Vytautas Sinica. Apie „krikdemų pergalę“ TS-LKD reitingavime

Mindaugo Šernos nuotrauka  Autorius yra politologas, VU doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Žiniasklaidoje pasi...

Mindaugo Šernos nuotrauka 
Autorius yra politologas, VU doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas

Žiniasklaidoje pasirodžius TS-LKD vidinio kandidatų reitingavimo rezultatams bent mano Facebook burbulas ošia apie tai, kad jie esą parodė partijos posūkį į konservatyvumą. Būtų neblogai, bet labai abejoju, kad taip yra. Reitingavimą laimėjo krikdemai (Kasčiūnas ir Saudargas), bet ne todėl, kad jie krikdemai, o todėl, kad kol vieni miegojo opozicijos miegu arba statė karjerą ant pataikavimo pirmininkui ir jo aplinkai, krikdemai teisingai įvertinę situaciją dirbo tiesiogiai su partijos nariais. Kasčiūnas, Saudargas ir Ažubalis mažiausiai nuo praeito pavasario aktyviai važiavo per Lietuvą, bendravo su žmonėmis, nebuvo nei arogantiški nei tolimi ir pelnytai sulaukė pasitikėjimo. ir darė tai, beje, iš dalies ir liberaliojo partijos elito raginami, nes ištikimus, bet bruzdančius partiečius žūtbūt reikėjo įtikinti, kad partija nenuliberalėjo, o yra ta pati tautinė ir krikščioniška Tėvynės Sąjunga. Niekas negali to pasakyti įtaigiau už Saudargą ir Kasčiūną. Jų aukšti rezultatai yra Landsbergiui nesaldus, bet turėtas numatyti partijos stabilizavimo šalutinis efektas. Jeigu Kasčiūnas ir Saudargas toliau kyla, tai maloniai nustebino Ažubalis, kuris po nuosmukio 2016 metais stipriai susiėmė ir ženkliai pakilo. Tiksliai žinau, kad taip pat aktyviu darbu. Pripažįstu, to nebesitikėjau. Pagal profesiją priklauso pasveikinti juos visus su puikiai nudirbtu agitaciniu darbu.

Kas rodo, kad šių trijų žmonių išreitingavimas yra jų darbo, o ne partijos atsigręžimo į krikdemiškas vertybes rezultatas (priešingai, nei žiniasklaidoje komentuoja politologai)? Pirmiausiai tai, kad be jų, daugiau jokie krikdemai ar tiesiog 'talibais' vadinami TS-LKD politikai nebuvo aukštai reitinguojami. Daug daugiau už Kasčiūną (iš 11 į 3) reitinge pakilo visiškai liberalių pažiūrų Monika Navickienė (iš 25 į 5) ar Gintarė Skaistė (iš 35 į 12). Pripažįstant, kad Žygimantas Pavilionis yra pakrikusių pažiūrų, gyvenimo būdo ir politinės krypties žmogus, nuo kurio nusisuko buvę bendražygiai ir kuriam reikėtų spręsti asmeninio gyvenimo, o ne politines problemas, galima suskaičiuoti, kad tarp pirmųjų TRISDEŠIMTIES TS-LKD kandidatų yra viso labo KETURI krikdemiško sparno atstovai. Ir čia įtraukiant 25 vietoje esantį Čepononį, kuris yra daugiau ūkiškas, nei kažkokias vertybines orientacijas demonstruojantis politikas. 4/30 yra labai liūdna perspektyva, nors du iš jų ir labai aukštai sąraše. Palyginimui, 2016 metais formaliai ar neformaliai laikomų krikdemais partijos išreitinguotame trisdešimtuke buvo bent 8 - Degutienė, Kasčiūnas, Saudargas, Ažubalis, Dagys, Stundys, Abramikienė, o ir to paties Pavilionio krikdemiškumu dar buvo giliai tikima. Su 2012 metų situacija net nėra ką lyginti.

