Nacionalinis susivienijimas reikalauja R. Šimašiaus atsistatydinimo

propatria.lt nuotrauka  Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo ir Generalinės prokuratūros tyrimo,...

propatria.lt nuotrauka 
Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo ir Generalinės prokuratūros tyrimo, kuriuo būtų įvertinta, ar Vilniaus mero sprendimu valstybinę Lukiškių aikštę paversti pliažu nebuvo pažeistas viešasis interesas ir viršyti mero įgaliojimai. Partijos teigimu, R. Šimašiaus pliažas Lukiškių aikštėje subtiliai atkartoja Vakarų šalyje siautėjančių ir paminklus griaunančių komunistų veiksmus, o pamatinis to siekis yra trinti iš viešosios erdvės bet kokius valstybingumo, istorinės atminties ir valstybinės sąmonės ženklus. 

„R. Šimašiaus sprendimas kurti pliažą pagrindinėje valstybinėje aikštėje, kuri aukščiausiu lygiu skirta Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti, yra tobulas mūsų svarbiausių erdvių išvalstybinimo ir subuitinimo pavyzdys. Visai kaip ir šiuo metu Vakaruose siautėjančios ANTIFA ir kitų komunistinių grupuočių veiksmuose, mero sprendimu siekiama paslėpti bet kokias mūsų valstybės kūrimo ir laisvės kovų atminties apraiškas, padėti visiems kuo greičiau užmiršti istoriją, kartu su ja tautinės valstybės pajautą ir tapatumą. Dažnai net nesąmoningai vykdomas pokariu neomarksistų, ypač H. Marcuse, suformuluotas ir per universitetus išpopuliarintas planas nutraukti tautinių valstybių gyvavimą. Ne atsitiktinumas, kad Vakaruose socialistai, o Lietuvoje tariami liberalai, visi savaip sukilo į kovą prieš savo valstybių tėvus-kūrėjus, iškiliausias asmenybes ir laisvės kovotojus. „Pasaulį naują pastatysim“ ideologija reikalauja, kad kuriant jų išsvajotą „pasaulį be tautų ir sienų“ ankstesnio valstybingumo neliktų nė ženklo. Vienintelis skirtumas tas, kad Vakarų šalyse šiandien jau drįstama tą daryti brutaliai, o Lietuvoje kol kas elgiamasi atsargiai, statomi tai kalnelis, tai čiuožykla, tai pliažas – bet kas, kad tik padėtų pamiršti politinę istorinę aikštės reikšmę ir pasinerti buitinėje kasdienybėje“, - situaciją komentavo Nacionalinio susivienijimo pirmininkas profesorius Vytautas Radžvilas. 

Nacionalinis susivienijimas atkreipia dėmesį, kad pliažo atidarymui Lukiškių aikštėje pasirinkta simbolinė data – Birželio sukilimo metinės. Tiek meras, tiek jį palaikanti visuomenės dalis ne kartą išreiškė priešiškumą Birželio sukilimo organizatoriams, smerkė jų tariamą antisemitizmą ir vaidmenį Holokauste, o pats meras galiausiai iniciavo ir šio sukilimo organizatoriaus pulk. Kazio Škirpos bei žuvusio už Lietuvos laisvę Sukilimo dalyvio Jono Noreikos atminimo ženklų pašalinimą iš Vilniaus viešųjų erdvių. Dar anksčiau Vilniaus meras padarė viską, kad Lukiškių aikštėje nebūtų statomas Vyčio monumentas, kurį tiek apklausose, tiek savivaldybės balsavime palaikė visuomenė. Partijos teigimu, tai rodo nuoseklias mero pastangas trinti laisvės kovotojų atminimą, o per jį ir valstybinę sąmonę visuomenėje. 

Kaip viešai pasakė pati R. Šimašiaus patarėja ir Laisvės partijos kandidatė Ieva Pakarklytė, „Lukiškių aikštės vienas iš rekonstrukcijos tikslų ir buvo nuimti tą sunkų politinį krūvį. Kad tai taptų miestiečių susibūrimo, bendravimo ir laisvalaikio vieta“. Tačiau visų Vakarų Europos sostinių aikštės liudija, kad valstybingumas ir politiškumas viešose erdvėse puikiausiai dera su jų gyvybingumu, piliečių būrimusi ir bendravimu šiose erdvėse. Aikščių ir kitų erdvių išpolitinimo tikslas tad visai kitas – piliečių istorinės ir valstybinės sąmonės naikinimas, bukinant žmones kuo buitiškesne aplinka be nuorodų į valstybės praeitį, bendrą ateitį ir valstybę apskritai. 

