Lietuvos vaikus pardavinėja švedai

Vakarų pasaulyje privačios įvaikinimo agentūros, darančios verslą iš vaikų, jau nieko nestebina. Tapo visiškai normalu sumokėjus apvalią...


Vakarų pasaulyje privačios įvaikinimo agentūros, darančios verslą iš vaikų, jau nieko nestebina. Tapo visiškai normalu sumokėjus apvalią sumą įsivaikinti vaiką iš pageidaujamos šalies: Afrikos, Indijos ar Rytų Europos, juodaodį ar baltaodį. Kiekvienai šeimai pagal skonį ir piniginės dydį. Pavyzdžiui, Švedijoje įvaikinimas iš Lietuvos - vienas pigiausių. Įvaikinimo paslaugą teikia viena nevyriausybinė Švedijos organizacija, su kuria bendradarbiauja mūsų šalies Įvaikinimo tarnyba.

Vaiko iš Lietuvos kaina - 47 tūkst. litų

„Respublika“ išsiaiškino, kad vaiką iš Lietuvos galima įsivaikinti ir už pinigus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bendradarbiauja su viena Švedijos įvaikinimo asociacija, kuri veikia kaip privati įvaikinimo agentūra - ima pinigus už įvaikinimo paslaugas.

Asociacija vadinasi „Barner Framfor Allt-Adoptioner“. Teigiama, kad tai savanoriška organizacija, 1979 metais įkurta tėvų, kurie patys įsivaikino vaikus. Skamba gražiai, tačiau organizacijos interneto puslapyje vaikus galima išsirinkti tarsi iš prekių katalogo. Pateikiamas kiekvienos šalies įvaikinamų vaikų fotoalbumas.

Jei pagal išvaizdą - plaukų, akių ar odos spalvą - globotinį išsirinkti sunku, galima rinktis ir pagal kainą. Laimei, ne konkretaus vaiko, o šalies, iš kurios norima įsivaikinti.

Organizacijos puslapyje galima aptikti net vaikų įvaikinimo kainoraštį. Pavyzdžiui, nurodoma, kad vaiko iš Lietuvos preliminari įsivaikinimo kaina - 120 tūkst. Švedijos kronų, t.y. apie 47 tūkst. litų. Tai viena mažiausių įvaikinimo kainų. Įvaikinimas iš Bolivijos kainuotų 152 tūkst. kronų (59,7 tūkst. litų), iš Bulgarijos - 174 tūkst. kronų (68,3 tūkst. litų), iš Indijos - 147,9 tūkst. kronų (58 tūkst. litų), iš Kenijos - 141,5 tūkst. kronų (55,5 tūkst. litų) ir t.t.

„Barner Framfor Allt-Adoptioner“ skelbiasi, kad 2012 metais naudojantis jų paslaugomis įvaikinta 12 vaikų iš Lietuvos, 2011 metais - 11, 2010 metais 15, o per 2002-2009 metų laikotarpį - 54.

Šaltinis: www.respublika.lt

Susiję

Pažangos ideologija 5944996286172313952

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2014-02-14 14:09

  Ar kas turi žinių dėl ,,įsivaikintų,, vaikų saugumo ir ar jie gyvi sveiki ? Juk toks įsivaikinimas tolygu nupirkimui už pinigus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2014-02-14 15:22

  Tos fasistines "vaiku teisiu apsaugos" organizacijos tuo ir turetu rupintis, bet nei kiek nesistebeciau jei jos rupinasi tik anonimiskai iskustu seimu "gerove"

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2014-02-14 22:31

  Kada įrašysim Konstitucijon, kam priklauso vaikai?!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2014-02-14 22:37

  Kažkaip tos įstaigėlės Barner Framfor Allt-Adoptioner sąraše nėra nei Latvijos, nei Estijos - šį kartą mes pirmaujam?.....

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2014-02-15 23:51

  Na ir diskusija - vienas bukagalvis pakomentavp, kiti pritare. Ivaikinimo organizaciju tikrai daug ir tikrai kazkas is to gyvena, bet kartu tai dar nieko nereisakia. Svedija turi tarptautinius isipareigojimus ir tas privacias tarnybas priziuri, taip daug pigiau ir efektyviau negu islaikyti neveiklius mokesciu moketoju pinigus ryjancius biurokratus ivaikinimo tarnybose. Padeties nezinantys liurbiai is Respublikos rasineja nesamones, o kvailiai kitoje ziniu ekrano puseje viskuo tiki, ypac kai kalbama tai, ka tie kvailiai patys nori girdeti

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2015-03-18 20:13

  na taip, juk kainuoja sutvarkyti dokumentus kad ivaikintum vaika, ar per agentura, ar pats jeigu nori isivaikinti. Bet kuriuo atveju "perki" vaika. Manau iteviams tikrai lengviau pirmiau pasiskaityti apie vaika, issirinkti patikusi, o jau tada ateiti ir susitikti su juo, kitu atveju jie turetu ateiti i vaiku namus ir rinktis vaikus is bendros kruvos kaip kokius parsiukus. O visi vaikai nori kad juos paimtu i seimas, visi prasosi kai pamato naujus "tevelius". Tikrai sis procesas nera lengvas ir juo labiau humaniskesnis nei riktis is "katalogo".

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item