Prancūzijoje „transfobai“ už „neapykantos kalbą“ privačioje erdvėje sulauks griežtų bausmių

Nuo šiol Prancūzijoje net privačiame pokalbyje nebegalima vartoti diskriminacinio pobūdžio posakių apie homoseksualumą arba transseksualu...

Nuo šiol Prancūzijoje net privačiame pokalbyje nebegalima vartoti diskriminacinio pobūdžio posakių apie homoseksualumą arba transseksualumą. Teiginiai, kad tam tikras gyvenimo būdas nėra moralus taip pat patenka į naujo dekreto teisinio reguliavimo lauką.

Šį dekretą rugpjūčio pradžioje, kai dauguma prancūzų atostogavo, išleido Prancūzijos Vyriausybė. Jame už verbalinį įžeidinėjimą ar diferencijuotą lytinės tapatybės vertinimą net ir privačiame gyvenime, numatytos sunkios baudos ir kitos baudžiamojo poveikio priemonės.

Prancūzijoje diskriminacija dėl rasės, religijos, pilietybės ar tautybės draudžiama nuo 1972 metų. Palyginti visai neseniai į draudimą įtraukti neįgalumo ir seksualinės orientacijos pagrindai. O pats naujausias yra lyties tapatumo pagrindas – taip siekiama pažaboti vadinamąją transfobiją. Beje, dekretas padvigubina egzistavusias baudas ir piliečiams numatomas auklėjamojo poveikio priemones. Be to, tam, kad homofobija ir transfobija būtų „pašalintos iš privačios sferos“, nuo šiol bausmės įmanomos ir už neapykantos kalbą privačiuose pokalbiuose darbe, mokykloje ir bet kur kitur, įskaitant, socialiniuose tinkluose.

Baudos padvigubintos nuo 750 iki 1 500 eurų, už pakartotinį nusižengimą taikoma 3 000 eurų sankcija sankcija. Beje, jei įtariamasis bus įmonės vadovas, bauda gali būti taikoma įmonei ir padidėti iki 7 500 eurų (arba dvigubai tiek už pakartotinę veiką). Dėl sankcijų skyrimo spręs teismas. Šios sankcijos pakliūva į baudų kategoriją, kurios gali būti patvirtintos be įstatymų leidžiamosios valdžios balsavimo.

Be piniginių baudų galės būti taikomos ir kitokios poveikio priemonės:

 • draudimas 3 metus turėti arba nešiotis ginklą, kuriam reikia leidimo;
 • vieno ar daugiau ginklų konfiskavimas;
 • daiktų, kurie buvo naudojami arba skirti padaryti nusikalstamą veiką, konfiskavimas. Nėra aišku, kokie daiktai galėtų būti pripažįstami tokiais, pavyzdžiui, kompiuteris;
 • 20-120 val. visuomenei naudingos veiklos;
 • pilietinio ugdymo kurso išklausymas savo lėšomis.

Pastaroji priemonė už viešą neapykantos kalbą Prancūzijoje jau taikoma. Viena iš kursų dalių yra mokymai apie politinį korektiškumą. Tuo ši priemonė primena komunistiniuose režimuose taikomas priemones, pagal kurias komunizmo oponentai buvo laikomi psichiniais ligoniais, kuriems reikalingas gydymas.

LGBT lobistų grupės liaupsina šį dekretą, tačiau reiškia susirūpinimą tuo, kad šioms nusikalstamoms veikoms taikomas 3 mėnesių senaties terminas. Kai kurie teisininkai, komentuodami dekreto trūkumus taip pat nuogąstavo, kad jį pernelyg sunku taikyti, kai pažeidimai padaromi privačioje erdvėje. Todėl tikimasi naujo, dar griežtesnio įstatymo, kuris palengvintų veikų įrodinėjimą ir būtų lengviau taikomas. Prancūzijos patirtis su neapykantos kalbos užkardymu rodo, kad tokių teisės aktų kaip šis dekretas tikslas nėra vien nubausti ar išvengti neapykantos skleidėjų, bet ir įtvirtinti pozityvios diskriminacijos priemones saugomų grupių naudai.

Kol kas neaišku, kaip šis dekretas paveiks žodžio laisvę, žiniasklaidos teises ir kita.


Susiję

Pažangos ideologija 160313266972470396

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-09-05 10:57

  Tiesos erdvė traukiasi, nes tą leidžiame. Nenustebčiau, jei cenzūra pašalintų vištgaidžio sąvoką iš žodynų, kad vištų neįžeistų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ligoniai draudžia gydytojams nustatyti diagnozę, tiksliau , tie,kurie yra ligoniai, tampa sveikais, o kas sveiki - tampa ligoniais. Tai kaip vaikams paaiškinti, kas yra kas, kad nenubaustų? Žygiuoja sodomitai į priekį aukščiausia pavara :(

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2017-09-05 12:28

  joo.Perauklėjimas...Kažkur girdėta,tik vadinosi tuomet PEREVOSPYTANIJE.Na,su kuo prancūzus ir sveikinu,jie juk komunistukams seniai simpatizuoja.Manau,greitu laiku,šitos vakarų vertybės,pasieks ir mus-jau per nacionalinį transliuotoją,reklamuojamas renginys Birštone,kaip jie patys reklamuojasi esą visai nepolitinis,nors tai grynų gryniausia politika-aptarinės negro ,žydo žodžio reikšmes,lyčių lygybes,homo,trans. ir pan. ,taip pat pabėgėlių diskriminacijas ir t.t. Pmiršau paminėti-renginys finansuojamas Atviros Lietuvos Fondo,kitaip kalbant Sorošo.