Partija atkreipia dėmesį, kad dirva tokiems antivalstybiniams pokyčiams ir jų palaikymui visuomenėje ilgą laiką buvo ruošiama šalies žiniasklaidoje, mokyklose ir universitetuose. Atsakomybė už tai, kad dalis visuomenės šiandien priima ir net nori sostinės išpolitinimo ir valstybingumo šaknų nutraukimo, tenka kosmopolitinio viduriniojo ir universitetinio ugdymo sistemos kūrėjams. Skubiai pareikalavus Vilniaus mero politinės atsakomybės, ilgesnėje perspektyvoje būtina užtikrinti, kad Lukiškių aikštėje iškiltų visuomenės palaikymą turintis Vyčio monumentas, o švietimo sistema vėl ugdytų Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos patriotus. 


Susiję

Vytautas Radžvilas 6259247366866426868

Rašyti komentarą

 1. Labai geras pareiškimas. Tik viena problema: kaip padaryti, kad tai patektų į mainstream'inę žiniasklaidą?

  Šiaip tai viskas dėsninga: mainstream'ai drąsiai deda visokių juokdarių su butaforinėm špagom nuotraukas, nes žino, kad niekam tie klounai konkurencijos nesudaro. O va NS sudaro, ir nemažą, taigi jiems į mainstream'us pakliūti panašiai kaip kupranugariui į adatos skylutę.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunuoliai! Puiki iniciatyva.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-06-23 21:03

  Jie tyčiojasi iš Lietuvos istorijos, jie tyčiojasi iš lietuvių kalbos, jie tyčiosi iš paprastų sąžiningų Lietuvos žmonių. Jie tyčiojasi iš žuvusių, nukankintų, išvežtų. Kodėl tyli Prezidentas, kodėl tyli Seimo pirmininkas? Ką reiškia jų tylėjimas šiandien? Kas konkrečiai stovi už Lietuvos niekintojų, kas juos finansuoja, kas tampo juos už virvučių?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Cia jau paskutinis kriukis, sitas jovalas ten, kur yra sostines reprezentacine aikste. Geriau jau ten butu palikta kaip buvo. Simasiui tikrai stogas nuciuoze.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-06-24 10:56

  Šauksmas tyruose, viena kita ausis išgirs, dauguma ausų girdi kitą skambėsį.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2020-06-24 14:10

  O kas yra Šemšiaus tėvai? Ką jie veikė sovietmečiu?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dar vienas pareiškimas, kuris visiems siunčia žinią, kad NS yra neadekvačių (gal dar garbaus amžiaus) reikalautojų susivienijimas.
  Suprasčiau jei būtų pasmerkimas ar pan.
  Bet reikalauti atsistatydimo, kokia to prasmė? Tiesiogiai žmonių rinkto mero niekas negali atstatydint, ateis kiti rinkimai - išsirinks naują.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. supratingas2020-06-26 11:32

   Iksai, šitaip užtikrintai rašinėti nesąmones tamstai drąsos tikrai netrūksta. Ir tai kartojasi beveik kiekviename komentare. Tai kas čia yra neadekvatus?
   Tiesiogiai rinkto mero nušalinimo klausimu yra pasisakęs net konstitucinių dvasių šamanų sambūris. Ar atsirastų teisinis pagrindas nušalinti Vilniaus merą yra atskiras klausimas, bet teigti, kad tokios galimybės nėra apskritai, gali tik toks konservatnikinis "molis" kaip Iksas.
   Prieš rašinėjant tokius vėjus siūlyčiau ateityje pirmiau susipažinti su įstatymais (šiuo atveju - savivaldos).

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-06-26 13:47

   Supratingas 11.32, apie jūsų retorinį kausimą ,,Ar atsirastų teisinis pagrindas nušalinti Vilniaus merą yra atskiras klausimas'':
   1. Būdmas VR ministru, Šimašius išdavė Lukašenkos režimui Batarusijos opoziciją, kuriai Lietuvoje buvo suteiktas politinis prieglobstis - o tai yra Lietuvos ir mūsų Vakarų partnerių interesų bei paskirtai demokratijos pažeidimas. Belieka šiai situcijai paraidžiui pritaikyti atitinkamus Lietuvos BK straipsnius, ir Šimašių galima šalinti iš mero pareigų, nes dėl tokio savo elgesio būnant ministru jis negali būti Vilniaus meru. T.y. jo balotiravimasis buvo neteisėtas, kaip ir išrinkimas.
   Kodėl iki šiol ir prezidentūra, ir Seimas nutyli apie šią rinkėjų apgaulę ir kodėl
   nei Seimas, nei prexidentūra, nei vyriausybė nepateikia savo sprendimo?
   Toliau - atlikti detalų Vilnaius savivaldybės auditą Šimačšiaus buvimo meru laikotarpiu, ir jei pritruks betn vieno cento - tada prisimename lietuvišką skaičiuotę: ,,Peniki penki penkiolika, strazdas sakė - šešiolika, jei nebus šešiolika - stazdui galvą šmaukšt.''