Būtent 2012 metais Laurynas Kasčiunas, kuriam linkiu sėkmės ir esu už daug pamokų gyvenime skolingas, apsisprendė siekti politiko karjeros TS-LKD ir kreipti šią partiją konservatyvumo link. Šiandienos rezultatai neabejotinai yra kol kas aukščiausias taškas šiame žygyje ir jis turi kuo didžiuotis. Visgi čia iškyla ir lemiamas klausimas, ar tokie pasiekimai leidžia mesti iššūkį esamiems partijos lyderiams ir jų diktuojamai krypčiai, ar teks toliau paklusti jų primetamai pozicijai. Jeigu įgytas politinis svoris leidžia perlaužti partijos raidos trajektoriją, tai yra esminė Kasčiūno pergalė. Esu tikras, kad taip nėra. Prireikus balsuoti dėl pirmininko, 10 kartų iš 10 būtų pasirinktas Landsbergis arba Šimonytė, taigi du liberalai, bet niekada ne Kasčiūnas ar Saudargas. Visai ne dėl savo klaidų ar kaltės tokio svorio jie neturi ir negali įgyti partijoje, kurios visa organizacinė mašina dirba Šimonytės populiarinimui, o visa istorinė tradicija - Landsbergių šeimos kultui. Apibendrintai tai reiškia, kad nors ir kaip aukštai išreitinguoti krikdemai, deja, lemtingais momentais turės toliau paklusti liberaliajai partijos linijai ir ta linija nepasikeis. Tai nesumenkina jų asmeninio pasiekimo. Kasčiūnas, Saudargas ir Ažubalis faktiškai jau išrinkti į būsimos kadencijos Seimą, su kuo juos ir galima pasveikinti, jei palaikote krikdemišką liniją TS-LKD partijoje. Bet sveikinant nereikia turėti iliuzijų, kad tai reiškia ką nors daugiau ar turės įtakos pačiai partijai.


Susiję

Vytautas Sinica 3791790623191694613

Rašyti komentarą

 1. M.Navickienės pakilimas suprantamas - ji yra pačios didžiausios rinkiminės sensacijos autorė. Su trispalve ir konservatorių vėliavom ji laimėjo rinkimus rusakalbių dominuojamoje Naujoje Vilnioje.
  O dėl tų trijų talibų, na bus Seime ir kaišios pagalius savai partijai į ratus. Kol bus išmesti ar paseks Dagio pėdomis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-29 14:30

   X-ai, jei nori, aš tau keliasi sakiniais asakuysiu jūsų partijos pasikeitimą ir kas ji dabar iš tiesų tokia - o išvadas pasidarykite patys.
   Bet su sąlyga - jeigu jums tikrai tai įdomu.

   Panaikinti
  2. Ta partija tiek pat mano kaip ir tavo. Kokį jie ten kursą ima, čia tos partijos ir jų rinkėjų reikalas. Tik tas amžinas amžinas patriotų inkštimas... gal prasmingiau rūpintis savos partijos nudurnėjimu, nei kokių tai konservatorių liberalėjimu.... Lietuva - ne Lenkija, čia didelio ispūdžio su mišiaknyge ir žegnodamasis niekam nepadarysi, tai ir konservatoriai prie to taikosi.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2020-06-29 16:00

   x
   2020-06-29 14:53
   Nenustebsiu, jei po tam tikro laiko rašytojas sugrįš darbuotis krikdemams.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2020-06-29 16:13

   X-ui. Monika tikrai nenustebino. Taip ilgai glaustėsi prie anūko, kad kitiems kilo įtarimų dėl santykių. Tokia yra pasmerkta sėkmei, o ir anūkui norisi į kairę.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2020-06-29 15:46

  Kodėl matai krislą brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje? Ir kaip gali sakyti broliui: ‘Broli, leisk, išimsiu krislą iš tavo akies’, – pats nematydamas savo akyje rąsto?! Veidmainy, pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o tada matysi, kaip iš brolio akies išimti krislelį.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-06-29 16:48

  Pavilionio reiškinys gan tiksliai nusakytas. Kita vertus, šio aferisto santykinė sėkmė rodo kaip plačiai partijoje išplitęs nepasitenkinimas Gabrieliumi ir jo "kursu".

