Kariuomenės kūrėjai savanoriai smerkia Kauno savivaldybės sprendimą pasityčioti iš Laisvės paminklo

Skelbiame Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Kauno skyriaus pranešimą spaudai dėl Kauno savivaldybės sprendimo dėl meninio pe...

Skelbiame Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Kauno skyriaus pranešimą spaudai dėl Kauno savivaldybės sprendimo dėl meninio performanso laikinai „uždaryti“ Lietuvos nepriklausomybės simbolį – Laisvės paminklą Kaune.

***

Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai smerkia Kauno savivaldybės sprendimą, kuriuo, ruošiantis minėti Lietuvos valstybingumo šimtmetį, leista Kauno bienalėje dalyvaujančiam užsienio šalies menininkui „uždaryti“ Lietuvos nepriklausomybės simbolį Laisvės paminklą. Šis Juozo Zikaro kūrinys buvo pastatytas 1928 m. švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės 10-metį. Prisiminus šio paminklo istoriją, tenka konstatuoti, kad jis niekada nebuvo uždarytas. Net sovietų okupacijos metais jis buvo eksponuojamas Įgulos bažnyčioje įkurtoje Vitražo galerijoje, kuri tuo metu buvo M. K. Čiurlionio muziejaus filialas. Tokia Laisvės statulos „uždarymo“ akcija įžeidžia ir piktina Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius, kurie, būdami aktyvūs Sąjūdžio nariai, dalyvavo šio paminklo atidengime 1989 m. vasario 16 d. ir gynė laisvę 1991 m. sausio įvykių ir rugpjūčio pučo metu. 

Lapkričio 23 d., švęsdami Lietuvos kariuomenės dieną, mes tradiciškai dedame gėlės prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo, kurio postamento plokštėse įamžintos svarbiausių mūšių dėl Nepriklausomybės datos ir vietos, tačiau Laisvės statula tuo metu bus „uždaryta“ sovietinėje virtuvėje ir mes neturėsime galimybės padėti gėlių ir nusilenkti laisvės simboliui.

Reikalaujame nuimti pastolius ir lentas nuo Laisvės statulos ir nesityčioti iš žmonių, kuriems šis simbolis siejamas su kova už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. 


Susiję

Politika 345312693169893602

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-11-06 13:31

  O ką į tai meras Matijošaitis? Kas ten ant jo automobilio parašyta? - BBD?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-11-10 10:48

  „Kartu su Tatzu Nischi menininku mes suteikiame galimybę visiems kauniečiams, svečiams užlipti iki Laisvės ir pabūti su ja. Tai yra išskirtinė galimybė šituos du mėnesius, turbūt niekada daugiau tokios nebus“, – pasakojo Kauno bienalės direktorė ir meno vadovė Virginija Vitkienė.
  Atvažiavo iš Japonijos (gėjus ?) skleisti moderno. Negi kiekvienam pasaulio valkatai lemti paminklus Lietuvoje ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ar tas japonas pederastas - nežinau, o ir neaktualus klausimas šiuo atveju. Bet faktas, kad dabartiniai "progresyvistai" yra pasirengę stačia galva nerti "importiniams" tolerantiškon vieton (po 90-jų buvo labai paplitęs reiškinys; galvojau, jau iš to išaugom, bet pasirodo - ne visi). Juokingiausia, kad jie tokį savo mužikišką provincialumą laiko didelio "progresyvumo" beigi "modernumo" išraiška ir iš aukšto žiūri į savo orumo nepraradusius žmones. Na ir, be abejo, šitą fauna visada kutena galimybė pasityčioti iš to, kas kitiems brangu ar net šventa. Gal jie taip savo ubagiškos dvasios tuštumą bando užpildyti, ar ką? Ar čia pavydas? O gal tiesiog "psichinė negalia"?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item