   Panaikinti
  3. Haha, nu jo tamsta supratingas, komentatorius išdėti konservatykiniais "moliais" yra ypač "adekvatu ir patriotiška". Na bet patriotams tai privaloma, kitaip "kovos draugai" įtars prijaučiant liberalams. Dar galėjo būti paminėtas Anūkas arba Šimonko - tada tikrai savas.
   Teorinė galimybė nušalinti Vilniaus merą teismui pripažinus kad sulaužė priesaiką - labai menkai tikėtina, tą net visai nesupratingi supranta. Nėra jis kvailys ir nieko nedarys, už ką jam rimtus kaltinimus oponentai pripaišytų. Kvėpavimo aparatų afera greičiausiai Poderio kūryba, o daugiau nėra kuo rimtu kaltinti. Kad smėliuko į aikštę atvežė?

   Panaikinti
 8. Čia panašu ' jei Šimasius uspiltu kapinės smeliu, nes trugdo tiesti gatvę per šitą teritorija'
  Tai pasibaisetina praktika"😱😱😱

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2020-06-26 02:38

  Jei taip sueitų į mitingą keli tūkstančiai žmonių - iškart viskas pasikeistų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-26 21:13

   Panašu, kad Vilniuj tiek protingų jau nesurinksi. Nors sostinė - visų Lietuvos žmonių reikalas.

   Panaikinti
 10. Anonimiškas2020-06-26 20:07

  Jei Vilniaus rinkėjai - beprotnamio napoleonai, tai tokie šimašiai jiems pats tas.
  Kodėl pliažo tas durnelis neįsirengė Europos aikštėj prie savivaldybės?

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškas2020-06-26 20:13

  Atsistatydinti dar ne viskas. Jis turi padengti išlaidas už smėlio privežimą ir už savo lėšas aikštę išvalyti. Teisinėj valstybėj taip ir būtų. Bet Lietuvoj taip nebus. Vadinasi, toliau siautės ir šimašiai, ir Lietuvos misis "F u c k Y o u" armonaitės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-26 20:45

   Anonimiškas, nėra to blogo, kad neišeitų į gera: sunku net įsivaizduoti, kiek balsų rudenio Seimo rinkimuose jie numušė liberalams - o čia ne taip ir blogai.
   Ir išvis reikia, kad Armonaitė su Šimašiumi kuo daugiau kalbėtų viešai - manau, esate pkankamai nuovopkus, kad suprastumėte, kas iš to išeis.
   Jeigu aš pats vairuočiau liberalus, nieko nelaukdamas abudu viešai ir su didelėmis iškilmėmis pasiųsčiau po velnių, kad išgelbėti partiją. Ir vsai gali būti kad liberalai taip ir padarys, bet nereikia apsigauti: iš pradžių jie abudu veišai pasmerks, o pskui abudu prastums pagal partijų sąrašus. Todėl ypač svarbu, kad iki Seimo rinkimų rinkimų būtų likviduota partijos sąrašų sistema.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas 2020-06-26 20:45

   Maišote. Tiedu nebepriklauso Liberalų Sąjūdžiui. Išėjo ir susikūrė naują - grynai iki kaulų smegenų leftistinę - Laisvės partiją, su svarbiausiais prioritetais - pederastų teisėmis bei marichuana. Taip pat nenuvertinkite jų elektorato - tokie numankurtėję proto ubagai traukia ir kitus tokius pat it muses prie šūdo. O tokių pas mumis netrūksta.

   Panaikinti
 12. Anonimiškas2020-06-30 08:41

  O mes reikalaujame uždrausti šią nacionalfašistinę partiją, o jos lyderį atleisti iš Vilniaus universiteto. Kodėl mmokesčių mokėtojų pinigais mintantis fašistas, dėsto universitete? taip pat reikalaujame baudžiamosios atsakomybės lyderio šiknalaižiui Sinicai, kuris sistemingai viešojoje erdvėje platina melagingą ir iškreiptą informaciją ir užsiima demagogija. Kada pagaliau bus Lukiškių aikštėje pastatytas vytis o tada gražinta mirties bausmė? kad galėtume aant arklio kaklo karti mums neitinkančius? kada? kada bus gražinta? kada Lietuvių kalbos mokytoja kuri yra būsima gestapo vadovė gaus įgaliojimus viešai persekioti kitataučius ir kitatikius, kada? reikalaujame dabar.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonimiškas2020-06-30 09:16

  Kalba yra ideologijos veidrodis. Sąvoką "fašyzmas" labiausiai vartoja vatnikai ir marksistai. Nuo Paleckio iki Gailiaus ir Adomėno su Šimašiumi - jokios takoskyros.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item