Roberto de Mattei. Blogio puolami tikintieji popiežiaus prašo aiškumo. Kur jis?

Rugpjūtį paprastai Šv. Mortos namai Vatikane ištuštėja, bet popiežius Pranciškus visą mėnesį praleis Vatikane, kaip ir paskutinius treju...


Rugpjūtį paprastai Šv. Mortos namai Vatikane ištuštėja, bet popiežius Pranciškus visą mėnesį praleis Vatikane, kaip ir paskutinius trejus metus.

Pranciškus pranešė, kad nedalyvaus ten, kur tradiciškai dalyvauja popiežius - Nacionaliniame eucharistiniame kongrese, vyksiančiame Genujoje rugpjūčio 15-18 dienomis, tačiau rugpjūčio 19 dieną jis vyks į Asyžių švęsti trisdešimtųjų „susitikimo tarp religijų“ metinių, organizuojamų Šv. Egidijaus bendruomenės. Tačiau apie tai nepranešė Vatikano spaudos tarnyba, o tik imamas iš Perudžijos Abdelis Moh'd savo interviu televizijos kanalui TV 2000 (Italijos vyskupų konferencijos kanalas).

Popiežius Bergoglio rugsėjo 30 - spalio 2 dienomis lankysis Gruzijoje bei Azerbaidžane, kur susitiks su stačiatikiais ir musulmonais, o spalio 31 dieną Lunde, Švedijoje, kur dalyvaus protestantų reformacijos 500-ųjų metinių šventime. Šio pontifikato dėmesys nukreiptas į ekumenines iniciatyvas, atspindinčias intenciją tarp religijų sukurti bendrą platformą, taip rizikuojant ištuštinti katalikybę ir sukurti „sinkretistinę religiją“.

Rugpjūčio 11 dienos pietūs su 21 Sirijos pabėgėliu musulmonu, atvykusiu į Italiją po popiežiaus kelionės į Lesbo salą, puikiai atspindi polinkį rinktis ne katalikus. Tokia strategija tiesiog reikalauja paneigti egzistuojant religinį karą. O Bažnyčia tuo metu ir toliau kenčia nuo persekiojimų visame pasaulyje...

Monsinjoras Dominique Lebrunas, Ruano arkivyskupas, pranešė apie savo ketinimą pradėti beatifikacijos procesą, kuriuo būtų pripažinta kunigo Jacqueso Hamelio kankinystė - jis buvo nužudytas iš neapykantos tikėjimui, kaip tiek daug krikščionių mūsų dienomis. Ar Roma pritars tokiam žingsniui?

Ar trys Ispanijos vyskupai, atsidūrę teisme dėl to, kad kritikavo neseniai šalyje išleistą transeksualumą propaguojantį įstatymą, sulauks paramos gesto? Ispanijos komisija, tirianti „homofobijos“ ir „transfobijos“ atvejus, padavė į teismą Getafės vyskupą monsinjorą Joaquiną Maria Lopez de Andujarą, jo augziliarą Jose Rico Pavesą ir titulinį vyskupą iš Alkalos monsinjorą Juaną Antonio Reig Pla „dėl neapykantos ir diskriminacijos kurstymo prieš homoseksualų bendruomenę“.

Tačiau blogiausia dar tik prieš akis. Rugpjūčio 15 dieną Oklahomos miesto rotušėje, su vietinės valdžios leidimu, Amerikos satanistų grupė laikė „juodasias mišias“. Miesto arkivyskupas monsinjoras Paulas Coackley pakvietė tikinčiuosius prašyti Šv. Mykolo Arkangelo ir Švč. Mergelės Marijos užtarimo, kad „Viešpats pasirūpintų mūsų bendruomene ir saugotų mus nuo blogio bei jo destruktyvių ir smurtinių manifestacijų“.

