Vytautas Radžvilas. Demokratijos agonija LRT eteryje

Didvyriškai kovojanti už laisvę ir demokratiją Baltarusijoje lietuviškoji sisteminių partijų nomenklatūra dar kartą parodė, kad ji dreba dėl...

Didvyriškai kovojanti už laisvę ir demokratiją Baltarusijoje lietuviškoji sisteminių partijų nomenklatūra dar kartą parodė, kad ji dreba dėl savo ateities ne mažiau, negu kaimyninės šalies diktatorius. Ypač ją gąsdina artėjantys Seimo rinkimai, galintys sudrebinti perpuvusio režimo pamatus.

Didžiausias valdančiosios nomenklatūros rūpestis ir galvos skausmas yra tas pats, dėl kurio kvaršino galvas LKP vadukai kylant Sąjūdžio bangai – kaip padaryti, kad laisvas TIESOS žodis nepasiektų tautos? Buvo taikoma totalinė informacinė blokada. Nepadėjo. Dabar istorija kartojasi. 

Vakar atėjo LRT laiškas, kuriame pranešama apie numatytą rinkiminių debatų tvarką: ,,Siekdami užtikrinti lygiai vienodas sąlygas visiems kandidatų sąrašams, užtikrinsime jiems vienodą pasirodymų laidose skaičių, o dalyvavimo grafiką – kurių kandidatų sąrašų atstovai susitiks konkrečioje laidoje – sudėliojome atlikę reprezentatyvias balsavimo teisę turinčių Lietuvos žmonių apklausą. Laidos dalyviai kviečiami atsižvelgus į LRT užsakymų bendrovės NORSTAT atliktą reprezentatyvią, balsavimo teisę turinčių Lietuvos žmonių apklausą. Tokį papildomų laidų organizavimo principą LRT pasirinko atsižvelgusi ir į Vyriausiosios rinkimų komisijos rekomendacijas.“

Tokio išradingumo galėtų pavydėti pats A. Lukašenka ir buvusieji LKP ir J. Kuolelio vadovautos sovietinės LRT vadai. Panaudota įmantri suktybė: gyvuliška baimė stoti prieš mus akis į akį atviroje ir sąžiningoje diskusijoje, kuri buvo akivaizdi jau rinkimų į Europos parlamentą metu, dangstoma tariama visuomenės nuomone. Beveik niekam nežinoma sociologinių apklausų kontorėlė ,,išsiaiškina”, kokias partijas labiausiai mėgsta būsimieji rinkėjai. Jų ,,populiarumas“ tampa dūmų uždanga – dingstimi būsimuosius rinkimų dalyvius surūšiuoti į ,,piliečiams įdomias“ ir ,,neįdomias“ partijas. Šito visiškai pakanka apsaugoti naftalinines, seniai moraliai bankrutavusias ir jau daug metų nesugebančias pasiūlyti nei vienos naujos idėjos sistemines partijas nuo tiesioginės akistatos su realią alternatyvą savižudiškai ,,globalios Lietuvos“ vizijai siūlančiu mūsų Nacionaliniu susivienijimu.

Tokios ,,sociologinės apklausos“ atkūrus valstybę atsirado ne iš karto – sąjūdinės demokratijos dvasia kurį laiką dar šiek tiek veikė, tad diskusijų LRT dalyviai dar buvo laikomi lygiateisiais ir lygiaverčiais politikos ir rinkimų dalyviais. Jie buvo skirstomi vieninteliu demokratišku ir sąžiningu būdu – burtais. Vėliau atsiradęs rinkimų dalyvių skirstymas į pirmarūšius ir antrarūšius – akivaizdus ir šiurpūs Lietuvos demokratijos išsigimimo ir politinio gyvenimo nuosmukio požymis.

Kartu tai yra ir iškalbingas liudijimas, kiek šalyje degradavo ir socialiniai mokslai ir kokiu mastu jų atstovai ,,dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“ yra pasiruošę parduoti ne tik akademinę ir profesinę savigarbą, bet ir paprasčiausią žmogišką sąžinę. Tik vienas pavyzdys: neseniai atliktoje ,,apklausoje“ dr. R. Ališauskienės vadovaujama ,,Baltijos tyrimų“ bendrovė ,,moksliškai nustatė“, kad Nacionaliniam susivienijimui palankūs 0.2% rinkėjų. Apskaičiavus pagal rinkimuose vidutiniškai dalyvaujančių piliečių procentą paaiškėjo, kad pagal „Baltijos tyrimus“ už mūsų partiją balsuotų... 2600 žmonių. Nesvarbu, kad EP rinkimuose surinkome 42000 balsų ir nėra rimtų priežasčių manyti, kad davėme pagrindą mumis nusivilti. Ko gero, yra veikiau priešingai. Pernai „Baltijos tyrimai“ likus savaitei iki rinkimų irgi skelbė, kad surinksime 0,4 proc. Surinkome 3,3. Bet įspūdingiausia detalė, be galo paprastai atskleidžianti tokių ,,apklausų“ pagrįstumą ir tikruosius tikslus, yra ši: ,,Baltijos tyrimų“ korifėjų gautas už Nacionalinį susivienijimą balsuosiančių piliečių skaičius reiškia, kad už savo partiją turėtų nebalsuoti net jos nariai su šeimomis! Tokie tad tyrimai.

