Prancūzijos bažnyčioje islamistai nužudė kunigą

Du peiliais ginkluoti asmenys buvo paėmę įkaitų Sent Etjen diu Ruvrė bažnyčioje netoli Ruano, šiaurės Prancūzijoje, pranešė šios šalies žin...

Du peiliais ginkluoti asmenys buvo paėmę įkaitų Sent Etjen diu Ruvrė bažnyčioje netoli Ruano, šiaurės Prancūzijoje, pranešė šios šalies žiniasklaida, bet netrukus užpuolikai buvo neutralizuoti policijos. Jie spėjo žiauriai nužudyti bažnyčioje buvusį kunigą.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as sako, kad užpuolikai priklausė „Islamo valstybei“.

Kaip teigia nepatvirtinti šaltiniai, užpuolikai, vykdydami ataką, šaukė „DAESH“ – „Islamo valstybės“ akronimą. Policija taip pat ieško bažnyčioje galimai paliktų sprogmenų.

Kunigas, dvi vienuolės ir du tikintieji buvo tarp įkaitų, bet viena vienuolė sugebėjo pabėgti nuo užpuolikų ir iškvietė pagalbą.

Prancūzijos prezidentas pasmerkė „barbarišką“ ataką ir patikino, kad ji neįbaugins gyventojų. Vatikanas taip pat pasmerkė mažiausiai vienos aukos pareikalavusį išpuolį.

Pareigūnai pradėjo išpuolio tyrimą, nors motyvai kol kas nežinomi, neatmetama teroristinio akto versija.

Neoficialiais duomenimis, antras neįvardytas įkaitas yra kritinės būklės irgi dėl sužeidimų kakle.

„Reuters“, remdamasis policijos šaltiniais, šįryt nurodė, kad nuo 4 iki 6 žmonių yra laikomi jėga bažnyčioje Sent Etjen diu Ruvrė. Policija užpuolikus nušovė. Pareigūnai patvirtino, kad įkaitų dramos metu mirė kunigas, kuriam buvo perpjauta gerklė.

Įkaitų drama prasidėjo 9 val ryto vietos laiku, per Mišias. Vietiniai raginami nefiksuoti įvykio vietos ir netrukdyti pareigūnų darbui.Susiję

Pasaulis 2982654073382163388

Rašyti komentarą

 1. Reike daugeu tolerancijos ir dar grieščeu kovoti prieš ksenofobija ir homofob... tfu, pardon - islamofobija! Ir jo, reikia pareikšti, kad musu neybauginsi ir mes nieko nekeisim! O dabar susikibkim rankutėm, pamedituokm gatvėj, užsidėkim spalvikes ant snukiaknygės paveiksliuko - ir nepamirškim: daugeu tolerancijos! Iki kito karto, kai vel pareikšim, kad musu neybauginsi ir vel susikibsim rankutem - juk tai TOKS performansas (bus daug "laikū" feisbuke)! ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. P.S. Tik JOKEIS BŪDAJS nerašikit "Je suis le prêtre d'une église de Saint-Étienne-du-Rouvray" - juk tai taip NEPROGRESYVU! Če jums ne kokie progresyvaj Charlie.

   Panaikinti
 2. Nužudytas kunigas buvo vardu Žakas Hamelis (Jacques Hamel) - https://www.theguardian.com/world/2016/jul/26/father-jacques-hamel-normandy-france-a-good-priest-who-did-his-job-to-the-very-end. Pagerbkim žmogaus vardo nevertų padarų nužudyto senuko atminimą kas kaip galim - kas malda, kas tylos minute.
  Mano galva, liberast-neomarksistiniai šiukšlės - multi-kulti fanatikai už šio kankinio mirtį (kaip ir už daugybę kitų aukų visoje Europoje) yra ne ką mažiau atsakingi už islamo fanatikus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2016-07-27 09:04

  Šaukė daesh.Joo... keista,paprastai jie šaukia alachakbar.Ai bet,koks skirtumas ką jie ten šaukė,svarbu kad Prancūzijos ir holando jie neįbaugins.O dabar baigiant bravūrą-amžiną atilsį kunigui,kuris žuvo dėl savo tikėjimo.Bet,negaliu susilaikyti,kažin kiek dabar kojų,broliams musulmonams dar numazgos dabartinis popiežius?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nežiniukas2016-07-27 10:15

  Reikia suprasti - Europoje, kaip prieš kelis šimtmečius, vyksta karas tarp musulmonų ir europiečių (liežuvis neapsiverčia pasakyti - krikščionių).

  Nors fiziniai ir žmonių nuostoliai palyginti nedideli, tačiau ekonominiai nuostoliai - milžiniški. Negi Europa tiek turtinga, kad ji ir toliau sau gali leisti multi-kulti?

  Įdomu, kada Europa supras, kad ji jau užpulta ir pradės gintis?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2016-07-28 22:36

  O bernardinams.lt prisisapnavo, kad nužudyti kunigą - tai "neutralizuoti įkaitų dramą"...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item