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2020-06-29 23:19

  Detalė - reitinguoti kiekvienas partietis galėjo 15 kandidatų. Matant, kaip žemai reitinguoti buvo penktas ir žemiau atsidūrę krikdemai, apie kokį nors konsoliduotą krikdemų darinį partijoje neįmanoma kalbėti. Visiška atomizacija... Tam padeda ir atomizuoti partiečiai, išsibarstę po visą Lietuvą, o ne regionais. Kaip neproduktyvu ieškoti kelių savo rinkėjų kiekviename mieste. Jei kampanijos vyktų regionuose, vyktų konkretesnė kova tarp kandidatų ar jų blokų bei jų idėjų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-30 06:10

   Tai pergyvenate dėl liberalglobalmarxistų virtimo atomais ir molekulėmis. Aišku.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2020-06-30 08:46

  Pagrindinis sakinys: Autorius yra politologas, VU doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas. Dabar man aišku kuo virto VU. Ar tas universitetas priglaudžia visą mėšlą po savo stogu ar tik dalį jo? nes akivaizdu, kad būti šio universiteto doktorantu yra labai lengva, kitaip nežinau kaip paaiškinti tokio bukadalvio studijas šiame universitete. Nebent universitetas ruošia nacionalistus perversmui? Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas? o šios pareigos nesikerta su jau esamomis seime? kiek pamenu labai gražiai valstiečių partijoje tarnaujate.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-30 10:39

   G Landsbergis irgi baigė šitą universitetą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-06-30 11:01

   Anonimiškas
   2020-06-30 08:46

   Atsipalaiduokite. Čia, ką, jau toks stiprus, jau toks žymus tas universitetas? Na, jau, na, jau. Lietuvos politikoje yra pilną maratonininkų: vakar pax - šiandian patriotas, vakar kpSS - šiandien patriotė, vakar krikdemai, šiandien - valstietis/susivienijimo darbuotojas (tai labai daug ką pasako). Kiek galima stebėtis? Rinkimai bus prakišti, todėl reikia galvoti į priekį, kur glaustis. Norėtų dirbti Lietuvai, stiprinti ją, eitų dirbti į statybas, gamyklas ar laukus. Bet kam, kai galima rėkauti, rašinėti kažką ir labai sočiai gyventi. Politika yra pats geriausias verslas (kaip ir visokios svetimos religijos).

   Panaikinti
  3. Esi elementarus idiotas. Gerbiamas Sinica yra vienas iš dabartinio jaunimo šviesulių. Tokie žmonės reikalingi kaip oras.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2020-06-30 20:35

   Kodėl iš straipsnelio susidaro vaizdas, kad autorius yra TS-LKD narys? O kaip tada dėl valstiečių ir susivienijimo? Ar tai reiškia, kad šiame trikampyje nėra jokio idėjinio konflikto?

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2020-06-30 08:52

  Atomais virsta visų partijų nariai, jei kandidatų atranka vyksta panašioje beribėje erdvėje (nebent kitose partijose atrankos rūpesčius maloningai prisiima Centro Komiteto Politbiuras). Vėliau tokioje situacijoje atsiduria ir visų partijų elektoratas, t.y. visi rinkėjai. Jei rinkėjams tektų rinktis iš kokių 5-10 konkrečios partijos kandidatų, prasidėtų reali atranka pagal kandidatų pozicijas ir pan. Dabar lemia tik asmeninis "žinomumas" be jokio turinio - beprasmis rodymasis rinkėjų akyse, beprasmių straipsnių, kuriuos mažai kas skaito, rašymas vien dėl dėmesio atkreipimo.

  Beje, dabartinis reitingavimas turi rimtą ydą, kurią pastabesni rinkėjai apibūdina taip - "balsuoju už vienus kandidatus, išrenka kitus". Patys rinkėjai, reitinguodami antrą ar penktą kandidatą, gali "sudeginti" pirmąjį. Taip pažeidžiamas principas "vėlesnis nekenkia" (later-no-harm). Jei kandidatai būtų rikiuojami nuo 1-o iki 5-o ar iki 10-o, tada būtų galima atsižvelgti į kitusc pasirinkimus tik paaiškėjus, kad 1-as pasirinktas kandidatas išrinktas arba neišrinktas. Taip rinkėjai galėtų išties rinkti atstovus, o ne balsuoti už beveidę tarppartinę statistiką su gana atsitiktiniu mandatų paskirstymu partijų viduje.

