Arvydas Juozaitis. Emanuelio Makrono „napoleonizmas“

propatria.lt nuotr. www.delfi.lt Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga. Vakar Prancūzijos prezidentas Emanuelis...

propatria.lt nuotr.
www.delfi.lt

Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga.

Vakar Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad Europa nebegali pasikliauti JAV ir todėl jis sieks kurti naują Europos saugumo aljansą, įskaitant Rusiją.

Anot E.Makrono, Europos Sąjunga gynybos srityje turinti atstovauti tik save. Ką tai galėtų reikšti? Jungtiniam NATO-Europos saugumui pranašaujamas galas? E. Makrono numatomas aljansas apimtų tik Europos partnerius „plačiąja prasme, įskaitant ir Rusiją“.

Nauja E. Makrono vizija? Sakykime taip: gana senos, dar M. Gorbačiovo laikus primenančios „bendrų Europos namų“ koncepcijos variantas. Tik šiais laikais tai būtų jau nauja eurofederalistinė svajonė apie „bendrą erdvę nuo Lisabonos iki Vladivostoko“. 

Štai taip. Visokiausiems gąsdinimams, kad visokie nacionalistai mėgina suskaldyti Europą sakoma: pakaks.  Iš Rotšildų banko kontoros sakoma taip: viskas dabar turės būti tik biznis, jokių emocijų.

Daug kalbėta, ir ne viena proga, kad Kremliaus interesai Europoje gali turėti du tikslus: taktiškai suskaldyti Europos Sąjungą, ir, priešingai — padėti jai taip susivietyti į „Jungtines Europos valstijas”, kad šioms nebereikėtų JAV pagalbos. 

E. Makrono pareiškime akivaizdus antrasis kelias ir ašies Paryžius-Berlynas-Maskva kūrimo pirmas žingsnis. Įspūdinga pradžia.

Lietuvoje, rožinius akinius užsidėję URM specialistai aišku pasakys: absurdas! Esą, ši geopolitinė ašis neįmanoma nei Kremliui, nei Paryžiui, nei Berlynui. Ne tokiems arkliams toks vežimas. 

O vis dėlto. Būtina susipažinti su labai plačiai elektroninėje erdvėje skelbiamomis V.Putino ideologo Aleksandro Dugino idėjomis ir ne menkais darbais. Jis seniai, jau du dešimtmečius modeliuoja JAV, tai yra „jūrinės civilizacijos“ išstūmimą iš „kontinentinės Europos“. 

E. Makronas, žinoma, neklauso A. Dugino ir vargu ar ką žino apie jį, bet jis girdi V. Putiną. Ir kaip itin ambicingas „naujasis Napoleonas“ (kurį jis nuolat mėgdžioja) mato „naujos Europos vizijas“. 

Nord Stream-2 istorija jau įrodė, kad Berlynas, kaip tarpinė naujosios ašies Paryžius-Berlynas-Maskva grandis, sparčiai eina pirmyn. Naivūs būtume, jeigu manytume, kad  E. Makronas savo iniciatyvų nederina su Angela Merkel. Juk ne taip seniai ji panašiai pasisakė. Tiesa, atsargiau. Geopolitinėms iniciatyvoms stiprinti vyksta kiekvienas susitikimas „viršūnėse“. Kanclerę ką tik ir vėl aplankė V.Putinas.  Ir jiedu vėl sumušė rankomis dėl prekybos dujomis.

Ir anksčiau buvo galima buvo matyti didžiųjų ES valstybių (iš esmės tik Prancūzijos ir Vokietijos) žaidimus su Kremliumi. Tačiau dabar kortos jau guldomos ant stalo. 

Kokioje šizofreniškoje situacijoje atsiduria neoliberalūs kosmopolitiniai ir globalistiniai propagandistai?!  Jie ir toliau kaltins Europos nacionalistus dėl jų esamų ir nesamų simpatijų Rusijai? O juk didžiųjų tikslas jau įvardintas: Europos aljansas su Rusija. Galbūt jau ir be NATO.

