Rumunijos valdžia uždraudė rengti kampaniją dėl santuokos sampratos referendumo

laisvavisuomene.lt Rumunijoje įvairios piliečių organizacijos, palaikančios referendumą dėl santuokos kaip vyro ir moters sąjungos ap...


Rumunijoje įvairios piliečių organizacijos, palaikančios referendumą dėl santuokos kaip vyro ir moters sąjungos apibrėžimo Konstitucijoje, suvienijo jėgas griežtai pasmerkdamos Rumunijos valdžios draudimą piliečiams rengti kampaniją dėl referendumo, kuris numatytas spalio 6–7 dienomis.

Rugsėjo 29 d. Brailos mieste policija išmontavo į referendumą kviečiantį plakatą, pakabintą bažnyčios kieme, ir nubaudė parapijos kunigą. Šis incidentas yra gana reikšmingas: po komunistinio režimo žlugimo 1989 m. nebuvo precedentų, kad policija savavališkai elgtųsi bažnyčios valdose nesant teisinio pagrindo, kištųsi į krikščionių bendruomenės gyvenimą ar draustų saviraiškos laisvę kampanijose dėl referendumų.

Bukarešte vadžios institucijos pritarė visos kai kurių organizacijų sukurtos referendumą remiančios medžiagos sunaikinimui, remdamosi tuo, kad piliečiai ir jų organizacijos patenka po rinkimų įstatymų reguliavimu.

Šis paaiškinimas yra visiškai nepagrįstas ir neteisėtas dėl to, kad paminėti įstatymai yra griežtai taikomi politinėms partijoms politinių kampanijų, vykdomų iki rinkimų dienos, metu. Taigi, nėra jokio teisinio ryšio su būsimu nepolitiniu referendumu. Dar blogiau, institucijos nusprendė, kad Rumunijos piliečiams draudžiama referendumo kampanijos iliustracijoms naudoti nacionalinės vėliavos spalvas. Taip pat nepagrįstai nemažai apygardų rinkiminių skyrių ėmėsi ir kitų žingsnių, visiškai blokuojančių referendumo kampanijos reklamavimą.

Likus kelioms kampanijos dienoms tampa visiškai aišku, kad Rumunijos piliečiams ir jų pilietinėms organizacijoms draudžiama laisvai ir be diskriminacijos vykdyti kampanijas.

Todėl susivienijusių piliečių organizacijų atstovai smerkia valdžios institucijų atliekamą piliečių ir jų organizacijų pašalinimą iš spalio 6–7 dienomis vyksiančio referendumo kampanijos ir pabrėžia, kad jų kampanija yra nepolitinė, nerinkiminė ir todėl nepatenka po rinkimų įstatymų reguliavimu.

Primename, kad rumunai rinksis prie balsadėžių spręsti dėl šalies Konstitucijos pakeitimo į ją įtraukiant santuokos, kaip vieno vyro ir vienos moters sąjungos, sampratą. Referendumas paskelbtas po kelerius metus trukusių politinių svyravimų, globalių pokyčių kalbant apie paramą tos pačios lyties santuokoms bei LGBT aktyvistų norų tenkinimo.

Parengta pagal Rumunijos nevyriausybinių organizacijų Citizens' Initiative Committee for Marriage Referendum, Coalition for Family ir IMPREUNA (TOGETHER)  informaciją.

Susiję

Šeimos politika 9098512648366415517

Rašyti komentarą

 1. Listen to me you piece of shit. I am tired of bullshit news about my country made from Lithuania. Fuck your government and media, fuck my government as well. Government spread political propaganda and make billboards against gay marriage and use kids as tools for manipulation for this. On the voting id there is no information about marriage at all, just for the modification of the constitution, the referendum is for allowing the government to change the constitution how they want, because they are corrupted assholes just like the lithuanian governments full with shit. If I will see this shit again, I will make sure to take your website to court at Strasbourg you shitheads.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. fak you jerk from round muscle brotherhood with your pederasts and strasbourgs.
   :)

   Panaikinti
  2. Kas čia per durnelis... Rėplioja visokie. :DDD

   Panaikinti
  3. We wiped our assess with your Strasbourg court, you little brainwashed pedo

   Panaikinti
  4. Oi, atsargiai su tokiais komentarais - dar sugundysi "pažanguolį". ;)

   Panaikinti
  5. Pardon - turėjo būti "sugundysit".

   Panaikinti
  6. Garoldai, če tu???

   Panaikinti
  7. Anonimiškas2018-10-05 12:19

   Tokio pasilinksminimo Pro patrijoje dar nebuvo:)

   Panaikinti
 2. supratot. gautas nurodymas iš geyropos ar JT kad tai neteisingas referendumas- neatitinka dabartinės paradigmos- kai visi iškrypimai yra sveikintini ir toleruotini- o kam nepatinka tas kaip minimum nusikaltelis. Ypač kai rinkimai į jų parlamentą dar tik 2020 (į preziko postą 2019 gruodį)- tai nereikia bijoti kad įniršę žmonės kaip mat pakeis valdžią į tą kuri gali atsispirti grąsinimams iš pederastų valdomo briuselio ar JT. Rumunijos žmonės kurie sugebėjo surinkti tokiam referendumui net 3 mln balsų- turėtų išeiti į gatves ir jas blokuoti tol kol į konstituciją bus įrašyta kad santuoka tik tarp vyro ir moters ir kad jie neklausys KT nurodymo pripažinti užsienyje sodoma-santuokas sudariusių iškrypelių ir įrašys į konstituciją kad Rumunijos įstatymai yra aukščiau už bet kokius užsienio nurodymus ar įstatymus, ir kad jie vadovaujasi tik savo įstatymais- kur jokių pedero-santuokų (nei užsienyje, nei viduj) būt negali ir nebus. Lygiai tokių pačių pakeitimų reikia ir mums.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Realiausios tokio valdžios elgesio priežastys: a) politinis spaudimas (eurosajūzas) ir b) pinigai (sorošiniai fondai). Greičiausiai bus a+b, neatmetant abiejų spaudimo šaltinių bendradarbiavimo tikimybės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tai jie ten gali spausti kiek nori - 2 dienas referendumas ir jis skaitysis įvykęs bus daugiau nei 30 proc. aktyvumas. plius kai rumunai surinko 3 mln parašų už referendumą ir pas juos toks didelis pilietinis aktyvumas - tai vargu ar sugebės valdžia ką nors padaryti ir norėdama. plius kai toks aktyvumas- ir jei jie sugalvos baikotuoti referendumą- tai viena: galimos didelės riaušės, o antra- tai per rinkimus tie kas baikotuos- galės atisiveikint visam gyvenimui su politika, ir ateis jėgos kurios vistiek įrašys į konstituciją tai ko nori žmonės.

   Panaikinti
  2. Spėju, bandys per savą KT paskelbti tokį rezultatą antikonstuticiniu. Tikrai nebus taip, kad žmonės referendume nubalsuos ir taip bus priimta.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item