Šimtmečio Dainų šventę vainikavo Dainų diena

alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr. www.alkas.lt Šventiniai renginiai prasidėjo valstybės apdovanojimų įteikimu Prezidentūroje. Šali...

alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Šventiniai renginiai prasidėjo valstybės apdovanojimų įteikimu Prezidentūroje. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga apdovanojimus skyrė daugiau kaip pusšimčiui nusipelniusių Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Vidurdienį S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros vyko iškilminga trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija.

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kvietimu į Lietuvą kartu švęsti Valstybės dieną ir dalyvauti šventiniuose renginiuose atvyko Latvijos, Lenkijos ir Suomijos parlamentų vadovai.

Prieš Lietuvos šimtmečio Dainų baigiamąjį koncertą „Vienybė težydi” per visą sostinės centrą iki pat Vingio parko estrados nusidriekė šventės dalyvių iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių eisena. Vilnių atstovaujantys ansamblių, grupių, orkestrų nariai, savo bendru pasirodymu kūrybiškai sujungė šiuolaikinius ritmus ir folklorą į daugiau nei 2 kilometrus nusidriekusią gyvą instaliaciją.

Daugiau nei 2 kilometrų vilniečių eisenos pradžią skelbė miesto riboženklio „VILNIUS myli TAVE!“ gyvas atkartojamas, o užbaigė šiuolaikinę muziką grojęs DJ, kartu su šokėjomis keliavęs ant milžiniškos platformos.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vainikavo Lietuvos šimtmečio Dainų šventės baigiamasis koncertas Vingio parke. Dainų dienoje dalyvavo kolektyvai iš visos Lietuvos ir 22 užsienio lietuvių chorai – 650 choristų – iš Australijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Dainų dienos koncerte, be kita ko, giedotas valstybės himnas, taip prisidedant prie iniciatyvos, kurios metu lietuviai visame pasaulyje kviečiami giedoti Tautišką giesmę.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

Susiję

Istorijos politika 4739673297932328630

Rašyti komentarą

  1. "[...] o užbaigė šiuolaikinę muziką grojęs DJ, kartu su šokėjomis keliavęs ant milžiniškos platformos." - kaip "progresyvu"! Kitais metais reiktų pagalvoti apie repo, hiphopo, striptizo ir dar ko nors "liberaliai-progresyvaus" beigi "kislotno" intarpus, o Trispalvę reiktų projektuoti jau ant viršutinės bikinio dalies. ;)
    Nieko nuostabaus, kad valstybės himnas giedotas "be kita ko" - o gal kaip tik reiktų stebėtis, kad VIS DAR giedotas? Nors... taigi "trendas", tai jei neišeis iš mados... :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Apžvalgėlė labai jau trafaretinė.Tačiau pati dainų šventė yra tikrai nuostabus renginys, sujudinantis dvasią.Nenuostabu, kad pilna norinčių pasišildyti jos garbės spinduliuose.Todėl buvo liūdnų vaizdelių.Laimė, kad nedaug....Nežinau, ar man paranoja, ar tikrai yra- buvo didelė pastanga keisti mūsų gilią savastį - spalvą.Lietuvių tautiniuose drabužiuose būtent mėlynos yra labai mažai.Tačiau p[er visą dainų dienos transliavimą kasrai tv buvo gaudomi ir pateikiami tik su mėlyna. Džiaugsiuosi, jei man tik taip pasirodė

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item