Filmų kūrėjams siūloma LGBTQ personažų kvota

www.laisvavisuomene.lt „2017-aisiais didžiųjų studijų produkcijoje reikšmingai smuko LGBT personažų skaičius“, – rašoma LGBT gynėjų g...


„2017-aisiais didžiųjų studijų produkcijoje reikšmingai smuko LGBT personažų skaičius“, – rašoma LGBT gynėjų grupės GLAAD ataskaitoje. Tai – jau šeštoji kasmetinė ataskaita, kurioje fiksuojami septinių didžiųjų studijų kuriamuose filmuose pasirodantys LGBT personažai.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad tokių filmų kaip Black Panther ir Wonder Woman pasiektas pelnas įrodo mažumų atstovavimo svarbą ir perspektyvumą bei tai, jog dėl LGBT asmenų įtraukimo reikia padaryti dar daugiau.

GLAAD vadovė Sarah Kate Ellis teigia, kad „dabar, kai pramogų industrija pagaliau ėmėsi taip reikalingos diskusijos apie įtraukimą, yra pats laikas užtikrinti, kad ji imsis svarbių veiksmų ir įtrauks LGBTQ istorijas ir kūrėjus kaip prioritetą įvairovei užtikrinti“.

Ataskaitoje teigiama, kad praeitais metais LGBTQ personažai pasirodė 12,8 proc. didžiųjų studijų filmų, tuo tarpu 2016 m. jie sudarė 18,4 proc. visų personažų. Taigi, ataskaitos autoriai fiksuoja 5,6 proc. smukimą.

GLAAD didžiuosiuose 2017 m. išleistuose filmuose suskaičiavo tik 28 išreikštus LGBT personažus, tuo tarpu 2016 m. jų buvo 70, o 2015 m. – 47. Tai reiškia, kad 2017 m. filmuose buvo mažiausia LGBT temas apimančių filmų dalis nuo 2012 m., kai buvo pradėtos rengti atitinkamos ataskaitos.

Kitos GLAAD ataskaitos duomenimis, 20 proc. 18-34 metų amžiaus amerikiečių ir 12 proc. 35-51 metų amžiaus amerikiečių priskiria save LGBTQ bendruomenei. Todėl „Jeigu Holivudas nori išlikti reikšmingas šioje auditorijoje, jis turi kurti istorijas, kurios atspindėtų LGBTQ žmonių ir jų artimųjų pasaulį. Tai turi būti daroma didžiuosiuose studijų kūriniuose, kurie rodomi visoje šalyje ir pasaulyje“.

Nei viena iš septynių didžiųjų studijų nebuvo įvertinta puikiai arba gerai. Geriausiu rezultatu pasižymėjo Universal studija, išleidusi 4 LGBT apimančius filmus, ir taip gavusi įvertinimą nepatenkinamai. Blogiausiai buvo įvertintos studijos Sony Pictures ir Disney, išleidusios po vieną LGBT apimantį filmą.

GLAAD ypač atkreipė dėmesį į neseną tendenciją, kai filmams adaptuojant komiksų knygas personažų seksualinė orientacija pakeičiama į tradicinę arba yra iškerpamos scenos, kuriose aiškiai atsiskleidžia jų priklausymas LGBT bendruomenei.

Pastebima, kad geriausiai atstovaujami gėjai: LGBT apimančiuose filmuose 64 proc. personažų yra gėjai. Palyginimui, nei viena didelė studija neišleido filmo, kuriame būtų translytis arba nebinarinės lyties personažas (kadangi Oskarą laimėjęs filmas Fantastic Woman buvo išleistas dukterinės Sony Pictures kompanijos ir todėl nebuvo įskaitytas į ataskaitą).

Vis dėlto GLAAD gyrė padidėjusią LGBT personažų rasinę įvairovę.

GLAAD didžiosioms studijoms siūlo kvotą: iki 2021 m. LGBT personažai turėtų sudaryti penktadalį, o 2024 m. – net pusę visų veikėjų.


Susiję

Pažangos ideologija 8475811435585627336

Rašyti komentarą

 1. Pastebėjimas2018-05-28 09:58

  Mažėjantis nukrypimus raklamuojančių filmų skaičius - vilties žeklas. Bet nerimą kelia Glaag pateikiama amerikiečių visuomenės statistika ir iškrypimo propogandos kvotos bei planai ateičiai.
  Asociacija viena - visuomenės metastazės.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Henrikas Miuleris2018-05-28 13:19

  Aš viliuosi suprantame, kad holivudas ir visos ten dirbančios kompanijos priklauso žydams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. HOLIVUDAS KAIP MASINIO NAIKINIMO GINKLAS http://ruskline.ru/opp/2016/fevral/5/inkubator_gollivud_kak_oruzhie_massovogo_porazheniya/
   Yra išversta į lietuvių k.

