WSJ tyrimas: Facebook ignoruoja duomenis apie žalingą Instagram poveikį paauglėms

The Wall Street Journal (WSJ) išleido straipsnį , atskleidžiantį, jog Facebook sąmoningai ignoravo jų pačių atliktus tyrimus apie dukterinė...

The Wall Street Journal (WSJ) išleido straipsnį, atskleidžiantį, jog Facebook sąmoningai ignoravo jų pačių atliktus tyrimus apie dukterinės įmonės Instagram daromą žalą jaunų žmonių (o ypač paauglių merginų) psichinei sveikatai.

WSJ žurnalistai Georgia Wells, Jeff Horowitz ir Deepa Seetharaman savo išleistame straipsnyje apžvelgia Facebook atlikto tyrimo duomenis ir dalijasi toksiškomis paauglių patirtimis Instagram socialiniame tinkle.

The Wall Street Journal rašo: „Facebook atliko tyrimus apie tai kaip jiems priklausanti nuotraukų dalijimosi platforma paveikia milijonus jų vartotojų.“ Šis tyrimas, kaip teigia WSJ, „rado pagrįstų įrodymų, jog Instagram yra žalingas didžiulei jo vartotojų grupei, ypač paauglėms merginoms.“

Autoriams iš The Wall Street Journal pasisekė rasti skaidres iš 2019 ir 2020 metais Facebook vidiniame tinkle paskelbtų tyrimų prezentacijų. 2020-ųjų kovo mėnesio prezentacijoje rašoma, kad „kai 32% merginų jausdavosi blogai dėl savo išvaizdos, Instagram versdavo jas jaustis blogiau.“ 

2019-ųjų prezentacijoje rašoma, kad „Mes [Instagram] giliname kūno įvaizdžio problemas vienai iš trijų paauglių“ ir pabrėžia: „Paaugliai kaltina Instagram dėl pakilusio nerimo ir depresijos lygio.“ Pagal kitą WSJ peržvelgtą prezentaciją, „13% britų ir 6% amerikiečių paauglių savo savižudiškų minčių kilme įvardijo Instagram.“

Anot WSJ, nepaisant atliekamų tyrimų, Facebook nuosekliai nuvertino Instagram programėlės keliamą žalą paaugliams ir niekada neatskleidė tyrimų rezultatų to prašantiems akademikams ar įstatymų leidėjams. WSJ taip pat cituoja Instagram vadovo Adam Mosseri išsakytą mintį, kad „jo matyti duomenys apie Instagram poveikį paauglių psichinei sveikatai nekelia jokio susirūpinimo.“

WSJ straipsnyje detaliai išanalizuojami paviešintų Facebook tyrimų duomenys, kuriuos sudaro rezultatai iš „fokus grupių, internetinių apklausų ir ilgalaikių dienoraščių tyrimų 2019 ir 2020 metais bei su dešimtimis tūkstančių žmonių atliktas apklausas 2021-aisiais, palyginusias apklausų rezultatus su Instagram'e praleisto laiko statistika.“

Tyrimus atlikę mokslininkai padarė išvadą, kad rastos neigiamos tendencijos yra būdingos visoms socialinių medijų platformoms, ne tik Instagram.

Reaguodama į WSJ išleistą straipsnį, Instagram viešosios politikos skyriaus vadovė Karina Newton paskelbė atsakomąjį straipsnį. Jame Newton net nemėgina ginčytis su WSJ apžvelgto tyrimo duomenimis, bet atmeta WSJ straipsnio išvadas kaip paremtas „ribota ir išimtinai neigiama informacija.“

Newton remiasi Harvardo universiteto atliktu tyrimu, apžvelgiančiu ir teigiamas, ir neigiamas JAV paauglių patirtis socialiniuose tinkluose. Taip pat buvo remiamasi Pew Internet tyrimu, teigiančiu, jog „81% JAV paauglių mano, jog socialiniai tinklai leidžia jiems geriau suartėti su savo draugais, kai tuo tarpu 26% paauglių praneša apie pakrikusią emocinę būklę dėl socialinių tinklų.“

Verta pabrėžti ir tai, kad Newton nesirėmė jokio Facebook ar Instagram atlikto tyrimo duomenimis.

Newton teigia, kad Instagram vertina tiek savo veiksmų naudą, tiek žalą. „Mes džiaugiamės, kad mūsų programėlė suteikia platformą marginalizuotoms visuomenės grupėms, gali apjungti draugus bei šeimas visaame pasaulyje, gali įkvėpti teigiamus socialinius pokyčius, tačiau mes taip pat žinome apie neigiamas patirtis, kurias mūsų vartotojai gali čia išgyventi. Siekiame užtikrinti, kad žmonių patirtys Instagram'e būtų kaip įmanoma geresnės – mums tai yra be galo svarbu.“

Newton užbaigia straipsnį teigdama, kad „Instagram sieks didesnio vidinių duomenų ir atliekamų tyrimų viešumo, nei kad yra dabar. Mes sieksime artimesnio bendradarbiavimo su nepriklausomais tyrėjais ir sieksime jiems suteikti didesnių prieigos teisių prie vidinių įmonės duomenų, tuo pat metu gerbdami Instagram vartotojų privatumą.“

Susiję

Ugdymo politika 4434115390689554709
item