybės kontrolės svertus užgrobusių "chebrų" godumas ir dažnai bukumas. Tiesiog nėra tikro valstybinio elito sluoksnio - vien apsukrūs kombinatoriai, susirūpinę tik savo ir savo draugelių gerove. Baudžiauninkams baudžiauninkų dalia, deja.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nesukarikatūrino: tų "chebrų" godumas ir bukumas su bailumu kanopa kanopon žengia - užtenka pažiūrėti šitų arogantiškų chamų elgesį kokių nors sajūzinių ar lenkų "ponų" akivaizdoje. Jau nekalbu apie baimę prarasti priėjimą prie lovio.

   Panaikinti
 2. Citata: "Tiesiog nėra tikro valstybinio elito sluoksnio - vien apsukrūs kombinatoriai, susirūpinę tik savo ir savo draugelių gerove. Baudžiauninkams baudžiauninkų dalia, deja."

  - Natūraliai, bet kokioje situacijoj atsiranda lyderis. Kitas reikalas, kai svetimi apsimetėliai gelbėtojais primeta mums "demokratines" taisykles, tik pagal kurias ir tegalima formuoti visas valdžios struktūras. Tuomet renkame ne valdžią sau, o skandiname savo kandidatus ir išliaupsiname svetimiems tinkamus. Juk vietoj aktualijų aiškinimosi ir naudingų projektų aptarinėjimo, priešrinkiminiai "debatai" apribojami vien drabstymusi purvais.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-03 17:26

  Radžvilas juk pats zuikis, jau kiek kartų atsistatydina vietoj to, kad kovotų?
  Radžvilai, jeigu jūs esate zuikis, tai nuspręskite apie kitų baimės pagal savo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hmm... Atrodo, ir pilnatis jau praėjo, viską - o simptomai vis tiek liko... :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-10-03 18:09

   Dar vienas zuikis

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-10-03 21:56

   Klausk, kiškiaširdi, cypsinti prieš Radžvilą - tu pirma atskirk vengimą įlipti į šūdą nuo baimės ką nors daryti. O Radžvilas laaabai daug padarė, bet ne tau, etatine "žmogaus teisių" ar kokios ten kontoros utėle, tai suprasti.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-10-04 10:35

   Ką Radžvilas padarė?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item