Tautos Forumo ir visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl mitingo prieš vaikų atiminėjimą

Tautos Forumo ir visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl LVI rengiamo mitingo  STOP Tarnybų Smurtui Prieš Vaiką ir Šeimą! Remia...


Tautos Forumo ir visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl LVI rengiamo mitingo 
STOP Tarnybų Smurtui Prieš Vaiką ir Šeimą!

Remiame Laisvos visuomenės instituto š. m. spalio 30 d. 17 val. Prie LR Seimo organizuojamą protesto mitingą STOP Tarnybų Smurtui Prieš Vaiką ir Šeimą! ir kviečiame jame aktyviai dalyvauti.

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje paviešinta šokiruojanti statistika ir šeimų, nukentėjusių nuo nepagrįstų Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (toliau – VTAIT) pareigūnų veiksmų, liudijimai dar kartą patvirtino, kad Seimo narių M. Majausko ir D. Šakalienės inicijuota, 2017 metais Seimo priimta ir 2018 metų liepą įsigaliojusi vaiko teisių apsaugos reforma yra iš esmės ydinga ir antikonstitucinė.

Tenka konstatuoti, kad š. m. liepos 1 d. įsigaliojęs įstatymas konkrečiais jo taikymo pavyzdžiais patvirtino prieš šio įstatymo priėmimą masiškai protestavusios, tačiau visiškai nepagrįstai ignoruotos visuomenės dalies prognozes. Išsipildė prieš įstatymo įsigaliojimą išsakyti būgštavimai – vaiko teisių apsaugos reforma jau faktiškai funkcionuoja kaip totalitarinio pobūdžio prievartos prieš šeimas įrankis. Taip pat būtina suprasti, kad ši reforma yra priemonė įtvirtinti neoliberaliais principais grindžiamą vaikų globos ir apsaugos politiką, kuria rūpestis vaikais verčiamas tik dar viena pelningo verslo sritimi, įgyvendinti.

D. Šakalienės ir M. Majausko pastangomis Seimo priimtoje, o prieš tai Lietuvos žmogaus teisių centro ir kitų Šiaurės ministrų tarybos finansuotų organizacijų bent dešimtmetį Lietuvoje populiarintoje reformoje atsispindi dviejų prieš prigimtinę vyro ir moters šeimą stojusių moderno ideologijų – liberalizmo ir komunizmo – bruožai. Viena vertus, ji paremta išimtinai liberalia nuostata, jog vaikas yra abstraktus savarankiškas individas, kuriam tereikia užtikrinti jo teises, o buvimas šeimoje neturi savaiminės vertės ir nėra būtinas visaverčiam vaiko vystymuisi. Reformos objektas yra vaikas, o ne šeima kaip nedalomas vienetas. Kita vertus, reforma remiasi komunistiniu įsitikinimu, kad valstybė gali geriau nei tėvai žinoti, kaip turi būti auklėjami vaikai, kad vaikų auklėjimą galima standartizuoti, centralizuotai planuoti ir paversti tarytum profesinio žinojimo sritimi, galiausiai, kad valstybė apskritai turi teisę kištis į šeimos gyvenimą ir periminėti vaikų auklėjimo funkcijas. Tokia liberalių ir komunistinių prielaidų samplaika daro reformą iš esmės liberalkomunistine. Atmesdama šeimą, kaip būtiną vaiko vystymuisi aplinką, ji neišvengiamai neigia prigimtinę skirtingų lyčių papildomumo vertę šeimoje.  

Pabrėžtina, kad š. m. liepos 1 d. prasidėjęs ir pastarosiomis savaitėmis paviešintas masinis VTAIT piktnaudžiavimas įstatymu savavališkai ardant šeimas, prievarta vaikus atskiriant nuo jų tėvų, yra logiškas ir neišvengiamas tikslingai taikomos vaiko teisių apsaugos reformos rezultatas. Šia reforma įtvirtinti esminiai smurto prieš vaikus apibrėžimai yra absurdiškai plataus ir talpaus turinio,  tai faktiškai atvėrė galimybes  nekontroliuojamai ardyti šeimas. Tokiu būdu totalitarinio pobūdžio neokomunistine ideologija paremta ir dėl ideologinių bei komercinių paskatų beatodairiškai ir skubiai įgyvendinta reforma valstybiniu lygmeniu legitimavo Konstitucijos ginamos prigimtinės šeimos naikinimą.

Atsižvelgdami į vaiko teisių apsaugos reformos totalitarinį pobūdį, jos taikymo mastą bei antikonstitucinę, taigi, ir antivalstybinę reikšmę, greta jau paskelbtų mitingo tikslų reikalaujame:

1. Neatidėliotinai ir viešai įvardyti už nusikalstamą eksperimentavimą su šeimos institutu ir konkrečiomis nukentėjusiomis šeimomis atsakingas politines jėgas ir konkrečius asmenis;

2. Ištirti ir viešai paskelbti apie visus neteisėtus ir nusikalstamus vaikų atėmimo iš šeimų atvejus ir, siekiant visuomenei atskleisti tikruosius piktnaudžiavimo įstatymu mastus bei šio įstatymo pagrindu organizuojamos komercinės veiklos pobūdį, viešai pranešti apie visų nuo tėvų prievarta atskirtų vaikų tolimesnį likimą. Taip pat įvardyti konkrečius įstatymu piktnaudžiavusius ir minėto tipo komercine veikla pelno tikslais užsiėmusius bei užsiimančius asmenis;

3. Įvertinant šio įstatymo padarytą politinę žalą skatinant masišką nepasitikėjimą valstybinėmis institucijomis, taigi, ir valstybe, bei nukentėjusių šeimų patirtos neatitaisomos žalos mastą, šio antikonstitucinio įstatymo priėmimą inicijavusiems Seimo nariams D. Šakalienei ir M. Majauskui paskelbti apkaltą ir inicijuoti išsamų jų privačių interesų tyrimą, taip pat teisiškai išanalizuoti ir įvertinti D. Šakalienės veiklą vaikų teisių apsaugos srityje iki tampant Seimo nare;

4. Susidariusios situacijos faktiškai sukontroliuoti nesugebėjusią ir iki šiol tarnybų nusikaltimus dangstančią ir ginančią vaiko teisių apsaugos kontrolierę E. Žiobienę nedelsiant atleisti iš užimamų pareigų ir pradėti išsamų jos veiklos šioje srityje tyrimą.