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Kol kas neaišku, kaip šis dekretas paveiks žodžio laisvę, žiniasklaidos teises ir kita." - viskas gerai: ko neliks, to ir paveikti nebebus galima. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nežiniukas2017-09-05 15:50

  Va, mes stebimės, kad musulmoniškose šalyse gali būti užmėtytas amenimis už piktžodžiavimą Alahui (čia toks "hate speach" atitikmuo). Arba koks nors dvasinis lyderis paskelbia fatvą (pas mus tą atlieka aukščiausieji teismai).

  Taigi, jei ir ten yra, kodėl to pas mus negali būti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-09-05 15:59

   joo,nežiniuko komentaras geras.:)

   Panaikinti
 6. O tai, kad "griežtos bausmės" yra jau neapykantos realizavimas praktiškai (be jokių kalbų), tai nieko? Idijotai yra idijotai, ką iš jų norėti, - juos tik mirtis gali išgydyti.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2017-09-06 21:36

  O kaip tuomet bus su medicinos terminologija ir ligų diagnozėmis? O jeigu diagnozė įžeis kažkieno įsitikinimus ir saviraiškos laisvę? Kaip tarpusavy suskalbėti gydytojams, kitam medicinos personalui, policijai? Vadovaujantis tokia absurdiška nuostata išeina, kad netgi teisme negali būti ištariamas ,,teises'' ir ,,laisves'' įžeidžiantis žodis, nes tai oficiali viešoji erdvė. Ar spalvos irgi bus uždraustos?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, o kaip spalvas uždrausi? Niekaip. Bet galima jas pervadinti. Pvz. galima uždrausti sakyti "baltas automobilis stovi ant juodo asfalto", nes nepolitkorektiška - reikės sakyti "rasistinės spalvos automobilis diskriminuoja afroamerikietiškos spalvos asfaltą". Ir arba sakai "kaip reikia" - arba bauda ir kalėjimas (plius vaikų atėmimas). Ir sakys žmogeliai - kur dings? :)
   O jei rimtai, liberal-neomarksistai neturi galimybių uždrausti realių daiktų ar reiškinių (nors norėtų) - bet jie stengiasi iškreipti ar uždrausti su jais susijusias sąvokas. Kitaip tariant, jų taikinys - ne pati tikrovė, bet jos suvokimas (t.y. žmogaus protas). Pavyzdžiui, REALIAI iškrypimo paversti norma jie negali - bet gali priversti žmones LAIKYTI (arba, greičiau, apsimesti, kad laiko) tai norma. Ir lyties pakeisti nėra įmanoma - bet galima skelbti, kad iškastruotas ir hormonų pripumpuotas vyriškos lyties psichinis ligonis dabar yra "moteris", o kas mano kitaip, yra baustini "netolerantiški transfobai". Na, o kadangi progresas negali sustoti iš principo - eilėje laukia bausmės už "zoofobiją", "pedofobiją", "incestofobiją", "nekrofobiją" bei kitų "europiniū viartibiū" "netoleravimą". :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-09-06 22:27

   Nepavadinčiau šitai ,,europinėmis vertybėmis'' - tai, kad velnio apsėstųjų kariauna stengiasi įgyti valdžią ir savo demagogijoje dangstosi sąvokomis ,,europinės vertybės'', ,,tolerantiškumas'', ,,pakantumas'' ,,supratimas'', iš tiesų neturi nieko bendra tiek su Europa, tiek ir su pirmapradę ES idėja. Esu tikras - trumpalaikis siautėjimas.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2017-09-07 10:01

  "Įpriekį aukščiausia pavara" žygiuoja šėtonas...ir jo parankiniai.Štai ką reiškia Europos nukrikščionėjimas realybėje...Mes žiūrime išplėtę akis ir net patikėti sunku, matant , kokie melai įsitvirtina...Bandykim ginti mūsų Tėvynę Lietuvą iš visų jėgų nuo melo skleidėjų...melskimės melskimės melskimės , prašykime Motiną Mariją pagalbos mūsų Tėvynei.......

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ginti nieko nereikia. Reikia pradeti gyventi davo galva ir "palikti mirusiems laidoti savus numirelius". Burtis i bendromenes neisprotejusieji turetu ir atsiriboti nuo mirusiuju dvasia.

   Panaikinti
 9. Iš tos pačios serijos:2017-09-07 15:54

  Gūglinam: D. Britanijoje medikams nurodyta vietoj „besilaukianti moteris“ naudoti terminą „nėščias žmogus“

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2017-09-10 12:43

  Pasižiūrėkite Godaro tunelio Šveicarijoje atidarymo ceremoniją,daug kas paaiškės...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item