E. Macronas: Prancūzai greičiausiai balsuotų už išstojimą iš ES

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas BBC televizijos interviu su žurnalistu Andrew Marru metu pripažino, kad referendumo dėl Prancū...

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas BBC televizijos interviu su žurnalistu Andrew Marru metu pripažino, kad referendumo dėl Prancūzijos narystės ES atveju prancūzai greičiausiai balsuotų už pasitraukimą. 

Macronas teigė negalintis vertinti ar komentuoti britų pasirinkimo Brexit referendume, tačiau spėjo, kad Brexit pergalę lėmė daugelio globalizacijos pralaimėtojų nepasitenkinimas. 

„Taip, tikriausiai, tikriausiai. Taip. Panašiame kontekste. Nors Prancūzijos kontekstas skiriasi. Nepaisant to, aš nerizikuočiau ir dėčiau visas pastangas laimėti”, - atsakė E. Macronas.

„Mano supratimu, vidurinioji ir dirbančioji klasės, o taip pat vyriausioji karta nusprendė, kad pastarieji dešimtmečiai susiklostė ne jų naudai, kaip ir ES sukelti pokyčiai. Manau, kad ES organizacija nuėjo per toli su laisvėmis be sąryšio, su laisva rinka be taisyklių”, - komentavo jis.

E. Macronas kritikavo D. Cameroną dėl paprasčiausio „taip ar ne” balsavimo skelbimo vietoje klausimo, kaip patobulinti britų situaciją ES.

Interviu sukėlė reakcijų audrą socialiniuose tinkluose ir išprovokavo diskusijas, ar šiais atsakymais Emanuelis Macronas viešai pripažino, kad ignoruoja savo šalies piliečių nuomonę atsisakydamas leisti tokį referendumą Prancūzijoje.

parengta pagal www.express.co.ukSusiję

Pasaulis 864475480401093712

Rašyti komentarą

 1. Europos Sąjungoje piliečių nuomonė ignoruojama labai dažnai, nes demokratija naudojama tik valdžios siekiams, bet ne rinkėjų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-01-22 18:54

  Panašu, kad ES barška per visas siūles. Būtų geriau, kad nesprogtų, o palengva išsikvėptų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-01-22 19:34

  Čia jau kažkas naujo. Iš E.Macrono to tikėjausi mažiausiai. Tai turėjo būti savaip įdomi naujiena A.Merkel ir visiems kairiesiems Europarlamente. Kažkodėl atrodo, kad ne už ilgo ES prezidentu gali tapti Austrijos premjeras S.Kurcas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-01-24 17:22

  Kuo greičiau ta ES subyrės - tuo geriau, o kad subyrės tai tuo neabejoju, ypač jei bus tokia ir taip tvarkoma, kaip dabar

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-01-25 23:52

  Subyrėti ES tikrai nesubyrės. Tiesiog ateis nauji vadovai, bus įvykdyta keletas gyvybiškai svarbių reformų, kurios ir apspręs tolesnes ES veiklos kryptis.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item