Daugėja palaikančiųjų reikalavimą naikinti cenzūrą LRT laidose

Vilniaus forumo nuotr. pozicija.org 2018 m. spalio 22 d. prie LRT susirinkę Tautos Forumo steigėjų ir pilietinių organizacijų mitin...

Vilniaus forumo nuotr.

2018 m. spalio 22 d. prie LRT susirinkę Tautos Forumo steigėjų ir pilietinių organizacijų mitingo dalyviai priėmė rezoliuciją „Cenzūra LRT – Lietuvos valstybės žlugdymas! LRT turi būti sugrąžinti Tautai!“

Minėtoje rezoliucijoje mitingo dalyviai kaltino nacionalinį transliuotoją „neokomunistinės ideologijos skleidimu, valstybinės ir patriotinės sąmonės naikinimu, neoliberalizmo propaganda, žurnalistikos standartų pamynimu. Joje reikalaujama iš pagrindų keisti LRT veiklos idėjines ir vertybines gaires, nutraukti šiuo metu nacionalinio transliuotojo vykdomą ideologinį lietuvių tautos ir valstybės naikinimą.

Rezoliucijoje taip pat reikalaujama atleisti iš LRT konkrečius „globalios Lietuvos“ ideologiją išpažįstančius ir nelojalius valstybei, neprofesionalius ir šališkus, žurnalistinės etikos principus šiurkščiai pažeidžiančius darbuotojus.

Šiandien (spalio 29 d.) Lietuvos visuomeninės organizacijos išplatino pareiškimą, kuris adresuotas Prezidentei D. Grybauskaitei, Seimo pirmininkui V. Pranckiečiui, LRT Tarybai, LRT generalinei direktorei M. Garbačiauskaitei, Seimo kultūros komitetui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Jame visuomeninės organizacijos ir grupė inteligentų  solidarizuojasi su minėto mitingo dalyviais ir pritaria  reikalavimams, išsakytiems 2018 10 22 rezoliucijoje „Cenzūra LRT – Lietuvos valstybės žlugdymas! LRT turi būti sugrąžinti Tautai!“.

Pareiškimo autoriai kartu pažymi, kad Nacionalinis transliuotojas turi nagrinėti ne dirbtinai kuriamas, o realias šalies visuomenės aktualijas. LRT programose bei laidose turi nelikti patyčių, saviniekos, valstybingumo ir nacionalinių simbolių menkinimo, turi būti išgyvendintas neprofesionalus, žurnalisto etikos principus pažeidžiantis laidų vedėjų elgesys. Jose reikia skatinti kalbos kultūrą, pagarbą diskusijų dalyviams, siekti skirtingoms visuomenės grupėms atstovaujančių dalyvių pusiausvyros, atvirumo bei nuomonių įvairovės, laidose suteikiant galimybę išsakyti alternatyvias, demokratijai ir žmogaus teisėms neprieštaraujančias pažiūras, kaip to reikalauja LRT įstatymas.

Visą pareiškimo tekstą rasite ČIA.

Susiję

Demokratija ir valdymas 9214420582586264692

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-10-29 19:41

  Šiandieninė LRT aktualijų laida po 9 val. žinių pasiekė Konstitucijos bei Valstybinės kalbos niekinimo apogėjų. Ar VLKK darbuotojų, vykdančių savo prievoles pagal Konstituciją bei įstatymus, negina įstatymas? Pasakyti, jog laidos vedėjas bei jo svečias parlamentaras elgėsi nekultūringai, stengėsi sutriuškinti savo patyčiomis VLKK vadovą, kaip ir nieko nepasakyti. Dviejų laidos dalyvių paskirtis buvo sumenkinti ir Konstituciją, ir Valstybinę kalbą, ir VLKK, ir jos vadovą. Jie tai puikiai atliko. Ne šiaip naujoji LRT vadovė TV Kultūros kanalą pakeitė „pliusu”. Kultūra jai nereikalingas trukdis. Gal ši vadovė ir geba dirbti vadybininke, bet LRT misijos nesupranta ir nesirengia vykdyti. Nei Konstitucijos, nei įstatymo.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki skalikai2018-10-29 20:39

  Vis dar skalyjat už lenkų pinigus ir apie kažkokias cenzūras pezat?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jau labai skystai triedi, matyt galas artėja, komunistinis šunie.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-29 20:52

  a tai forumo komuniagos mums dar apie cenzura ir zurnalistus atleidimus aiskins? save nuo pasalpu gavimo atleiskit ir pirmyn, pas putina!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pirma pats nustok čiulpti už pašalpą, tada postringauk. :)

   Panaikinti
  2. Sėli, čia, panašu, etatinis "fazinis" apsireiškė - psichiatro nurodymų nesilaikymo ir pilnaties derinio auka. Jaučiu, dar išgirsime šito konservatnykų elektorato "egzemplioriaus" kudakavimo. :)

   Panaikinti
  3. Beje, neblogas V. Vyšniausko komentaras apie "rašinėlį", "įkvėpusį" nestabilios psichikos fauną: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-vysniauskas.-dekoju-sarunui-cerniauskui-uz-nuostabia-reklama-ir-sa

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-10-30 19:27

   Na, Anonimiškas 20.52, kaip matyti, baimės akys didelės. Tai sakai - labai išsigandote? Ar tik tu ne tas pats ,,sveiki skalikai''?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item