Bet juk Europos gynybos aljansas objektyviai negali būti sukurtas. Jis negali būti realia alternatyva NATO. Nebent tas aljansas ištiestų ranką Rusijai... 

Ne, ES šalys  nėra pasirengusios tokiems radikaliems ir be galo rizikingiems pokyčiams. Taigi, išvada akivaizdi: geopolitiškai susireikšminusio E. Makrono iniciatyva skaldo ir silpnina Europą. 

Donaldo Trampo (D. Trump) viražai E. Makronui buvo tik dingstis. NATO įmanoma be Prancūzijos? Taip jau buvo. Bet ar NATO būtų įmanoma taip pat ir be Vokietijos? O tada jau ir be Italijos? Be Ispanijos?  Absurdas.

Žinoma, kai kurie Lietuvos ekspertai jau kalba ir apie kažkokį, „mažajį NATO“. Ko galime tikėtis tokio geopolitinio nestabilumo sąlygomis? Turkija dar labiau pakibtų ir taptų visai nenusakoma.  O Kinijai tiesiausi keliai į Europą būtų nutiesti. 

Ką mums daryti? Žinoma, kol kas nebus daroma nieko. Tik žurnalistai ir tinklininkai toliau gąsdins nacionalistais.

Akivaizdu, kad jokie staigūs geopolitiniai pokyčiai Lietuvai, kaip ir kitoms mažosioms ES šalims nėra naudingi, nereikalingi. Net labai pavojingi.

Savo pirmos kadencijos pradžioje prezidentė D. Grybauskaitė nuvyko būtent į Prancūziją (kas pamiršo, primenu: šio vizito metu Lietuvos vėliava buvo apsukta antraip). Ir Prancūzija buvo paskelbta pirmąja strategine Lietuvos partnere. 

O kaip dabar? Ar atėjo laikas Lietuvai nesutikti su šia savo nežinia kokio laipsnio strategine partnere? Galbūt reikėtų bendros kelių ES valstybių pozicijos? Visų Baltijos šalių? Bet juk mes užsienio politikos nederiname  net su Latvija.

Viena jau tikrai akivaizdu: baigiasi laikai, kuomet galėjome švaistytis propagandiniais šūkiais ir stereotipais — esą yra vieninga Europos tarptautinė politika. Kurią kažkas kažkur sukuria. Nesukuria. 

Mums Višegrado valstybių sąjunga su kas diena tampa vis būtinesnė. Ji reikštų ir mūsų tikrą užsienio politiką (kartu su Latvija),  ir rūpestį tikrais savo ilgalaikiais nacionaliniais interesais.    

Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga.


Susiję

Užsienio politika 145630335345108259

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-08-28 15:21

  Patarimas. Derinkimės su... Lenkija.Kodėl? Nes Europos Sąjungoje ,ko gero, belikusi vienintelė , kartu su Lietuva, katalikiška, Dievą mylinti Tauta...Ir Dievas mums padės...O kai Dievas nestato miesto, tai veltui vargsta statytojai.......

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Norint ką nors bendrai su Lenkija daryti, reikia a) "užsiauginti stuburą" ir b) lenkus "pastatyti į vietą" - t.y. aiškiai pasakyti, kad Lietuvos vidaus politika yra ne jų reikalas, o dėl užsienio politikos galima tartis - bet mes žiūrėsime iš savo, o ne iš lenkų ar "liankū" varpinės. Bet kadangi Lietuvos valdžioje sėdinti fauna tiesiasi lenkams po kojomis kilimėliais, tai anie, chamai būdami, noriai šluostosi kojas. Esant tokiai situacijai kažką bendro su lenkais ir naudingo Lietuvai praktiškai neįmanoma nuveikti.

