Veiklą pradeda „Tautos forumas“: žada tęsti Sąjūdžio pradėtus darbus

propatria.lt nuotr. www.lrt.lt Minint Sąjūdžio 30-metį, veiklą pradėjo nauja Sąjūdžio banga pasivadinęs neformalus visuomeninis jud...

propatria.lt nuotr.
www.lrt.lt

Minint Sąjūdžio 30-metį, veiklą pradėjo nauja Sąjūdžio banga pasivadinęs neformalus visuomeninis judėjimas „Tautos forumas“. Kaip teigiama judėjimo deklaracijoje, jo dalyviai sieks baigti Sąjūdžio iškeltų tikslų ir siekių įgyvendinimą. Dalyviai pritarė išvakarėse skelbtam deklaracijos projektui, kuris vėliau bus tobulinamas ir pildomas.

Prie „Tautos forumo“ jau prisijungė Vilniaus Sąjūdžio taryba, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, „Vilniaus forumas“, Talka kalbai ir tautai,  Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras, Jaunimo sambūris „Pro patria“, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba. „Tautos forumo“ grupės įsteigtos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Įgyvendintos ne visos idėjos

Sekmadienį Lietuvos mokslų akademijoje susirinkę buvę Sąjūdžio aktyvistai ir „Vilniaus forumo“ nariai kalbėjo apie tai, kokių Sąjūdžio tikslų įgyvendinti vis dar nepavyko.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) iniciatyvinės grupės klubo pirmininkas, kalbėdamas Sąjūdžio 30-mečio iškilmėse, atkreipė dėmesį, jog prie trisdešimtmetį kuriant valstybę tikėtasi, jog kūrybinė dvasia neišblės, tačiau, pasak jo, situacija pasikeitė.

„Mes rašėme laisvos Lietuvos įstatymus, mes kūrėme ir turėjome vilties, kad visa tai tęsis be galo, kad šita kūrybos dvasia niekada nenuslops nepranyks. Deja, per keletą metų mūsų valdžia atsiskyrė nuo žmonių – žmonės tapo nereikalingi mūsų pačių valstybei. Nutrūko valdžios ir visuomenės dialogas“ , – kalbėjo R. Pakalnis.

Kaip teigė profesorė Rasa Čepaitienė, ne visos idėjos, kurias Sąjūdis iškėlė prieš 30-metį, buvo įgyvendintos. Jai antrino ir „Vilniaus forumo“ atstovas Vytautas Sinica. „Sąjūdis buvo geriausia, kas nutiko Lietuvai, tačiau Sąjūdžio Lietuvai buvo per maža“, – teigė jis.

Sąjūdžio idėjas įgyvendinti viltasi prieš dvejus metus kuriant „Vilniaus forumą“, tačiau dabar judejimas išplėstas nacionainiu mastu.

Pokyčiai – gyvybiškai būtini

Kaip sakė „Vilniaus forumo“ atstovas, filosofas Vytautas Radžvilas, kuriant „Vilniaus forumą“ buvo susidurta su sunkumais, todėl prireikė dvejų metų kantraus darbo, o šiandien, jo nuomone, jau pastebima pokyčių.

„Visi pažįstame begalę žmonių, kurie skundžiasi, rašo komentarus interneto svetainėse. Juose išlieja savo neviltį iš pyktį. Šitas pyktis kyla iš to, kad visi intuityviai jaučia, kad mes šiandien klūpime. Kuriant „Vilniaus forumą“ buvo iš anksto aišku, kad bus labai sunku. Reikėjo dviejų metų nuobodaus kantraus darbo ir vis dėlto šita socialinė inertiška materija pamažu pradeda judėti“, – kalbėjo filosofas.

Pasak jo, deklaracijoje skelbiami tikslai, kuriuos sieks įgyvendinti „Tautos forumas“, Lietuvai – gyvybiškai būtini, tačiau filosofas nesiėmė detalizuoti, kaip tie tikslai bus įgyvendinti.

