Kazimieras Garšva: Balandžio 24 d. Seime organizuojamas priešvalstybinis mitingas

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotrauka Iš pareigų nesitraukiantis Seimo vicepirmininkas J. Narkevičius balandžio 24 d. Seime rengia priešvals...

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotrauka

Iš pareigų nesitraukiantis Seimo vicepirmininkas J. Narkevičius balandžio 24 d. Seime rengia priešvalstybinį mitingą, pavadintą konferencija „Suvienodintas lietuvių kalbos egzaminas – iššūkis ir pasekmės abiturientui, mokytojui, mokyklai“. Mitingo tikslas – pažeisti Konstituciją, Valstybinės kalbos, Švietimo ir kitus įstatymus, mokinių teises ir daryti spaudimą Švietimo ir mokslo ministerijai, Seimui, egzaminų komisijai dėl to, kad prieš Seimo rinkimus liktų kuo daugiau nuolaidų Lenkų rinkimų akcijos aktyvistams.

Konferencija šio renginio negalima vadinti dėl šių priežasčių: 1) lietuvių kalbos institucijų, organizacijų atstovų kalbos, diskusija šios „konferencijos“ programoje nenumatyta, švietimo tvarką „vertins“ tik V.Tomaševskio partijos nariai, jiems pavaldūs mokytojai, 2) žodžio negauna mokyklos, mokytojai, tėvai, nepavaldūs Vilniaus, Šalčininkų rajonų savivaldybėms, 3) švietimo įstaigų vadovų vardu kalbės jų neįgaliotas V.Tomaševskio rėmėjas A.Blaškevičius, o tėvų vardu – prieškonstitucinių mitingų organizatorė R. Cytacka, 4) klausimas vėl vadinamas tautinių mažumų problema, bet nė vienai nuo V.Tomaševskio nepriklausomai tautinių mažumų organizacijai ar mokyklai žodis taip pat nesuteikiamas: nebus net Tautinių bendrijų tarybos, Lietuvos Sandraugos, rusų, žydų, gudų mokyklų bei organizacijų atstovų, Lenkų rinkimų akcijos opozicijos, Lenkijos lietuvių mokyklų ar Latvijos lenkų mokyklų atstovų, 5) mitingo rezoliuciją pateiks taisyklingai valstybinės kalbos per 25 metus neišmokęs J.Narkevičius, Valstybinės kalbos įstatymo nesilaikanti R. Cytacka, o „balsuos“ jų atrinkti partiečiai.

Prašome organizuoti objektyvų valstybinės kalbos egzamino aptarimą, išvengiant aukščiau minėtų dalykų.

Hab. dr. Kazimieras Garšva, Lietuvių kalbos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas.

Susiję

Politika 7651388326912394466

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2015-04-23 19:17

    Kas seimininkauja LR valstybeje ir Seime- lenkai ar lietuviai? Kai Seimo pirmininkes IQ lygus zemiau nulio, tai ir leidziamos tokios ,,konferencijos". Pagarba p. Garsvai. Netylekite, kovokime uz gimtaja kalba. Kam netinka lietuviu k.=valstybine kalba, lai vyksta i Lenkija ir problemu nebus. Gyvenu JAV, kurios valstybine kalba - anglu. Meksikieciai visiap norejo, kad butu iteisinta II valst. kalba - ispanu. Deja, nepavyko - juk JAV - tautu susikraustymo katilas. Taip ir Lietuvoje - pagrindine tauta yra lietuviai, o tautiniu mazumu, pradedant rusais, zydais,lenkais ir kt. - daugoka, tad ar pagal kiekvienos pageidavima bus atliekamas pageidavimu koncertas?! Visi, kurie gyvena Lietuoje turisusikalbeti valstybine kalba.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas2015-04-23 19:22

    Manau, kad labai neteisingai rasomos lenku pavardes: pvz., Narkievicius, o ne Narkevicius; Balcievicius, o ne Balcevicius ir t.t. Juk taip ir taria jie patys savo pavardes. Pvz., sako Olgierd, tai ir reikia rasyti Olgierdas, ne lietuvinti- Algirdas. Tik savus, lietuvius, turime rasyti taip, kaip esame iprate, kaip girdime. Ne tomasevkis, bet Tomasievkis.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item