   Šlykščiausia, kai pederastija kaišiojama į religines temas kaip teigiamas ir priimtinas dalykas. Kartą netyčia įsijungiau tokį filmą, transliuojamą per LRT Kultūrą - rodė tradicinėmis uniformomis vilkinčias vienuoles, sutanotus dvasininkus, tad atvira dūšia pradėjau žiūrėti... Kol nepamačiau "vargšų" gėjų ir jų "meilių", vienuolių pastangų juos "sutuokti", kalbų apie plastines grožio ir kitokias operacijas - žinot, iš tokių pozicijų jautresniam žmogui gali visam gyvenimui padaryti traumą ir atstumti nuo tikėjimo, apakinti dvasiškai.
   Jota

   Panaikinti
  2. Henrikas Miuleris2018-05-30 12:24

   Absoliučiai. Visada buvo jautrių žmonių, imančių giliai į širdį. Svarbu viską blaiviai vertinti, pažinti savo priešą ir suprasti, kad tai tėra viena iš jo naudojamų propagandos rūšių.

   Panaikinti
  3. Kas galėtume kritiškai įvertinti neomarksizmą ir jo įtaką kine, rusiškos propagandos kanalai visiškai nereikalingi. Atbvirkščiai -rėmimasis tokiais kanalais kaip tik diskredituoja neomarksizmo kritiką. ;)
   O dėl iškrypimų smelkimosi į religijos sritį - nieko keisto: užtenka prisiminti raudonojo bergoglio ir jo aplinkos platinamą požiūrį, visur privisusių "liberalkrikščionių" demagogiją - ir "analkrikščionybė" kaip reiškinys nebestebins. ;)

   Panaikinti
  4. Henrikas Miuleris2018-05-30 13:27

   'analkrikščionybė' - metų terminas :)
   kaip tik mažas pastebėjimas dar nuo savęs pratęsiant ką tu rašei apačioj apie filmus ir debilystes. Paklauskite ko nors apie Varšuvos sukilimą, kiekvienas vakarietis jums turbūt atsakys apie Varšuvos GETO sukilimą. Tuo tarpu lenkų organizuotas sukilimas, istoriškai daug reikšmingesnis, nepalyginamai daugiau aukų kainavęs, lieka paraštėse. Todėl aš buvau šiek tiek nustebęs, filme 'The Pianist' matydamas būtent geto sukilimą.
   Arba pvz. lietuvoje filmuotas 'Defiance' su Daniel Craigu - baltarusų partizanai kovoja miške prieš vokiečius. Žodžiu, nušviečiama tendencingai ir viskas viena kryptim. Apie mūsų partizanų didvyrišką pasipriešinimą - nei žodžio niekur, turbūt niekur jau ir nebebus.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-05-28 14:05

  tos kvotos jau seniai pastebimos Holivudo produkcijoje. Taip pat ir feministiniai personažai bei vyrų smurtingumas. Žinoma, jei taip reikia iškrypėlių personažų filmuose, tai puiki vieta gali būti ir tarp nusikaltėlius vaizduojančių personažų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iškryp... oi, pardon, "seksualinės mažumos" tėra paveikslo dalis, kaip teisingai pastebėjo "Anonimiškas 2018-05-28 14:05". Jei žiūrėsime į neomarksistinės propagandos elementus apskritai (pagrindiniai būtų a) feminizmas (bobelė išspardo krūvas vyrų ir šiaip yra visais atžvilgiais "kietesnė"), b) homikai ir kiti "nuokrypos"), c) multi-kulti (iki tokio debilizmo, kaip negras riteris karaliaus Artūro svitoje ar "balčiausias iš dievų" Heimdallr, kurį vaidina negras), d) prieš baltuosius nukreiptas rasizmas (negrai/spalvoti "geriečiai" prieš baltuosius "blogiečius". Tipiškiausias pavyzdys - iki visiško idiotizmo nusivažiavę "Žvaigždžių karai", kur, pasak scenarijaus autorių, "moterų vadovaujama multikultūrinė komanda kovoja prieš baltųjų supramacistų (ten, beje, visi - vyrai) imperiją")), pamatysime, kad nelabai yra holivudinių filmų, kur kokių nors propagandinių elementų NEBŪTŲ. Tai, beje, taikoma ir vaikams skirtai produkcijai. Kuo ne "brandus socializmas" (palyginimui, užtenka prisiminti, kaip pasakoje apie Raudonkepuraitę atsirado veikėjas - pionierius)? :)
   Ne be reikalo dabartinių homunistų pirmtakai bolševikai teigė "iš visų menų mums yra svarbiausias kinas" (sako, kad iš tikrųjų čia ne Lenino, o Lunačiarskio frazė - bet esmės tai nekeičia).
   Citata iš knygos "Kinas sovietų Lietuvoje": "Valdančiajai bolševikų partijai kinas buvo pagrindinis sovietinės propagandos įrankis, o svarbiausias todėl, kad mėgstamiausia liaudies ir vienintelė masėms prieinama meno rūšis – „reginys, kurį lengvai galima panaudoti ideologiniams tikslams“" (apibūdinimas paimtas iš Н.Зоркая, История советского кино, Санкт-Петербург 2006). Nelabai pakito ideologija - nelabai ir propagandinės priemonės. :)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2021-03-05 17:32

  Kovotos kūrybiniai laisvei?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item