Tautos Forumas 

Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas

Lietuvos žmogaus teisių asociacija 

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga 

Vilniaus sąjūdis

Jaunimo sambūris „Pro Patria“

Krikščioniškosios kultūros institutas

„Vilnijos“ draugija 

Susiję

Tautos forumas 2011771487779522508

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-10-29 19:26

  Kaip ilgai Chruščiovui teko laukti savo svajonės įgyvendinimo! Tačiau Lietuva jo neužmiršo ir įvykdė jo valią. O jo valia buvo tokia: šeimos vaikus pagimdo ir eina prie konvejerių bei į kasyklas toliau komunizmo statyti. O jų vaikus perima valstybė ir ji sprendžia, kaip jis toliau augs.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-30 08:25

  Puiku gimsta antrasis SĄJŪDIS, už šeimų ir vaikų gerovę, tai Lietuvos pamatas, sugriovus jį Lietuva netenka prasmės,lieka tik geografinis plotas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-30 09:12

  Pasirašau po viskuo, kas čia išsakyta ir pritariu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-10-30 10:22

  O Kaune ar negalėtų vykti toks pats mitingas-kaip Vilniaus tęsinys, nes žmonės dirba ir nespės nuvažiuoti iki 17 val.? Būtinai dalyvaučiau. O gal vyks, gal aš nežinau? Gal kas žinote, parašykite.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-10-30 10:26

  Ačiū, kad esate neabejingi.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-10-30 11:19

  geras pareiškimas, tik trūksta pagrindinio reikalavimo - panaikinti skubotai priimtą vaiko teisių apsaugos įstatymą ir grąžinti ankstesnį teisinį reguliavimą, personalijų atsakomybės antrinis reikalas

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Antrinis, bet ne mažiau svarbus - nes jei liks nenubausti, tie padarai TIKRAI vėl mėgins.

   Panaikinti
 7. Tie patys skalikai2018-10-30 17:10

  kur ir prie LRT skalijo. Lenku "krikscionisko instituto" pinigus atidirbineja.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Palaikau Propatrijos, Tautos forumo didziaja dali skleidziamos ideologijos, bet sis tekstas atsiduoda patvorine tamsa.

  AtsakytiPanaikinti
 9. idotiškiausias reikalavimas2018-10-30 17:57

  yra reikalauti Majausko ar kieno nors kito apkaltos kai tie nieko nepažeidė ir nėra jokio pagrindo tai apkaltai. Jei kažkas nesilanksto Karabasui - čia ne priežastis apkaltai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Du liberastiniai atmatos apsireiškė: vienas atviras "pačiuožęs fazinis", kitas "savu" apsimetinėja, manydamas kad niekas neužuos per kilometrą sklindančios liberazmo smarvės. :D

  AtsakytiPanaikinti
 11. D. Šakalienės ir M. Majausko pastangomis...2018-10-30 18:01

  Hahaha. Pastangomis. Istatymus priima ne pastangos o balsavimas. O uz istatyma balsavo ir ji prieme Karbauskio chebryte.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-10-30 18:10

   jo, karbauskio chebrytė, bet draniaiir vienbalsiai pritariant Gabrieliaus chebrytei

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-10-30 18:12

   gabriui dzin, jis mazuma ir istatymu priemimo neitakoja. visos plytos vis tiek leks i naisiu fiureri.

   Panaikinti
 12. Anonimiškas2018-10-30 18:11

  Specialiai i Žvėryną pėščias ėjau, pažiūrėt norėjau kiek debiloidų atėjo, vienareikšmiškai daugiau nei prie LRT. Snukiai kaip visada pragerti, agresyvūs, matyt visą patvorį suvarė ir dar iš Kariotiškių kokius 30 paėmė dėl skaičiaus. Galiu lažintis kad jie net nežino už prieš ką tas mitingas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. :D :D :D Turbūt iš už kilometro žiūrėjai, bijojai kad atspardys tolerantiškai hipsterišką šikną. :D

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-10-30 18:49

   Iš akies sakyčiau 500 bus. Jo, artyn nėjau, nes patvoriniai prausiasi kartą į mėn., tai smirda šūdais iš tolo.

   Panaikinti
  3. Sėli, matau, smagiai leidžiate laiką, klausydamasis ligonių "baltų arklių pasakų". Bet nabagėliui tikrai stipriai stogas nuvažiavo. Čia jau ne šiaip lengva patologija - čia jau RIMTA. :)

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-10-30 22:11

   Nieko, ,,fazinio'' aiškiai saugikliai perdegę, kaip pasakytų elektrikai, nuo varžos tuoj liks ant nulinio amperažo. Tik keista, kad tinklalapio administratoriai tokius pastalus palieka, o reikėtų ištrinti.

   O žmonės šaunuoliai, kad ėjo prie Seimo. Gaila, kad per darbus nelabai laiko yra.

   Panaikinti
  5. Aha, iš tikro, "vandenį nuleisti" reiktų kai kuriais atvejais.

   Panaikinti

emo-but-icon

item