   Panaikinti
  2. O ką, be lenkų mes jau nieko nebegalim!?

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-08-28 16:41

  Nekvailas straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-08-28 17:01

  Pas mus stručio politika. Toliau ir sparčiau integruokimės į ES, globalizuokimės, t. y. išsivaikščiokime, o reikalui esant, kažkas mus vistiek apgins...Tik neaišku kas tas kažkas? Kokiems akliems reikia būti mūsų politikams, kad nematytum kaip koketuoja Vokietija ir Prancūzija su Rusija? Mes vistiek kryžium gulame už A. Merkel, tikimės prancūzų palaikymo...o istorijoje būta tiek išdavysčių. Pas mus visai nesiruošiama, atvirai nekalbama su tautiečiais ką reiktų daryti išaušus dienai X. Vadinamieji politologai narsto po kaulelį Amerikos prezidentą, visokias, bet nemato kas mūsų panosėje vyksta.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-08-28 18:38

  Populistinis straipsnis kaip Lietuvai svarbiau tapt 51 JAV valstija nei būt pilnaverte ES valstybe.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-08-28 19:13

   Kad pilnavertės ES nėra. To nemato nebent aklas ir kurčias. Nesupratote straipsnio. Kalbama apie vokiečių ir prancūzų flirtą su Putinu.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-08-28 19:19

   Kad tos "pilnavertės"ES nėra. Nesupratote straipsnio. Tik aklas ar kurčias nemato kaip vokiečiai ir prancūzai flirtuoja su Putinu.

   Panaikinti
  3. Standartinė eurovatnykų reakcija: "populystas-rusū agentas-leudies priešas!" Ir jokių argumentų nebereikia. :)

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-08-29 02:30

   Hm... Smagumas atrodo tik prasideda..Veik būti "pilnaverte" ES valstybe be Rusijos bus neįmanoma, 18:38 komentaras gana simptomiškas, rodantis kuria linkme ketinama sukti, nekantriai laukiu Naujojo Elito Kalvės (VU TSPMI) choro šlovinančio naująjį PILNAVERTIŠKUMĄ, nors atrodo Patriarchas irgi sunerimęs (VL straipsnis Delfy)..

   Panaikinti
  5. Gal galima nuorodą į tą Landsbergio straipsnį?

   Panaikinti
 5. man visgi įdomu būtų pasitikslinti, ką tiksliai tas Macronas sakė. Nes iš nuotrupų žiniasklaidoje galima suprasti kaip tik nori ... galima interpretuoti, kad a) nori naujų europinių karinių struktūrų su Rusija ir balažinko; arba b)netiesiogiai antrina Trumpui dėl Europos karinių galių didinimo ir pan.
  Suprantu, kad yra ES prisidirbę ir dauguma linksta prie A varianto, bet info tikrai mažoka.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Prašom: https://blogs.mediapart.fr/freddy-mulongo/blog/270818/elysee-discours-demmanuel-macron-devant-les-ambassadeurs
   Jis ten aptakiai postringauja, bet aiškiai pasisako už bendradarbiavimą su Rusija saugumo srityje bei partnerystę kuriant bendrą ateitį, nes juk rusų (ir turkų - apie juos irgi kalba) tautos istorija buvo kartu su Europa, todėl juos reikia pritraukti prie Europos ir kartu kurti bendrą ateitį.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-08-28 21:30

  Ką E.Makronas padarė dėl Prancūzijos nacionalinių interesų?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Istorinės pamokos2018-08-29 08:26

  Citata: "O juk didžiųjų tikslas jau įvardintas: Europos aljansas su Rusija. Galbūt jau ir be NATO."

  - Anglosaksai vis dar tikisi mešką išprievartauti. Tuo tarpu prancūzai ir vokiečiai patys jau buvo lokio gerai patvarkyti.