Ir tokios ,,apklausos“ (dabar dar ir daromos internetu, taigi išvis nereprezentatyvios) D. Grybauskaitės statytinės vadovaujamai LRT tampa lemiamu kriterijumi skirstant rinkimų diskusijų dalyvius į grupes. Neverta net kalbėti, kad pasirinkus tokią grupių sudarymo ,,metodiką“ buvo šiurkščiai ir akivaizdžiai pažeistas LR Rinkimų įstatymo 51 straipsnis. Taip pat būtų malonu susipažinti su laiške minimomis VRK rekomendacijomis dėl rėmimosi sociologinėmis apklausomis skirstant diskusijų dalyvius, kurių turbūt niekas, išskyrus LRT vadovybę, nėra regėjęs akyse. Tokios net sovietmečiu nenaudotos manipuliacijos liudija, kad vyksta kur kas gilesni ir svarbesni Lietuvos visuomeninio ir politinio gyvenimo pokyčiai. Jos yra prasidėjusios režimo agonijos ženklas jo šulams ir parankiniams desperatiškai, bet kuriomis priemonėmis, mėginant išgelbėti nomenklatūrinės pseudodemokratijos santvarką, kuriai po Seimo rinkimų lemtų atsidurti istorijos sąvartyne. Mes tą santvarką ir jos klapčiukus ten tikrai nusiųsime – tai pažadame ir padarysime!Susiję

Vytautas Radžvilas 7860632088482613231

Rašyti komentarą

 1. Tiesą sakant, čia nieko naujo ir nieko netikėto. Iškart buvo galima numanyti, kad viešų diskusijų su Nacionalinių SUsivienijimu vengs visi, nes NS turi stipriausią polemistų komandą, todėl visiems sisteminiams belika figos lapu prisidengti savo neišprusimą, ir, prisidengus dirbtine arogancija, niekingai sprukti iš mūšio lauko.
  Ne be reikalo Bažnyčia neišmnymą priskiria prie didžiųjų nuodėmių.
  Bandau įsivaizduoti, kaip prieš Nacionalinio Susivienijimo atstovus viešoje diskusijoje atrodytų toks Uspaskichas arba Šimašius su Armonaite - apie du įdomiausius galimus kandidatus patylėsiu, visi ir taip puikiai numano, ką turiu omenyje.
  Iš tiesų tai būtų jau net ne diskusija, o komedijos žanrui artimas TV šou - ir jeigu kuris nors TV kanalas Lietuvoje būtų tikrai laisvas ir tikrai nepriuklausomas, jis bemat pasinaudotų proga ir surengtų tokius debatus, nes tai bematant pritrauktų daugybę žiūrovų - ir ne tik tų, kurie mėgsta skaniai pasijuokti. O su gausėjančia auditorija kartu padidėtų ir reklamos klientų skaičius.
  Tačiau Lietuvoje iš tiesų yra ne tikroji demokratija, o didžiąja dalimi kontroliuojama pseudodemokratija - šit kodėl apie viešus debatus išties Lieuvai svarbiais VALsTYBINGUMO klausimais kalbamuoju momentu ką nors sakyti nelengva.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Burtininko skambutis dr. Ajayi padėjo man susigrąžinti vyrą po 2 metų išsiskyrimo dėl nesusipratimo, ir aš kelis kartus prašiau jo grįžti namo, kad būtų su manimi ir mūsų trim vaikais, tačiau atsisako apsistoti pas kitą moterį, kuri, manau, manipuliuoja juo. Ieškodamas pagalbos internete pamačiau liudijimą apie burtininką dr. Ajayi, kuris paaiškino, kaip jis padėjo jai išvesti brolį iš kalėjimo atlikęs jai malonės užkeikimą, labai noriu, kad mano vyras grįžtų namo, todėl rašau rašybos ratukas „WhatsApp“: 2347084887094 ir pasakė man, ką reikia daryti, k vykdė visus nurodymus, o šiandien aš taip pat turiu pasidalinti savo liudijimu, nes mano vyras grįžo namo praėjus trims dienoms po to, kai daktaras Ajayi atliko burtą, kad jis grįžtų namo, mes dabar gyvena laimingai. Aš turėjau abejonių, bet dabar jau nebeabejoju, nes visi burtų ratukai man pasakė, kas nutiko, kai jis man paaiškino, taigi, jei jums reikia burtų ratuko pagalbos dėl bet kokios rūšies gyvenimo problemų, susisiekite su dr. Ajayi paštas: drajayi1990@gmail.com arba „WhatsApp“: +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki ir Sveiki atvykę į „Spotlight Global Financial Services“, mano vardas Claudia Klein, esu skolintoja ir finansinė konsultantė.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola ir daug daugiau), siūlome tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairiausių tikslų, naudodama įvairiausius paskolų produktus.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, turintiems finansinių problemų ir kuriems reikia jų sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelio susidomėjimo taip sunku gauti nuosavybės paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansinių institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito balas ar kitos priežastys.

  Nebereikia laukimo laiko ar įtempto banko apsilankymo. Mūsų paslauga yra prieinama visą parą, be išeiginių - galite gauti paskolą ir užbaigti operacijas bet kada ir kur jums to reikia.

  Teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Jei turite klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką į spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 |

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item