Prie Šatrijos kalno ūkininkas pastatė Vytauto Didžiojo skulptūrą

Telšių rajone, netoli  Šatrijos kalno, iškilo paminklas, skirtas Žemaitijos krikšto 600 metų sukakčiai paminėti. Vytauto Didžiojo skulptū...

Telšių rajone, netoli  Šatrijos kalno, iškilo paminklas, skirtas Žemaitijos krikšto 600 metų sukakčiai paminėti. Vytauto Didžiojo skulptūrą už savo lėšas pastatė patriotinius jausmus puoselėjantis ūkininkas Vytautas Kondratas.

Keturių su puse metro aukščio iš granito skulptūra Šatrijos kalno prieigose iškilo pavasarį. Šiandien dvyliką tonų sveriantis monumentas – pašventintas. Ūkininkas sako, kad niekas nesiėmė įamžinti kraštui svarbios datos, todėl nusprendė tai padaryti savo lėšomis. Mintis pastatyti skulptūrą kilo netikėtai.

„Iš pradžių žadėjom pastatyti kokį paminklinį akmenį, bet galvojau, kažkaip akmuo ir 600 metų jubiliejus...labai nedėkingi paliktumėm, jeigu tik tiek padarytumėm. Reikia, jog Vytautas atsispindėtų ir krikščionybė. Sugalvojau, kažkaip viena mintis atėjo – vis tiek reik skulptūrą padaryt. Paskambinau Antanui ir sakau darom skulptūrą“, – pasakojo ūkininkas Vytautas Kondratas.

Skulptorius Antanas Kmieliauskas užtruko keletą mėnesių, kol granito luite įgyvendino ūkininko išsakytas idėjas – pavaizduoti Vytautą Didįjį Žemaitijos krikštytoją.

„Norėdamas parodyti, kad jis čia inicijuoja tą krikštijimą, aš padariau, kad jis kryžių iškėlęs. Ir norėjau, kad gandrai ir kiti paukščiai negalėtų ten atsitūoti, tai aš padariau jį tokį smailą viršuj. Reiškia jis ten tą kur iškėlęs, jis inicijuoja krikštijimą žemaičių. [...] Ir jis tą karūną laiko kitoj [kairėj] rankoj, tai reiškia, kad jam Dievas svarbiau, nei jo pačio karūna“, – kalbėjo skulptorius A. Kmieliauskas.

Paminklą Vytautui Didžiajam ūkininkas pastatė savo žemėje, Pašatrijos dvaro teritorijoje, nes statyti ant Šatrijos kalno neleista.

Kiek kainavo skulptūra, ūkininkas neatskleidžia. Žemaičiai tikisi, kad monumentas pritrauks lankytojų ir Šatrijos kalnas bus dar labiau lankomas.


Susiję

Politika 9165401537483935178

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2017-07-19 11:14

    Menas, kuris tikrai "iš visos širdies" įkvepia žmogų kilti. "Gyvą dvasią" taip pat primena dar vienas šio autoriaus paminklas šv. Kristoforui - Vilniaus miesto globėjui, pastatytam prie šv. Mikalojaus bažnyčios Vilniuje.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas2017-07-20 04:07

    Pagarba ir sveikinimas gerb. p. V.Kondratui. Puikus pavyzdys visai Lietuvai.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item