  AtsakytiPanaikinti
 8. šiaurės Lietuva2018-08-29 08:58

  Na tai ką tautiečiai ? Dabar jau gerai matosi kur link kreipia ES Sorošo-Rotšildo kontora, pasirodo be Rusijos niekaip.Ir nieko švento nebėra ,užtvindyti europą musulmonais , ekonomiškai parsiduoti rusams , suardyti šeimas , sužlugdyti krikščionybę -štai jų tikslas. Tokio brudo pasaulyje dar nebuvo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Patikslinu: ES Sorošo-Rotšildo kontoros tikslas - suardyti šeimas , sužlugdyti krikščionybę. Tokio brudo pasaulyje dar nebuvo.

   Panaikinti
 9. Anonimiškas2018-08-29 09:27

  Esminis sakinys apie Makrono "politiką":"Iš Rotšildų banko kontoros sakoma taip: viskas dabar turės būti tik biznis, jokių emocijų." O Rotšildams svarbu daryti biznį Kinijoje ir Rusijoje, nebe Amerikoje, kur kiti tūzai valdo. Todėl Trampui špygą o su Putinu draugystė. Ti kur musų interesas, nes Grybauskaitė karštai plojo Makronui už siūlymus steigti ES kariuomenę.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2018-08-29 10:15

  Ar taip gali kalbėti būsimas prezidentas? Daryti išvadas iš informacijos nuotrupų ir nuogirdų yra naivaus populizmo sindromas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O, taip taip - populistas, rusū agentas beigi leudies priešas! Nes išdrįso paklibinti fanatišką tikėjimą Šv. Eurosajūzu, kuris mus "nuo rusų saugo" ir lygiai tokį pat fanatišką tikėjimą, kad "kas prieš eurofederalizmą - tas "prorusiškas", o kas už - tas, suprantama, "antirusiškas". Kaip čia nepyksi, jei piršti parodoma, kad realybė - visiškai kitokia (praktiškai priešinga "šventam tikėjimui"), o kontrargumentų kaip ir nėra. Belieka įprastinė praktika: apklijuoti etiketėmis ir taip jaustis įrodžius savo "teisibe".
   P.S. Postringauti apie "informacijos nuogirdas ir nuotrupas" PO TO, kai šiek tiek aukščiau savo komentare įdėjau nuorodą į Makrono kalbos įrašą ir tekstą, patvirtinančius Juozaičio teiginius, jau visai nerimtai atrodo. ;)

   Panaikinti
  2. Desertui - štai dar Bačiulio tekstus apie "didžiai antirusiškus" eurofederalistus: https://www.lzinios.lt/lzinios/Komentarai/vilnius-ir-vasingtonas-sveikina-ukraina-kai-berlynas-ir-paryzius-buciuojasi-su-putinu/271184

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-08-29 16:17

   Pikc, gandų lygyje tiek Juozaitis tiek Bačiulis.

   Panaikinti
  4. Jeigu truuuputį aukščiau pažiūrėsite, rasite nuorodą į straipsnyje aptariamą paties Makrono kalbą, o jeigu pažiūrėsite truuuuputį žemiau - pamatysite tos kalbos ištraukų. Bet pala - leiskit, atspėsiu: "če nesiskaito, če gandū lygis!". Tas pats, beje, ir su Bačiulo pateiktais FAKTAIS apie Ukrainos Nepriklausomybės minėjimą - nors galiu kirsti lažybų, kad nė velnio ten nieko neskaitėte - gi "gandū lygis!". ;)

