Vis daugiau ES šalių piliečių ją vertina nepalankiai

Tyrimų agentūros „Pew Research Center“ atliktos apklausos duomenys rodo, kad keliose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse sumažėjo pa...


Tyrimų agentūros „Pew Research Center“ atliktos apklausos duomenys rodo, kad keliose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse sumažėjo palaikymas Sąjungai. Pavyzdžiui, ES populiarumas Vokietijoje per metus smuko aštuoniais procentais – iki 50 proc. ją palaikančių, rašo agentūra „Deutsche Welle“.

Agentūros apklausos duomenimis, 48 proc. Britanijos rinkėjų turi susidarę nepalankią nuomonę apie ES. Tuo tarpu 44 proc. britų palankiai vertina 28 valstybes nares turintį bloką.

Tyrimas parodė, kad balsuotojai kitose ES valstybėse narėse taip pat praranda tikėjimą ES. Skepticizmas auga ir Prancūzijoje – palaikymas ES per metus sumažėjo 17 proc., ir krito iki 38 proc. Tik Graikija, kuriai Briuselis įvedė griežtas taupymo priemones, ES vertina nepalankiau nei Prancūzija.

Palaikymas Ispanijoje krito 16 proc., iki 47 proc., o Vokietijoje sumažėjo aštuoniais proc. – iki 50 proc.

Didžiausią paramą ES reiškia Lenkija ir Vengrija. Apie 72 proc. lenkų ir 61 proc. vengrų palankiai vertina Sąjungą.

Agentūra apklausė rinkėjus 10 ES valstybių narių – Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Ispanijoje ir Švedijoje.

94 proc. graikų, 88 proc. švedų, 77 proc. italų ir 75 proc. ispanų neigiamai vertina tai, kaip ES tvarkosi su migrantų krize. Tačiau, nepaisant to, dauguma respondentų Europoje nusimintų, jei Britanija paliktų ES.


Susiję

Pasaulis 1350024628454395255

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-06-08 15:47

  Ir kodėl aš nesistebiu.Štai Vokietija-antradienį Diuseldorfe migrantai padegė parodų salę nes...nori savo teisių ir nori gyventi geriau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš kiek stebiuosi palaikymu Vengrijoje ir Lenkijoje, atsižvelgiant į tai, kad tai vienos labiausiai eurosajūzo politbiuro užsipuolamų šalių. Antra vertus, galbūt jie optimistiškai vertina savo galimybės priešintis sajūzo diktatui?

   Panaikinti
 2. Vytautas Kažukauskas2016-06-09 16:30

  Kaip galima pasitikėti sąjunga, kuri veda NIEKUR? Valdantieji įsitikinę, kad PASAULIS jau tvarkoje, o jų sugalvota, o vėliau atmestinai ''susiūta'' sąjunga - aukščiausio lygio civilizacijos pasiekimas....Pasaulis gi, kunkuliuoja, NES visada randasi personų, prisiyrusių prie valdžios krėslų, panorinčių tapti pasaulio viešpačiais. Ir krūva kitokių variantų (grupuočių, tikėjimų, tuščiagarbių....). Tik LIETUVĄ valdantys nemato pavojų, nebent tai paliečia juos pačius....

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item