Latvijos vidurinėse mokyklose bus pereita prie mokymo tik valstybine kalba

propatria.lt nuotrauka  www.alkas.lt Balandžio 2 d., pirmadienį,  Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis paskelbė Latvijos Švietim...

propatria.lt nuotrauka 

Balandžio 2 d., pirmadienį,  Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis paskelbė Latvijos Švietimo įstatymo ir Bendrojo lavinimo įstatymo pakeitimus, kuriais numatoma per kelerius metus pereiti prie bendrojo vidurinio ugdymo tik valstybine kalba.

Pataisos numato, kad nuo 2019 metų rugsėjo 1-osios iki 2021 metų rugsėjo 1-osios visose valstybinėse mokyklose bus laipsniškai pereita prie ugdymo latvių kalba. Tuo pačiu kitų tautinių bendrijų moksleiviams bus sudarytos sąlygos toliau mokytis gimtosios kalbos ir literatūros, taip pat gimtąja kalba mokytis su jų kultūra bei istorija susijusius dalykus.

„Mokymasis vidurinėse mokyklose latvių kalba suteiks lygias galimybes visiems jauniems žmonėms gauti kokybišką išsilavinimą ir gyventi Latvijoje, kad čia galėtų studijuoti ir dirbti. Tai sudarys sąlygas darnesnei visuomenei ir stipresnei valstybei“, – pabrėžė prezidentas R. Vėjuonis. Pasak prezidento, vaikai visada turės galimybių mokytis dalykų, susijusių su etninių mažumų tapatybe ir kultūra, išsaugoti savo šaknis ir visokeriopai vystyti savo asmenybę, o pagrindinėse ir pradinėse mokyklose svarbiausių dalykų mokytis gimtąja kalba.

Kaip žinia, kovo 22 d. Latvijos Saeima (Seimas) svarstymu priėmė Švietimo įstatymo ir Įstatymo dėl bendrojo ugdymo pataisas, kurios numato 2019–2020 m. mokslo metais tautinių mažumų mokyklose vidurinio ugdymo pakopoje pradėti laipsnišką perėjimą prie ugdymo latvių kalba.

Prorusiška Latvijos socialdemokratų partija „Saskaņa“ („Santarvė“) prezidentui R. Vėjuoniui buvo pateikusi prašymą vetuoti numatomas pataisas. Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerija kovo 26 d. griežtai pasmerkė šias pataisas ir pareiškė, kad ši reforma diskriminuos Latvijos rusakalbius ir tęsia „diskriminacinę politiką, kurią 25 metus vykdo Latvija, siekdama nutautinti rusakalbius gyventojus“ bei pridūrė, kad tokie sprendimai pablogins dvišalius Rusijos ir Latvijos santykius.


Susiję

Pasaulis 8408266329621657762

Rašyti komentarą

 1. "siekdama nutautinti rusakalbius gyventojus“ , tai juk Latvijoje gyvena, ne Ruijoje. Labai protingai latviai daro, paliekama galimybė mokytis savo kalba bei stiprinama latvių.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pakelkit rankas, kas mano, kad "mūsų" valdžiai bent panaši mintis kils artimiausiu metu. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiaurės Lietuva.2018-04-03 21:05

   ;Mūsų; valdžiai mintys tik sukasi apie pinigus kaip daugiau jų ; įsisavinti; Kaip išsilaikyti kuo arčiau ;lovio; ir kuo plačiau atlapoti visas duris ir šiknas euroliberastams.

   Panaikinti
 3. Kam reikalinga kirsinti lietuvius su kitatauciais. Kam? Nacionalistiniams idiotams? Lt kol kas seime ju nera kritines mases.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Kam reikalinga kirsinti lietuvius su kitatauciais. Kam? Nacionalistiniams idiotams?" citata.
   O kaip 1990 m Lietuvos nepriklausomybės atstatymą priėmė Lietuvos kitataučiai? Nepamenate šalčinikų autonomijos ir rusų emigracijos, kitataučių mitingų?
   Vadovaujantis "gluosnine" logika Lietuvos nepriklausomybės atstatymą galėjo paskelbti tik "Nacionalstiniai idiotai" ...
   Labą Diena Gluosni, yla išlindo iš maišo ir tapo matoma visiems...

   Panaikinti
  2. Na, ta tavariščiaus internacionalisto "yla" jau seniai iš to "maišo" kyšo. ;)
   Beje, kad būtų VISAI akivaizdu: perkelkim šito ypatos vapėjimus apie "kirsinima su kitatauceis" ir "nacionalistinius idiotus" į Latvijos kontekstą (apie ką šita info ir yra) - kaip manote, kokioje stovykloje tas padaras būtų? ;)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-04-04 08:24

   Latvijoje tokių prokremlinių "gluosnių" apstu (dažnai jie naudoja Briuselio leftistų naujakalbę - iš kalbos pažinsi žmogų). Beje, vienas garsus tenykštis "gluosnis" buvo pavarde Alksnis:)

   Panaikinti
 4. As neisgirdau atsakymo i klausima, kodel reikia konfliktuoti su tautinem mazumom. Tik idiotai ir beje tam tarpe prorusiski to gali noreti, nes rusijai tai butu naudinga. Prie ko cia nepriklausonybe/ir kirsinimas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Bent kiek kultūros, Pikc! Iš kokio mužikyno išlindai? Visas tavo žodynas susideda iš kelių žodžių - homjaunimas, koloradkės, vatos, idiotai, fauna, na, dar vienas kitas, nukopijuotas iš kur nors. O kaip stropus mokyti kitus kalbos kultūros ir patriotizmo! Jau vimdo nuo tavo nuolatinių spjaudalų propatrijoj.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item