Kviečiame į V. Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymą VU TSPMI

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti t...

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti tauta?“. Vasario 7 dieną 17.30 val. kviečiame į knygos pristatymą ir diskusiją apie tautos ir valstybės ateitį šimtmečio akivaizdoje. Diskusija vyks Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius). Joje dalyvaus profesoriai Vytautas Radžvilas ir Alvydas Jokubaitis, doc. Vytautas Rubavičius, moderuos doc. Algimantas Jankauskas. 

Vytautas Radžvilas (1958) - filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje. 

Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį. Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą”, tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį?

„Nežinau kito Lietuvos filosofo, kurio teorinė mintis šiandien būtų taip suaugusi su Lietuvos valstybės reikalais. Sunku įsivaizduoti, kad kolegos Vytauto tekstai nesukeltų polemikos. Tokia yra politikos prigimtis. Politinis gyvenimas neįsivaizduojamas be aštraus skirtingų požiūrių susidūrimo“, - apie knygą rašo prof. Alvydas Jokubaitis. 

Tegu požiūriai susiduria ir kuo aštriau. Kviečiame ateiti, dalyvauti, iškelti nepatogius klausimus. Nepatogius, kaip ir autoriaus tekstai.

Renginio puslapis socialiniame tinkle Facebook

Knygą bus galima įsigyti renginyje. Taip pat ją galima įsigyti parašius el. paštu info@propatria.lt (knygos kaina - 6 eurai).


Susiję

Vytautas Radžvilas 7988471070159319737

Rašyti komentarą

 1. O kur renginys vyks?2018-01-30 15:17

  LRT korespondentai(ar kas nors iš tos kompanijos) dalyvaus?

  AtsakytiPanaikinti
 2. ar atgims po tokio: Vakar LRT forume „išminčius“ E.Jakilaitis, ministras Br.Markauskas, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A.Stančikas, Agrarinės ikanomikos instituto direktorė R.Melnikienė, konservatorius Starkevičius ir Smulkių bei šeimos ūkių sąjungos vadovas Juodsnukis ir keletas jaunų ūkininkų svarstė ūkių susistambėjimų problemas. Buvo išaiškinta, kad dėl buvusių skylių socdemų laikotarpio įstatymuose – VSIO ZAKONNO. Dėkui Kirkilui, Paužai ir AMBrazauskui.
  Buvo daug minčių apie teisingesnį tolygesnį europinės paramos paskirstymą – teigta, kad smukiems ūkiams parama galėtų siekti visus 30 - ES įprastus proc., o ne lietuviškus 15, kuriuos laiko ministerija, nes taip pageidauja visuomeninės organizacijos (bendrovių, stambių ūkių...). Buvo ir daugiau visokių makaronų, tačiau reikalą už ragų pradėjo imti Juodsnukis, pareiškęs, kad saujelė – septyni proc. ūkių (latifundininkai) susirinko 90 proc. ES paramos (4.7 mlrd.eu ) ir Lietuvos biudžetinio finansavimo (o.9 mlrd.eu). Tai yra milžiniškos lėšos –ne kokie nors LRT tekę miljoniniai trupinėliai.
  Minimalus teisybės atkūrimas reikalautų rimtų specifinių ir selektyvių mokestinių priemonių, tačiau savas ministras V.Šapoka nesiskubina, o LSDP iš vis nesuvokianti kaimo finansinės politikos vyksmų ir raidos, nori dėti mokesčius visiems vienodus, kai reikia itin selektyvių. Nereikia stebėtis, kad apie teisingus mokesčius didiesiems, kad būtų kuo pagelbėti smulkiems ūkiams, nė murr mur nebuvo net ir užsiminta Jakilaičio laidos kromelyje. Viskas frontui, viskas pergalei – smulkių ir šeimos ūkių sunaikinimui.
  Tuo metu Delfi kabina naują makaroną – pasaką, kaip buvęs kolhozo pirmininkas Kauno rajone pradėjęs nuo 10 ha tapo trečiu pagal turimą žemę Lietuvos ūkininku . Kiek ir kaip jis per grupę draugų paėmė europinių ir biudžetinių milijonų – kukliai nutylima.
  Tai kada tebetyli socdemai ir kiti politikieriai verčia juos laikyti stambiojo kaimo kapitalo lobistais.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item