Čekijos prezidento rinkimus vėl laimėjo euroskeptikas M. Zemanas

Čekijos prezidentas Miloš Zemanas triumfavo prieš savo oponentą, buvusį šalies mokslo akademijos vadovą Jiri Drahošą ir taip užsitikrino ...

Čekijos prezidentas Miloš Zemanas triumfavo prieš savo oponentą, buvusį šalies mokslo akademijos vadovą Jiri Drahošą ir taip užsitikrino savo antrąją kadenciją valstybės prezidento poste. 

Suskaičiavus rinkėjų balsus paaiškejo, kad 73-ejų metų Zemanas surinko 51.37 % balsų prieš savo konkurento 48.62%. Atėjusių balsuoti buvo kiek mažiau nei 67 % iš visų teisę balsuoti turėjusių piliečių. Prieš dvi savaites abu politikai pirmąjame rinkimų etape, iš devynių kandidatų, užėmė aukščiausias pozicijas. Dauguma kitų kandidatų antrame ture reiškė paramą J. Drahošui. 

Briuselyje šių rinkimų rezultatai yra vertinami neigiamai, dėl pastovių Zemano ginčų su Europos Sąjunga, atsižvelgiant į migrantų kvotų ir sankcijų Rusijai klausimus.  

Miloš Zemano konkurentas - Jiri Drahošas, 68-erių chemikas, kuris pasižymi stipriomis proeuropietiškomis pažiūromis. Drahošo įvaizdis rinkiminės kampanijos metu kentėjo nuo melagingų kaltinimų pedofilija. Jis taip pat buvo kaltinamas praeityje kolaboravęs su slaptosiomis komunistinėmis tarnybomis ir svetimų patentų nusisavinimu. Tačiau didžiausia smūgį patyrė ne dėl šmeižto, o dėl savo paties išsakyto palaikymo atvirai imigracijos politikai. Apytiksliai trys ketvirtadaliai čekų pasisako prieš asmenų iš musulmoniškų valstybių imigraciją. Kandidatas į prezidento postą dažnai kartodavo, jog pasisako prieš ES nustatytas migrantų kvotas, tačiau vis tiek sutiktų priimti nemažą kiekį imigrantų. Po pralaimėjimo jis savo rinkėjams sakė, kad nori likti politikoje ir ateityje kovoti dėl prezidento posto arba vietos senate. 

Tuo tarpu naujai išrinktas Čekijos ministras pirmininkas Andrej Babišius švęs šią pergalę kartu su Zemanu. Nuo parlamento rinkimų spalį, Babišiui sunkiai sekėsi sukurti tvirtą mažumos vyriausybę, tačiau Zemanas išreiškė savo palaikymą, teigdamas, jog duos ministrui pirmininkui tiek laiko, kiek jam reikės tvirtai vyriausybei suburti. 

Kaip teigia politico.eu, M. Zemano pergalė aiškiai rodo, kad nacionalizmo banga Europoje atslūgti nežada.

versta iš politico.eu


Susiję

Pasaulis 9055271077313129201

Rašyti komentarą

 1. "Nacionalinio" transliuotojo versija: Goglinam Čia:2018-01-31 18:00

  Čekijos prezidento rinkimus laimėjo žalingais įpročiais garsėjantis, padorumo neturintis prorusiškas politikos veteranas

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip vadinamo "visuomeninio transliuotojo" versijos savo verte yra visiškai lygios sovietinių transliuotojų versijoms sovietų okupacijos metais. :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-01-31 20:28

  "Euroskeptikas" - tai čia tik vienas ir ne pats svarbiaudias šio žmogėno bruožas. Svarbiau, jog tai buvęs nomenklatūrinis komunistas, Kremliaus draugelis ir šiaip piktybinis kvailys ir girtuoklis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tolerantiska jaunuolis2018-01-31 20:41

   Nu sakau - grynas seubas! Aplink - vieni rusū agentaj! Reike skubei organizuot kremleus draugeliū atpažinimo kursus. Jū skiremieji bruožaj: nesižavi sajungine vadovibe ir jū genealeis sprendimajs; nesižavi šviesaus homunistinio rytojaus statibomis; priešinasi neribotam varkšū pabegeliū importui; priešinasi liberalei-tolerantiškū seksualiniū orientacijū propagavimui ir progresyvem seksualinem mažamečiū švietimui, ukdant jū polinky y seksualine yvairove ir šeip tolerancija. Ai, ir dar ira buržuazinei nacianalystai (nu, nacei-fašei, vienžo). Pradžei tiek.
   P.S. A su "piktybinis kvailys ir girtuoklis" tai siūlyčeu acargeu: gi če aiškus žanklodjunkerio - mūsū neklįstančio VADO - yžeidimas!

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item