Stanislovas Tomas. Nacių nusikaltėlis Landsbergis turėjo būti KGB šnipas

blogs.timesofisrael.com Kol Lietuvos žiniasklaidoje Emanuelis Zingeris atvirai skelbia būtinybę pašalinus prof. Adą Jakubauską persvarstyti...

blogs.timesofisrael.com

Kol Lietuvos žiniasklaidoje Emanuelis Zingeris atvirai skelbia būtinybę pašalinus prof. Adą Jakubauską persvarstyti atskirų rezistencijos dalyvių įamžinimą, statusą ir apdovanojimus, Izraelio žiniasklaidoje visai ne kaip odiozinė paribių figūra publikuojamas Stanislovas Tomas rašo, kad „lietuvis nacių nusikaltėlis Vytautas Landsbergis Žemkalnis džiaugėsi kankindamas ir žudydamas tūkstančių tūkstančius nekaltų žmonių dėl jų neteisingos tautybės“. 

Skelbiame šį absurdišką tekstą ne jam pritardami, o norėdami parodyti ateitį - kokie klausimai bus atverti, kartą susidorojus su dabartiniais, kol kas E. Zingerio ar N. Šepečio keliamais uždaviniais. Šie skandalingi kliedesiai, tiražuojami Izraelyje, tik iš pažiūros atrodo nesusiję su vykstančiu Ado Jakubausko persekiojimu. Kaip įvardija Emanuelis Zingeris, LGGRTC direktoriaus pašalinimas yra tik pirmas žingsnis link taip trokštamo rezistencijos istorijos perrašymo, pasmerkiant Birželio sukilimo dalyvius ir Laikinosios vyriausybės narius. Tą suvokiant, tampa visiškai logiška, jog tokia tariamai su naciais kolaboravusiųjų medžioklė neapeis ir Laikinosios vyriausybės nario Vytauto Landsbergio Žemkalnio. Net jeigu jiems nerūpi Lietuvos istorija ir laisvės kovotojų garbingo atminimo išsaugojimas, ar Seimo konservatoriai ir konkrečiai Gabrielius Landsbergis suvokia, kad faktiškai balsuos prieš Landsbergių giminės garbę ir vardą? 

***

Mano draugas atsiuntė man itin įdomų dokumentą apie lietuvį nacių nusikaltėlį Vytautą Landsbergį Žemkalnį. Lietuvių etninės ideologijos fanatikas atsižadėjo Lietuvos pilietybės spalio 20d 1955m. 

Argi ne įdomu? Lietuvis, kuris buvo pasiruošęs ir, tiesą sakant, džiaugėsi kankindamas ir žudydamas tūkstančių tūkstančius nekaltų žmonių dėl jų „neteisingos“ tautybės; lietuvis, pasirašęs visos žydų nuosavybės nacionalizavimo aktą antrojo pasaulinio karo metu, atsisakė savo pilietybės. Man tai atrodo juokinga. 

Tačiau ne viskas yra aišku šio nacių nusikaltėlio Landsbergio istorijoje. 

1941 birželio mėnesį Landsbergis prisiekė Adolfui Hitleriui ir tapo Infrastruktūros ministru Lietuvos nacių vyriausybėje. Landsbergis tapo vyriausiu „Žydų koncentracijos stovyklos“ viršininku ir pasirašė Žydų nuosavybės nacionalizavimo aktą. Be to, jis balsavo, kad į Šiaulių viršininko postą būtų paskirtas kitas Holokausto nusikaltėlis Jonas Noreika. Taigi, Landsbergis taip pat yra atsakingas už Jono Noreikos vykdytas žydų žudynes. 

Baigiantis karui Landsbergis išskrido į Australiją ir atsisakė Lietuvos pilietybės. 

Spėkite, kas įvyko po to. 

1959 m. buvęs nacių ministras paprašė suteikti Sovietų pilietybę. Vadovaudamasis 19 Sovietų pilietybės straipsniu, Sovietų Sąjungos parlamentas nusprendė grąžinti jam sovietinę pilietybę. Landsbergis grįžo į Lietuvą. Sovietų Sąjunga uždarė jo namuose veikusią vaistinę ir grąžino jam teisę į to namo nuosavybę. Be to, Sovietų Sąjunga suteikė jam „Garbingo Sovietų Lietuvos architekto“ titulą. 

Tai ne liberalioji Michailo Gorbačiovo Sovietų Sąjunga. Tai stalinisto Leonido Brežnevo valdoma Sovietų Sąjunga. 

