ES biudžeto komisaras: Europos Sąjunga yra „mirtiname pavojuje“

Europos Sąjungos biudžeto komisaras Güntheras Oettingeris antradienį Briuselyje sakytoje kalboje pareiškė: ES projektas dėl vidaus ir išo...

Europos Sąjungos biudžeto komisaras Güntheras Oettingeris antradienį Briuselyje sakytoje kalboje pareiškė: ES projektas dėl vidaus ir išorės priešininkų puolimo yra „mirtiname pavojuje“.

„Kai kas Europoje nori mus susilpninti ar net sunaikinti – tai Lenkija, Vengrija, Rumunija, Italijos valdžia“, – aiškino G. Oettingeris. 

Papildydamas jis pastebėjo, kad ES yra pavojuje ir dėl prekybos karus bei agresiją instrumentiškai išnaudojančių autokratų – Rusijos prezidento V. Putino, Turkijos prezidento R. T. Erdogano ir „gudriųjų (angl. clever) kinų“.

ES biudžeto komisaras taip pat pabrėžė, kad Vokietijos valdžia nerodo pakankamo entuziazmo Europos Sąjungos atžvilgiu, ypač biudžeto klausimų srityje. Jo manymu, dabartinis Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas, socialdemokratas, „šiuo atžvilgiu yra net griežtesnis iždininkas“ nei jo pirmtakas W. Schäuble' as, A. Merkel vadovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) atstovas.

G. Oettingeris, kuris taip pat yra ir vyresnysis Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pareigūnas, atkreipė dėmesį į pirmojo Vokietijos valdančiosios koalicijos susitarimo straipsnio pavadinimą –„Naujoji pradžia Europai“. Nurodydamas į šį straipsnį komisaras teigė: „Aš nematau nieko apie tai dabar Berlyne vykstančiuose debatuose. Absoliučiai nieko.“

Pasak jo, lieka atviras klausimas, ar Berlynas nori prisijungti prie mažesnio ES biudžeto siekiančių ES valstybių.

Komisaro teigimu, greitai įvyksiantis valstybių narių lyderių ir Europos Parlamento sprendimas dėl ES ilgalaikio biudžeto patvirtinimo parodys, ar Europos Sąjunga dar pajėgi veikti ją ištikusių problemų akivaizdoje.

Parengta pagal politico.eu.

Susiję

Europos Sąjunga 8244631786132419027

Rašyti komentarą

 1. Cha, sajūzo politbiurui panika. Iš vienos pusės - gerai, seniai reikėjo. Iš kitos - kaip ir su anuo sajūzu - supanikavęs politbiuras gali "priskaldyti malkų". Dar gerai, kad MVD kariuomenės nespėjo sukurti - o tai nemenka tikimybė, kad nuspręstų, gelbstint sajūzą iš "mirtino pavojaus", pakartoti kokius 1956 m. Budapešte ar 1968 m. Prahoje.

  AtsakytiPanaikinti
 2. patys degradai supranta kad žaidimas baigtas. įdomu ką galvoja mūsų ir visos geyropos lgbt'šnikai? artėja juk atpildo valanda- nes dabar geyrobiurokratams jau bus ne iki pederastų ar transgenderių teisių. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-09-06 08:13

  Tai kad galas ateina visiems tai faktas, kitas faktas, kai kas jį dar ir greitina.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Thanks for sharing, nice article!. Thank you
  Đối với những dịch vụ mà Proship cung cấp tới khách hàng như: vận tải oto, dịch vụ bốc xếp, dịch vụ ship cod, cho thuê kho, chuyển phát nhanh, giao hàng tận nơi, chuyển hàng bằng tàu hỏa vận tải xe máy, thuê xe tải, vận tải container,... luôn nhận được sự ủng hộ lớn từ khách hàng trên cả nước. Proship tự tin cung cấp tới khách hàng dịch vụ uy tín, chất lượng, nhanh chóng và giá cả cạnh tranh nhất thị trường hiện nay.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item