„Pro Patria“ kviečia į diskusiją su Vytautu Radžvilu Palangoje

Birželio 21 d. 18 val. Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia palangiškius ir miesto svečius į diskusiją „Ar liksime istorijoje kaip išsiv...

Birželio 21 d. 18 val. Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia palangiškius ir miesto svečius į diskusiją „Ar liksime istorijoje kaip išsivaikščiojusi tauta?“ Diskusija vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61). Diskusijoje dalyvaus Vilniaus universiteto profesorius, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, filosofas Vytautas Radžvilas, politologas Dovilas Petkus ir apžvalgininkas Tomas Viluckas.

Mūsų dienomis Lietuvai vėl iškilo egzistenciniai ir dvejopi – vidaus ir išorės – iššūkiai. Atkurtoje Lietuvos valstybėje sukerojusio neteisingumo ir kitų šalies vidaus gyvenimo piktžaizdžių paskatinta masinė emigracija kelia tiesioginį pavojų fiziniam tautos išlikimui. 

Globali neoliberalizmo ideologija grįstos tarptautinės tvarkos griūtis ir struktūrinė Europos Sąjungos krizė kelia Lietuvai vis didėjančias geopolitines ir saugumo grėsmes. Nenoras ir negebėjimas laiku ir tinkamai atsakyti į šiuos iššūkius gali tapti dar viena ir, labai tikėtina, galutine politine ir istorine lietuvių tautos ir valstybės katastrofa. Tačiau šalies valdantysis sluoksnis, kaip ir jo sovietiniai nomenklatūriniai pirmtakai, vidaus politikoje nesiima jokių priemonių visuomenės susiskaldymui mažinti augančių grėsmių akivaizdoje, o užsienio ir saugumo politikos srityje vengia savarankiškesnių sprendimų, galinčių sustiprinti valstybės nepriklausomybę ir laiduoti jos išlikimą dabartinės geopolitinės sumaišties ir netikrumo sąlygomis.

Organizuojamos diskusijos tikslas – apmąstyti politinius iššūkius ir istorijos pamokas XXI a. Lietuvai iškylančių egzistencinių klausimų kontekste. Joje bus keliamas klausimas, ar šių dienų Lietuvos visuomenė ir toliau gali kliautis šalies valdžia, ar vis dėlto privalo ir yra pajėgi imtis iniciatyvos bei savarankiškai burtis į sąjūdį, gebantį prisiimti atsakomybę už Tautos ir valstybės likimą?


Susiję

Vytautas Radžvilas 6958118747648128759

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item