N. Gorsuchas prisaikdintas JAV Aukščiausiojo teismo teisėju

Pirmadienį Neilas Gorsuchas buvo prisaikdintas JAV Aukščiausiojo teismo teisėju ir netrukus pradės eiti pareigas šiame poste. Pagal J...

Pirmadienį Neilas Gorsuchas buvo prisaikdintas JAV Aukščiausiojo teismo teisėju ir netrukus pradės eiti pareigas šiame poste.

Pagal JAV įstatymus, N. Gorsuchas turėjo duoti dvi priesaikas prieš užimdamas šį postą. Pirmoji ceremonija buvo uždara ir įvyko Aukščiausiajame teisme, o antroji buvo surengta Baltųjų rūmų Rožių sode.

„Aš jums pažadu, jog darysiu visa, kiek leis mano jėgos, kad deramai tarnaučiau mūsų didžios tautos Konstitucijai ir įstatymams“, - sakė N. Gorsuchas. „Aš niekada nepamiršiu, jog jeigu kam nors daug duodama, tai iš jo daug ir tikimasi“, - pridūrė jis.

Penktadienį JAV Senatas patvirtino N. Gorsuchą naujuoju šalies Aukščiausiojo teismo teisėju. Jo kandidatūrą pasiūlė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, tačiau tokiam pasirinkimui priešinosi opozicinė Demokratų partija.

Už 49 metų N. Gorsuchą balsavo 54 senatoriai, 45 buvo prieš. Iki paskyrimo Aukščiausiojo teismo teisėju N. Gorsuchas dirbo apeliaciniame teisme Kolorado valstijoje.

Demokratai mėgino blokuoti N. Gorsucho paskyrimą, bet respublikonai, turintys Senate daugumą, pakeitė taisykles, reikalavusias kandidatams surinkti 60 balsų, tikėdamiesi, kad pakaks paprastosios balsų daugumos.

N. Gorsuchas užims laisvą vietą, likusią po Aukščiausiojo teismo teisėjo Antonino Scalia mirties. A. Scalia mirė pernai vasarį, jam buvo 79-eri. Tuometis JAV prezidentas Barackas Obama siūlė savo kandidatą, bet šis pasiūlymas buvo atmestas respublikonų kontroliuojamame Kongrese.

Iš viso JAV Aukščiausiąjį teismą sudaro devyni teisėjai.


Susiję

Šiaurės Amerika 3582549866409005751

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item