Antrajame pasauliniame kare žuvo 30 milijonų sovietinių piliečių. Vien šito galėjo užtekti, kad Sovietų valdžia nemėgtų nacių. Tačiau Landsbergį jie mėgo. 

Vienintelis logiškas Sovietų Sąjungos meilės Landsbergiui paaiškinimas būtų tai, kad Landsbergis buvo KGB šnipas. 

Tiesą sakant, po mūšio prie Stalingrado daugybė nacių pareigūnų suprato, kad Hitleriui nepavyks laimėti prieš Staliną. Ką daryti, kai suvoki, jog Sovietų Sąjunga laimės? Po Stalingrado mūšio net holokausto nusikaltėlis Jonas Noreika ėmė kritikuoti vokiečius. 

Matyt, Landsbergis pradėjo bendradarbiauti su KGB. Jis tapo jų šnipu ir pranešdavo apie Lietuvos nacių valdžios organus.  Po to KGB reikėjo, kad jis šnipinėtų tūkstančius lietuvių imigrantų Australijoje. 

Lietuvos pilietybės jis taip pat atsisakė, nes to reikėjo KGB. 

Tai vienintelis logiškas paaiškinimas, kodėl Landsbergio karjera Sovietų Sąjungoje buvo tokia sėkminga, nepaisant jo buvimo nacių infrastruktūros  ministru antrojo pasaulinio karo metu. 

Susiję

Stanislovas Tomas 3357793322058607073

Rašyti komentarą

14 komentarų

Anonimiškas rašė...

Bent kartą S. Tomas kažką naudingo parašė

Anonimiškas rašė...

Rytoj mitinge bus ginama ir Žemkalnio garbė, VL ir GL stovint juodintojų pusėje...

Ryšard Maceikianec rašė...

Tai autorius dar nesupreanta, kad visam tam procesui vadovauja V. Landsbergis ir jo, kaip jis vadino, brolis Zingeris?

Anonimiškas rašė...

O kas galėtų paneigti, kad sūnelis ir visa giminė neišsipirkinėja iš tų tėvuko griekų? Izraeliui, JAV, Rusijai, ar dar kam nors?

Senukas rašė...

Iš tos jo rašliavos yra aiškus tik vienas dalykas - S. Tomas yra aktyvus ir veikiantis KGB ir Mosado agentas.

Unknown rašė...

Baisu. ir dėl rašančiojo , bet dar baisiau dėl jų užmojų

Anonimiškas rašė...

Nemanau, kad Stanislovas Tomas yra tas autorius, kurį turėtų spausdinti propatria. Ne tik dėl ankstesnės Noreikos atminimo lentos sudaužymo.

Anonimiškas rašė...

Tomas yra žmogus, kurio norai kažkaip Lietuvoje išsipildo.

Unknown rašė...

Tomas,Tomu,bet apie Zemkalni,ne pirma karta,skaitau.Visgi manau,kad tai - teisybe.O,Vytautas Landsbergis - sovietinis nomenklaturinis zmogelis,pasinaudojes galimybe,nuskurdino,lietuviu tauta.

x rašė...

Dar kolūkius sugriovė. Būtų galimybe nepasinaudojęs, gal iki dabar būtume SSSR skambiausioji styga ar kaip batkos baltarusija, ar ne, "patriote"?

vinija rašė...

O kas bus vietoj Jakubausko? Argi nebėra Lietuvoj dorų ir sąžiningų žmonių...kam tokia isterija...

Anonimiškas rašė...

Vietoje atiduotų Skučo ir Povilaičio irgi kažką paskyrė.

vladas lukosevicius rašė...

Reta parsidavėlių ir brudų Lanzbergių šeimynėlė ,,, tarnavo naciams ir žudė ir plėšė savo tėvynainius , paskui NKVD ir KGB ...
KODĖL žydus vadinate litvakais ?
Žydas yra tautybė , ir vadinkite kaip priklauso ....
Žydai didžiausi išdavikai ,,,,,, išdavė savo tikėjimą , atsisako savo papročių , pavardžių ir vardų .... Visokiais būdai stengiasi nuslėpti savo priklausomumą žydų tautai .... Ar žinote nors vieną tautą kuri taip elgtūsi ?

Anonimiškas rašė...

Dabar pats laikas ieškoti kas teisesnis dėl to kas ten su kuo...Pats tinkamiausias laikas. Būtent To labiausiai reikia apsijungti bent iki kito taško, nuo kurio galėtume pradėti.

item