731 nevyriausybinė organizacija – prieš priverstinį vienalyčių „santuokų“ pripažinimą ES

www.laisvavisuomene.lt Š. m. gegužės 30 d. 731 nevyriausybinė organizacija (toliau – NVO) iš 9 Europos Sąjungos šalių kreipėsi į Euro...


Š. m. gegužės 30 d. 731 nevyriausybinė organizacija (toliau – NVO) iš 9 Europos Sąjungos šalių kreipėsi į Europos Komisijos pirmininką Jeaną Claude‘ą Junckerį, Europos Parlamento pirmininką Antonio Tajani ir ES Tarybos pirmininką Donaldą Tuską. Kreipimusi išreikštas susirūpinimas dėl birželio 5 d. pasirodysiančio Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau – ESTT) sprendimo byloje Coman ir kiti.

Manoma, kad ESTT sprendimu bus siekiama nustatyti privalomą kitose ES šalyse sudarytų homoseksualų santuokų pripažinimą. Tokiu atveju visos ES šalys bus priverstos teisiškai pripažinti tos pačios lyties porų santuokas, sudarytas už jų teritorijos ribų. Nevyriausybininkai atkreipė ES institucijų vadovų dėmesį, kad jei valstybės narės bus priverstos pripažinti užsienyje sudarytas tos pačios lyties santuokas, jos nesugebės išlaikyti nacionalinio teisinio santuokos reguliavimo. NVO rašte tai vadinama ideologine kolonizacija.

Vadinamoji Coman byla susijusi su dviejų vyrų – rumuno ir amerikiečio – pora, kuriai Belgijoje buvo išduotas santuokos liudijimas. Pora norėjo, kad šis liudijimas būtų pripažintas ir Rumunijoje. Kai Rumunija, remdamasi savo nacionaline teise, atsisakė homoseksualus laikyti sutuoktiniais, šie kreipėsi į teismą. Galiausiai byla pateko į ESTT, kurio buvo paprašyta apibrėžti sutuoktinių terminą ES laisvo asmenų judėjimo srityje. ESTT savo sprendimą ir įžvalgas turi pateikti birželį.

2018 m. sausio mėnesį pasirodė generalinio advokato Melchioro Watheleto išvada Coman byloje. Joje teigiama, kad ES šalių visuomenėse įvyko visuotinių pokyčių ir laikytis nuomonės, jog santuoka yra dviejų skirtingos lyties asmenų sąjunga, nebegalima. Be to, generalinis advokatas teigia, kad yra visuotinai pripažįstama šeimų įvairovė. Yra pagrįstų signalų, kad būtent šią nuomonę yra mėginama atkartoti ESTT sprendime.

Generalinis advokatas aiškina: „Sąvoka santuoka, pagal valstybių narių bendrai pripažįstamą apibrėžtį nurodanti dviejų skirtingos lyties asmenų sąjungą, dabar man jau atrodo pasenusi […] Šis teisinis homoseksualių asmenų santuokų pripažinimas tiesiog parodo bendrą visuomenės raidą šiuo klausimu. Tai patvirtina statistiniai tyrimai; to pavyzdys taip pat yra Airijoje referendumu suteiktas leidimas tuoktis tos pačios lyties asmenims. Nors šis klausimas vis dar kelia įvairių jautrių aspektų, taip pat ir pačioje Sąjungoje, raida yra bendrų pokyčių dalis. Iš tikrųjų dabar šio pobūdžio santuoka pripažįstama visuose žemynuose. Taigi tai nėra su konkrečia kultūra ar istorija susijęs faktas, o kaip tik rodo universalų šeimų įvairovės pripažinimą“.

Laišką ES institucijų pareigūnams išsiuntė 9 ES šalių atstovai. Lietuvoje šią kampaniją parėmė 61 nevyriausybinė organizacija, iš kurių trys vienija po keliasdešimt kitų organizacijų. Mūsų šalyje šiai kampanijai atstovavo ir parašus rinko Laisvos visuomenės institutas.

Susiję

Šeimos politika 6581739520272750458

Rašyti komentarą

 1. O iŠ Lietuvos buvo tame sąraše organizacijų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Atsakymas žabalam:2018-05-31 15:17

   Lietuvoje šią kampaniją parėmė 61 nevyriausybinė organizacija, iš kurių trys vienija po keliasdešimt kitų organizacijų. Mūsų šalyje šiai kampanijai atstovavo ir parašus rinko Laisvos visuomenės institutas.

   Panaikinti
 2. O juk mūsų "nacionaliniam" Ėlėrtėui reikėjo tuo klausimu kelt triukšmą ,rinkt parašus. Dabar gi, eilinį kartą tylėjo škną suraukęs.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nes jis nei mūsų, nei nacionalinis.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-06-01 11:48

  Iš visos širdies dėkoju Laisvos visuomenės institutui ir jo darbuotojams, kurie dirba kilnų darbą dėl mūsų tėvynės Lietuvos ateities.Aš į jus žiūriu ir vis turiu vilties,kad bjaurastis neatslinks į Lietuvą.Bet melskimės už visą pasaulį,neapsakomai užvaldytą blogio,nes dauguma iš jų tikrai"nežino ką darą".

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item