   Panaikinti
 11. Kadangi vis išlenda postringavimų, kad "Juozaitis remiasi gandais", "Makronas nesakė to, ką sakė" ir pan, o visą tekstą daug kam skaityti tingisi, išverčiau keletą įdomesnių vietelių. Vertimas mėgėjiškas, bet esmei pagauti turėtų užtekti.
  "Nous devons tirer toutes les conséquences de la fin de la guerre froide. Des alliances ont aujourd’hui encore toute leur pertinence, mais les équilibres, parfois, les automatismes sur lesquels elles s’étaient bâties sont à revisiter. Et cela suppose aussi pour l’Europe d’en tirer toutes les conséquences. Cette solidarité renforcée impliquera de revisiter l’architecture européenne de défense et de sécurité. D’une part, en initiant un dialogue rénové sur la cyber-sécurité, les armes chimiques, les armements classiques, les conflits territoriaux, la sécurité spatiale ou la protection des zones polaires tout particulièrement avec la Russie. Je souhaite que nous lancions une réflexion exhaustive sur ces sujets avec l’ensemble de nos partenaires européens au sens large, et donc avec la Russie. Des progrès substantiels vers la résolution de la crise ukrainienne, tout comme le respect du cadre de l’OSCE – je pense en particulier à la situation des observateurs dans le Donbass – seront bien entendu des conditions préalables à des avancées réelles avec Moscou. Mais cela ne doit pas nous empêcher de travailler dès maintenant entre Européens." ("Reikia priimti visas šaltojo karo pabaigos pasekmes. Sudarytos sąjungos šiandien tiek pat aktualios, bet pusiausvyra, kartais, tas automatizmas, su kuriuo jos buvo sudarytos, turi būti peržiūrėti. Ir tai reiškia, kad Europai reikia priimti visas to pasekmes. Šis sustiprintas solidarumas reiškia ir europinės gynybos ir saugumo architektūros peržiūrą. Iš vienos pusės, pradedant atnaujintą dialogą apie kibernetinį saugumą, cheminį ginklą, klasikinę ginkluotę, teritorinius konfliktus, kosminės erdvės saugumą ir poliarinių zonų apsaugą - ypač su Rusija. Aš tikiuosi, kad mes pradėsime išsamią refleksiją šiais klausimais kartu su visais mūsų partneriais europiečiais plačiąja prasme - taigi, ir su Rusija. Suprantama, išankstinė sąlyga realiam progresui su Maskva yra reikšmingas progresas sprendžiant Ukrainos krizę (kaip pvz. pagarba ESBO personalui - ypač turiu omenyje situaciją su stebėtojais Donbase). Bet tai neturi mums sutrukdyti jau nuo šiandien pradėti bendradarbiauti tarp mūsų europiečių").
  "Il nous faut donc construire un partenariat stratégique qui n’est pas l’adhésion à l’Union européenne, mais un partenariat stratégique avec la Russie et avec la Turquie, parce que ce sont deux puissances importantes pour notre sécurité collective, parce qu’il faut les arrimer à l’Europe, parce que l’histoire de ces peuples s’est fait avec l’Europe et que nous devons ensemble construire notre avenir." ("Mums reikia sukurti strateginę partnerystę - kuri reiškia ne prisijungimą prie ES, bet strateginę partnerystę su Rusija ir Turkija, kadangi tai dvi galios, svarbios mūsų kolektyviniams saugumui, kadangi jas reikia pritraukti prie Europos, nes šių tautų istorija yra su Europa ir mes turime kartu kurti savo ateitį").

  AtsakytiPanaikinti
 12. Anonimiškas2018-08-29 22:31

  Papuls į kolchozų spąstus.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonimiškas2018-08-29 23:29

  Kodėl konservatoriai nerėkia kad Makronas ir Merkel Rusijos agentai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nes šitie du jiems yra kaip stabai, o "rusū agentaj" yra visi, kas išdrįsta apie realią situaciją prabilti. Nerėkė dėl Putiną draugu vadinusio Junkerio - nerėks ir dėl šitų. Tikėtis, kad konservatnykai ateis protan yra naivu, nes tai tiek pat realu, kiek alach-babachas, nusijuosiantis šachido diržą ir sakantis "o, velnias, koks kvailys buvau!". Be to, jiems iš Briuselio ne tik "vėjas pučia", bet ir eurorubliai skrenda. ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item