„Daugybę metų skaitant įvairius komentarus po straipsniais, randi tą patį klausimą – ką daryti. Deklaracija labai aiškiai įvardija, kokios pertvarkos Lietuvai yra gyvybiškai būtinos. Ji nėra smulkiai detalizuota, nes daugelis tų klausimų yra aiškiai techniniai“, – sakė V. Radžvilas.

„Tautos forumo“ deklaracijoje, dėl kurios balsavo suvažiavimo dalyviai, užrašyti tokie tikslai kaip atsisakyti „globalios Lietuvos“ ideologijos, atsisakyti planų panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą ir įtvirtinti dvikalbystę, panaikinti žiniasklaidoje ir akademinėje aplinkoje, pasak steigėjų, plintančią „persekiojimo už „politiškai nekorektiškas“ pažiūras praktiką“. „Tautos forumas“ deklaracijos projekte taip pat kritikuoja „prievartinį globalistinių neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologijų diegimą“.

Susiję

Tautos forumas 3141907861368503244

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-06-03 21:53

  Jeigu tik tokias matote problemas , tai tikslo nepasieksite. pasiskaitykite Sąjūdžio programą ir paanalizavę kas pavyko , o ko nepavyko padaryti - ir dėl kokių priežasčių- tada įvardinę tas priežastis ir numatę jų pašalinimo būdus , programą -gal ir pavyks išsaugoti Lietuvą kaip daigelį ateičiai. Jeigu nebus programos , radikalių savo tikslą užsibrėžusių pasiaukojančių fanatikų- nieko, a[part nusivylimo , nesulauksim.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-06-03 21:58

  Labai gerai. Tai Lietuvos išsigelbėjimas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-06-04 06:22

  Nejau nėra jokių teisinių priemonių, kad neleisti šitiems išgamoms teršti Sąjudžio vardo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. T.y. norėtumėte "nezabūdkinių" partiją uždrausti? Abejoju, ar tai įmanoma - kitaip "šitie išgamos" libkonai/Anūko homsomolinis chunveibynas jau seniai būtų Sąjūdžio vardo nebeteršę. Bet tebeteršia.

   Panaikinti
  2. Ką Jūs vadinate išgamomis? Akademikus, profesorius? Ar galvojate ką rašote?

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-06-04 10:18

   Sovietmečiu komunistams talkino irgi akademikai, profesoriai, poetai, rašytojai. Ir kgb sėkmingai pranešinėjo tokie patys. Mat moksliniai laipsniai ir moralė, sąžinė bei drąsa ne visda tapatūs dalykai.

   Panaikinti
  4. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2018-06-04 21:27

   Nesupratau - išgamos, teršiančios Sąjūdžio vardą - tai konservatnykai ar "Liberalų sąjūdis"?? Nėra reikalo jiems drausti - tiek vieni, tiek kiti greitai patys sutrupės ir išnyks.

   Panaikinti
 4. Baikite traukti už uodegos nudvėsusį liūtą :) Dauguma susirinkusių turėjo puikias progas pasireikšti ankščiau, tačiau kol viskas jiems buvo gerai nieko pernelyg nedarė. Dabar jie dar ir suseno. Viskas jų laikas baigėsi ir Lietuvai reikia naujų veidų ir jų jau yra . O šitas baikščių senų intelegentų būrelis jau praeitis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Lietuvai reikia naujų veidų ir jų jau yra"
   Aha Tie veidai tokios kokybes, kad trečdalis Lietuvos pasielgė tarsi per karą -pabėgo.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-06-04 17:39

  Tai tegu tie "nauji veidai" ką nors reikšmingo valstybei padaro. Tada juo bus galima verinti. Jei tie "nauji veidai" neparims tradicijų ir estafetės ir vyresnės kartos, tai ir iš jų pačių liks tik šlapia vieta. A jie ruošiasi tik demonstruoti savo gražias akis?, ar brautis prie lovio? Kos skirtumas senas ar jaunas, jei viešas niekšas ir vagis.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Norint zengti i prieki,reikia aiskiai ir nedviprasmiskai ivardinti,kodel nebuvo pasiekta uzsibreztu tikslu ir kaip klaidas istaisius zengti i prieki.