Šiandien ne tik ši Amerikos vyskupija kenčia blogio išpuolius, bet visa Bažnyčia. Pasimetę tikintieji gręžiasi į Kristaus vietininką, prašydami parodyti savo tėvystę ne tik tiems, kurie nuo jo nutolę, bet ir tiems, kurie jam artimiausi bei kuriems labiau nei bet kada anksčiau reikia aiškumo ir padrąsinimo šiame audringame istoriniame periode.

Versta iš Rorate Caeli

Susiję

Straipsniai 480621803318388926

Rašyti komentarą

 1. BUTŲ LABAI MALONU JEI PROPATRIJA NUSTOTU TRINTI KOMENTARUS.

  AtsakytiPanaikinti
 2. O gal popiežius Pranciškus nori atvesti žmones Katalikų bažnyčią.Jeigu pas juos neisi, nekalbėsi, tai kaip juos atvesi, .Nes protestantai tikrai kaip iš namų pabėgę,nabagai. Jeigu tu namuose, tai ir blogis nebaisus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jau matau, kaip, sujaudinti bergoglio atvirumo, musulmonai masiškai atsivertinėja į katalikybę. Ai, pala - gi jis apie jokį atsivertimą ir atėjimą į RKB nė velnio nešneka. :D
   Na, bet nieko tokio: jei nieko ir neprisikvies, tai bent išvarys - vis šioks toks pasiekimas. :)

   Panaikinti
 3. nesuprantanti2016-08-20 15:02

  "Blogio puolami tikintieji popiežiaus prašo aiškumo." Ar jie Biblijos neskaitė? Lai paskaito ir taps aišku.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sakot, velniams ta bažnyčia reikalinga? :)

   Panaikinti
 4. Nesuprantanti2016-08-20 17:24

  Pics, kažkaip ne taip mane supratote. Bažnyčia yra Vienintėlė. Visais amžiais ją ir tikinčiuosius puola. Parašyta gi

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip - o bažnyčios galva "dėjęs" ant tų puolamųjų ir netgi su puolančiaiiais bičiuliaujasi. Užtat puolami tikintieji ir "prašo aiškumo" (nors, mano galva, bergoglio elgesys užtektinai to aiškumo duoda) - maždaug, "pala, bachūras, tai kieno tu pusėj?". Jūs gi siūlote skaityti Bibliją, kur ir bus visi atsakymai. Iš Tamstos komentaro galima suprasti, kad į popiežių kreiptis nėra ko. O kadangi jis - RKB galva, tai, automatiškai, ir į RKB nėra ko kreiptis. Dėl to ir paklausiau pusiau juokais. :)

   Panaikinti
  2. nesuprantanti2016-08-20 19:40

   Jūs čia taip ūkiškai: 'O kadangi jis - RKB galva, tai, automatiškai, ir į RKB nėra ko kreiptis." Visuomet galvojau, kad Bažnyčios galva yra Kristus.

   Panaikinti
 5. Nesuprantanti2016-08-20 19:51

  Štai čia apie susitikimą Asyžiuje :'Šie kasmet vis kitame pasaulio mieste rengiami tarptautiniai ir tarpreliginiai susitikimai prasidėjo Asyžiuje prieš tris dešimtmečius. Jų pradininkas buvo popiežius šv. Jonas Paulius II, sušaukęs 1986 m. spalio 27 d. Asyžiuje įvykusį pirmą tokį susitikimą. Jo metu įvairiose Asyžiaus miesto vietose savo apeigomis meldėsi už taiką katalikai ir kitų krikščioniškų Bažnyčių ir bendruomenių atstovai, judaizmo, islamo, induizmo, budizmo, šintoizmo, kitų mažesnių religinių grupių atstovai, netgi Šiaurės Amerikos indėnų šamanai. Įvyko taip pat visų bendras susitikimas, kurio metu popiežius Jonas Paulius II ir religijų atstovai dalijosi liudijimais ir kalbėjo apie visų religijų išpažinėjų nedviprasmišką apsisprendimą už taiką."

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item