Vyriausybė padidino metinę pagrindinių miško kirtimų normą

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr. Vakar Vyriausybė patvirtino penkerių metų laikotarpiui (2019–2023 metams) metinę pagrindinių miško kirtimų...

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Vakar Vyriausybė patvirtino penkerių metų laikotarpiui (2019–2023 metams) metinę pagrindinių miško kirtimų normą – 11 850 hektarų valstybinių miškų ploto, t.y. 6 proc. didesnę nei galiojo 2014-2018 metais. Šis Vyriausybės sprendimas priimtas Miškų ūkio konsultacinės tarybos siūlymu.

„Padidinus metinę kirtimų apimtį bus įgyvendinta Miškų įstatyme nustatyta sąlyga – neviršyti metinio medienos prieaugio. Šiuo metu kaupiamas medienos prieaugio tūris valstybiniuose miškuose kasmet yra apie 24 proc., arba 1,8 mln. m³“, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Vyriausybės teigimu, sprendimas 6 procentais didinti metinę kirtimų normą leis dar racionaliau naudoti valstybinių miškų išteklius bei tuo pačiu padidinti žaliavinės medienos pasiūlą didmeninės prekybos aukcionuose.

„Net ir padidinus pasiūlą sudaromos prielaidos mažėti į rinką tiekiamos medienos kainai, tuo pačiu ir malkinės medienos bei centralizuotam šildymui naudojamo biokuro. Įsigijimo kainą biržoje formuoja paklausos ir pasiūlos santykis, – pabrėžia M. Norbutas. – Todėl siekiant sukurti savotišką pagalvę – biokuro tiekime turėtų aktyviau dalyvauti VĮ Valstybinių miškų urėdija ir pagaminti reikiamą kiekį biokuro svyravimams stabilizuoti. Tai užtikrinus naudą pajustų didelė dalis gyventojų.“

Didėsianti kirtimų norma, kaip aiškinama, užtikrins ne tik valstybinių miškų ūkio ekonominį gyvybingumą, bet ir tinkamą aplinkosauginių bei socialinių funkcijų palaikymą – vandens išteklius, dirvožemį, unikalias ir lengvai pažeidžiamas ekosistemas bei kraštovaizdį, padės išlaikyti miško ekologines funkcijas bei miškų vientisumą.

Vyriausybė pabrėžia: tai, kad mūsų šalies valstybiniai miškai naudojami darniai, parodo objektyvus ir visuotinai pripažįstamas rodiklis – per tą patį laikotarpį iškertamos ir priaugančios medienos santykis. Skaičiuojant visą iškertamą medienos kiekį nuo bendrojo medienos prieaugio visuose šalies miškuose šis santykis šiuo metu Lietuvoje yra apie 60 proc., o miškuose, skirtuose medienos gavybai, – 71 procentą. Darnaus miškų ūkio požiūriu racionaliu naudojimu laikoma, kai šis procentas neviršija 90-95 proc.

Susiję

Demokratija ir valdymas 1559995465542263858

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-08-10 11:44

  joo,tam reikėjo urėdijas draskyti...

  AtsakytiPanaikinti
 2. "Didėsianti kirtimų norma, kaip aiškinama, užtikrins ne tik valstybinių miškų ūkio ekonominį gyvybingumą, bet ir tinkamą aplinkosauginių bei socialinių funkcijų palaikymą – vandens išteklius, dirvožemį, unikalias ir lengvai pažeidžiamas ekosistemas bei kraštovaizdį, padės išlaikyti miško ekologines funkcijas bei miškų vientisumą." - čia man vienam postringavimai "miškų kirtimas saugo dirvožemį ir ekosistemą, o jeigu iškirsim daugiau miško, tai pagerės jo vientisumas ir ekologinės funkcijos" atrodo visiška "šyza"? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-08-10 18:04

   joo,Pikcai-jums vienam,na gal dar man taip atrodo :) Gi "specai" mato kitaip.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-08-10 21:53

   Net Uspaskichas su savo ,,darbo partija'' Lietuvai nepridarė tiek žalos, kiek išgama Karbauskis su savo niekšais ir parsidavėliais.

   Panaikinti
  3. Na, nereikia pervertinti - Karbauskis ir Ko. nėra jokie unikumai. Vatnykų (LKP-LDDP-LSDP) ir konservatnykų tandemo "nuopelnus" nėra taip lengva "perspjauti". Nors, reikia pripažinti, dabartiniai "tautiškumo, kalbos bei kultūros puoselėtojai" tikrai stengiasi. :)

   Panaikinti
 3. Jei ko nors Pikc neismanai, tai patylek. Turtingiausios ekosistemos yra
  ant ribos kirtimas/jaunuolynas ir pabrendes miskas. Padaugejus tausojanciu kirtimu ekologines funkcijos pageretu.
  Problema ta, kad turi buti vykdomi tausojantys, o ne plyni kirtimai... Klausimas ar taip bus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, aš tikrai nesu miškininkystės ekspertas - o ne eksperto akimis žiūrint, miško kirtimas (įskaitant sunkiasvorės technikos naudojimą - pvz. medienos išvežimui) yra brovimasis į miško ekosistemą, po kurio ji gali atsistatyti (po kažkiek laiko) arba ne (juolab, kad ten kalbama ne apie bet kokias, o apie "unikalias ir lengvai pažeidžiamas" ekosistemas). Na, bet jei ekspertai sako, kad tai ekosistemos turtinimas - tebūnie. Dabar beliko paaiškinti, kaip miškų kirtimo intensyvinimas pagausins vandens išteklius, pagerins dirvožemį ir kraštovaizdį bei "padės išlaikyti miško ekologines funkcijas bei miškų vientisumą".

   Panaikinti
  2. :) iki galo ir as nesuprantu plynai iskirtus misko zeme matyt naudos zenes ukiui...

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item