  AtsakytiPanaikinti
 7. "Gi Forumo perspektyva jaunuomenėje po „Pro patria“ vėliava šviečiasi jau dabar. V.Sinica susilaukė daigiausiai salės aplodismentų dėl tvirtai suręstos savo kalbos, tačiau šis humanitaras, mistifikavęs euro įvedimo sutapatinimą su kainų šėlsmo priežastimi, nusipelno pamokymo, nes yra bent jau aštuonetas kainų įsisiūbavimo mūsuose priežasčių. Tarp jų eurui tenka tik sulaužusių susitarimą prekybininkų atlikti kainų apvalinimai į viršų, turistų srauto išaugimas iki 1.5 mln. per metus su paklausos tam tikroms paslaugoms ir maistui padidėjimu bei labai nuosaiki ES Centrinio banko vykdoma proinfliacinė euro emisija, kadangi defliacija yra „peilis“ ekonominiam augimui. Lemiamomis kainų šuoliavimo priežastimis greta pasaulinio naftos kainų išaugimo – jų „sugrįžimo“ į buvusias aukštumas yra vietinės: prekybos tinklų kartelinio penkiamonopolio veikimas slepiant antkainius ir išstūmus į pašalius ar sunaikinus smulkią prekybą ir taip panaikinus konkuravimą už pirkėją kainų mažinimu, kaimo ir miestų parduotuvių bandymas išsaugoti pelnus, drastiškai mažėjant pirkėjams." visas straipsni yra lietuvosvisuomenestaryba.lt

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki visi. Negaliu slėpti šio puikaus liudijimo, kuris įvyko mano gyvenime, todėl
  Aš norėčiau, kad visi žinotų ir dalyvautų, todėl nusprendžiau tai padaryti dėl jūsų
  žinote, aš esu DENISE BERGEON, gyvenu Italijoje, Marche mieste, dėka ponios Dominique Zoller, kurią turėjau
   ramybė, aš turėjau savo namo hipoteką ir ketinau ją prarasti anksčiau nei gavau
   paskolą iš struktūros ir dabar aš sumokėjau skolą ir vis dar galiu išlaikyti savo skolą
  namas. Aš ieškojau paskolos iš tikros įmonės, su jomis susisiekiau
  paskolos, o ne maišas su šiukšlėmis. Aš galėjau gauti 50 000 EUR paskolą su 2% palūkanų norma, o jūs
   netgi galėtų gauti daugiau, jei tikėtumėte, kad grąžinsite pasibaigus paskolos terminui. Daugiau
   informacija
   susisiekite su jais el. paštu: dominiquezoller7@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sveiki visi. Negaliu slėpti šio puikaus liudijimo, kuris įvyko mano gyvenime, todėl
  Aš norėčiau, kad visi žinotų ir dalyvautų, todėl nusprendžiau tai padaryti dėl jūsų
  žinote, aš esu DENISE BERGEON, gyvenu Italijoje, Marche mieste, dėka ponios Dominique Zoller, kurią turėjau
   ramybė, aš turėjau savo namo hipoteką ir ketinau ją prarasti anksčiau nei gavau
   paskolą iš struktūros ir dabar aš sumokėjau skolą ir vis dar galiu išlaikyti savo skolą
  namas. Aš ieškojau paskolos iš tikros įmonės, su jomis susisiekiau
  paskolos, o ne maišas su šiukšlėmis. Aš galėjau gauti 50 000 EUR paskolą su 2% palūkanų norma, o jūs
   netgi galėtų gauti daugiau, jei tikėtumėte, kad grąžinsite pasibaigus paskolos terminui. Daugiau
   informacija
   susisiekite su jais el. paštu: dominiquezoller7@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Už balos

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

item