Nyderlanduose siekiama įteisinti eutanaziją tiems, kurie tiesiog nebenori gyventi

Kol Lietuvoje diskutuojama apie didelį savižudybių skaičių, „progresyviuose“ Nyderlanduose jau siūloma tokias savižudybes sveikiems žmon...


Kol Lietuvoje diskutuojama apie didelį savižudybių skaičių, „progresyviuose“ Nyderlanduose jau siūloma tokias savižudybes sveikiems žmonėms atlikinėti valstybės vardu.

Nyderlanduose siūloma išplėsti eutanazijos įstatymą taip, kad ji atliekama galėtų būti ir žmonėms, kuriems tiesiog „nusibodo gyventi“, bet kurie neserga jokia mirtina liga ir nekenčia nepakeliamų kančių.

Tokį siūlymą šalies parlamentui pateikė sveikatos ministrė Edith Schippers bei teisingumo ministras Ardas van der Steuras. Jų teigimu, valstybė turėtų padėti nusižudyti žmogui, kuris tiesiog nebenori gyventi.

Ši idėja net ir liberaliuose Nyderlanduose sutikta nevienareikšmiškai. Manoma, jog klausimas parlamento nebus svarstomas prieš kitais metais vykstančius rinkimus, nes bijoma, jog jis gali sukelti aršias diskusijas.

Kaip praneša Nyderlandų spauda, mažai tikėtina, kad siūlymas greitu metu bus priimtas, tačiau jo iškėlimas pastūmės debatus dėl eutanazijos dar toliau ir tikėtina, kad kryptingai formuojant žmonių mąstyma šia kryptimi, galiausiai šis klausimas bus normalizuotas ir įteisintas.

Eutanazijos taikymas žmonėms, kurie paprasčiausiai nebenori gyventi, ne tik padidintų taip nužudomų žmonių skaičių, bet ir sukurtų daugiau spaudimo senyvo amžiaus žmonių atžvilgiu, kurie vis labiau jaustųsi esantys nenorima našta visuomenei. 

Parengta pagal Lifesitenews.com informaciją


Susiję

Pažangos ideologija 6986561555299833910

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2016-10-17 20:14

  Štai aiškus slidžios nuokalnės įrodymas.

  O dėl paskutinės straipsnio pastraipos, tai pasakyta per švelniai. Slidžios nuokalnės principas nurodo, kad ne spaudimas bus sukuriamas (iš pradžių, žinoma, bus spaudimas), bet pakoreguota teisinė bazė taip, kad senyvi žmonės, kurie taps visuomenei našta - biedni, ligoti, bus privaloma tvarka nužudomi... pardon - eutanazuojami.

  Sakote, neįmanoma. O leiskite paklausti, kokiu pagrindu yra žudomi negimę kūdikiai?

  Jie ne asmenys, ne žmogiška būtybė? Tuomet leiskite paklausti, kas jums sakė, kad bejėgiai senyvi žmonės yra asmenys?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mano supratimu, nenori gyventi tik sergantys depresija. Nes sveikas žmogus niekada nenori mirti. O depresija čia visai nepaminėta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, čia jau kaip koks eutanazofobas pasakėte - juk jeigu konkrečiai nurodysim depresiją, tai reikės, kad būtų patvirtinta jos diagnozė. O kaipgi nusivylę bedarbiai, nelaimingi įsimylėjėliai, savo nereikalingumu įtikinti senukai? Negi jie neturi teisės mirti, net jeigu neserga depresija? Reikalauti depresijos diagnozės būtų diskriminacija - o ir verslui kenktų. :)

   Panaikinti
  2. O, iš tiesų. Net nepagalvojau. Bet pas mus kol kas visus, bandžiusius nusižudyti, veža į psichiatrines. Koks atsilikimas.

   Panaikinti
 3. Pasamprotavimai2016-10-20 15:22

  Man visuomet kyla klausimas, koks visos tautos įnašas į tokius sprendimus.Jeigu tai būtų okupantų sprendimai, tai suprantama, bet juos priiminėja tos tautos atstovai. Užauginti, išauklėti savo tėvų ir besiremiantys jų perduotomis vertybėmis.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item