URM: iškviestam Rusijos ambasadoriui pareikštas „griežtas protestas“

propatria.lt nuotr. Į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją (URM) vakar, spalio 8 dieną, iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Alek...

propatria.lt nuotr.
Į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją (URM) vakar, spalio 8 dieną, iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius iškviestajam ambasadoriui išreiškė „griežtą protestą“ dėl Rusijos užsienio reikalų ministerijos viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską – Vanagą jo laidotuvių išvakarėse.

Kaip teigiama URM pranešime spaudai, susitikime Rusijos pusė paraginta susilaikyti nuo nepagrįstų teiginių viešinimo ir bandymų perrašinėti istoriją, remiantis okupacinės sovietinės valdžios represinių struktūrų sufabrikuotais kaltinimais.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos vertinimu, tokie Rusijos pusės pareiškimai yra ne kas kita, kaip eilinis bandymas diskredituoti Lietuvos partizanų pasipriešinimo judėjimą bei paneigti sovietinės okupacijos faktą apskritai.

Už Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimui skirtos lentos nukėlimą nuo Lietuvos mokslų akademijos pastato prieš dvi savaites agitavusio užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus vadovaujamos ministerijos pranešimas užbaigiamas taip: „Lietuva didžiuojasi tūkstančiais moterų ir vyrų, dalyvavusių antisovietiniame partizanų judėjime, ir reiškia aukščiausią pagarbą Adolfui Ramanauskui – Vanagui, šio judėjimo vadui ir simboliui.“

Susiję

Užsienio politika 3518931603315829976

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-10-09 08:49

  Kreivų veidrodžių karalystė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-09 09:39

  Gerai kad protestas pareikštas sovietų sąjungos simuliantams.
  Reiktų kad Albinas Zananavičius išsikviestų lienkevičių ir jam taipogi išreikštų protestą dėl Generolo Vėtros juodinimo.
  O dar geriau kad linkevičius skristų iš savo pareigų kaip paspirtas storas katinas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-10-09 16:18

   joo,pritariu dėl Linkevičiaus.

   Panaikinti
 3. Išties, kvailokai atrodo griežti URM protestai dėl priešiškos Rusijos propagandos, kai URM ministro poste sėdintis komsomolcas ne tik pats tą propagandą aktyviai skleidžia, bet dar ir bando ja remdamasis veikti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-10-09 22:36

  dabar visa mano, ir ne tik mano, viltis Zananavičiuje- nekantriai lauksiu, kada griežtai jis papeiks Linkevičių dėl jo išpuolių prieš Lietuvos partizaną generolą Noreiką Vėtrą

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad Zananavičių prieš tą rusą leido, suprantu - linksevičius vietoj protesto būtų puolęs atsiprašinėti ir pažadėtų paminklą Vanagui nugriauti. Bet ar viceministras pajėgus ministrą išspirti (arba bent jam įspirti) - abejoju.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item