  Net nebekalbu apie skandalingą lietuvišką biuletenį - jame net nėra VISŲ kandidatų pavardžių. Partijų elitai susigalvojo sau palankiausią variantą... XIX amžiaus viduryje "išrastas" australietiškas slapto balsavimo biuletenis su visų kandidatų pavardėmis Lietuvoje neprigyja...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-30 11:06

   O, koks skirtumas, kaip jie ten save susirūšiuoja, kas nuo to keičiasi? :)

   Panaikinti
  2. supratingas2020-06-30 12:53

   >> Anonimiškas 2020-06-30 08:52

   Geras komentaras!

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2020-06-30 11:13

  Aha, susirūšiuoja. O galėtų ir rinkėjai surūšiuoti pagal save. Dabar visi balsuoja už kurią nors partiją, bet kandidatų rūšiavimas joje sumįslytas CK elitų naudai. Mažiausiai vargo vienmandatėje - balsuoji sau už partiją, o ten ir jau gatavai surūšiuotą kandidatą gauni dovanų:)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Lansbergio politinis susivienijimas turi savo partijoje visokiausiu pakraipu atstovu rinkejui. Ju etiketes apima visus: liberastu, globalistu, tevynes myletoju atstovai, krikscionys, demokrtatai, konservatoriai, partizanu ---- zodziu kitoms partijoms rinkeju nepalieka. Nuo rinkeju priklausys ar jie iziures, kas slepiasi po tomis didelemis etiketemis.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2020-07-03 00:55

  Protingiau būtų NS vedliams partijos ir savo reitingus paanalizuoti...ONS oponentus į rinkiminį kumštį negali suvienyti nei Vytis, nei velnias?
  Prieš kelis metus laiškuose viešai prognozavau, kad Šakalienei už perbėgimą pas paluckinius socdemus pažadėta aukšta vieta rinkimuose 2020...Teigiau, kad Paluckas pažadėjo jai už perbėgimą iš liberalų frakcijos (savanaudei liberastei iki kaulų smegenų), padėjusį jiems suformuoti frakciją Seime, vietą dešimtuke. Padėtį ,garantuojančią 100 proc. patekimą į Seimą per LSDP sąrašą. Liberalai politinei politinei ,,turistei'' tokios galimybės tapti nuolatine seimūne negalėjo pažadėti- bet socdemams frakcijos sukūrimas buvo gyvybiškai būtinas, todėl Paluckas,kaip prognozavau, neoficialiai pažadėjo jai už politinę prostituciją nomenklatūrinę vietą ir tęsėjo pažadą..Todėl Šakalienė ,po ,,reitingavimų'' migloje- septinta...:
  Prieš https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lsdp-patvirtino-galutini-kandidatu-sarasa-tslabe-andriukaicio-antra-budbergyte.d?id=84671071
  Prognozuoju dabar viešai n kartų,pasiremdamas ilgamete patirtimi, žiniomis ir gebėjimu analizuoti, kad NS, pasirinkusi išdidžioje vienatvėje kalti karstą rinkimuose į Seimą, gaus apie 2 procentus daugiamandatėje. Kad mano prognozė adekvati būsimam NS rezultatui, rodo net buitinis testas...NIEKAS iš NS aktyvo nedrįsta net lažintis iš brendžio,kad NS, vedlių valia atsisakiusi Sąjūdžio vienybės ir nesikaldymo principo, patirs žlugimą spalį ir nukanalizuos auksinius 2 procentus...
  Pabrėžiu- būrelis aktyvistų pritariančiai tapšnoja profesoriui per petį už šią išdidumo strategiją, bet viduje žino, kuo tai baigsis partijai ir valstybingumo reikalui. NS nekonformistinė mažuma norėtų rinkiminės sąjungos su ONS oponentais, norėtų demokr. frakcijos Seime ,gal net nulemsiančios, kokia bus valdanti koalicija ir kas bus Seimo pimininkas. Mažuma galvoja apie naudą Lietuvai, o profesoriškas sparnas- apie tai, kaip išmėžti mitines Augijo arklides be Heraklio ir dar nesusipurvinus rankų...
  O gal kas dar išdrįs lažintis su manimi-sėkmingu ,,orakulu''??? :):)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2020-07-03 01:21

  Iį paties teksti matyti, kad gebi lažintis tik iš brendžio butelio. Turbūt anksčiau lažndavaisi iš ,,Skaidriosios", nes turi būti ne ,,Augijas", o Augėjas.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item